Meester Guus en het lot van Waterdunen zeeland 127 Zeeland spint voor het goede doel Verkeershinder N57 Avond-en nachtafsluitingen Oosterscheidekering." zaterdag 14 januari 2012 Artur Post (12) uit Goes, alt, 7 jaar lid: „De Zeeuwse Koorschool bete kent heel veel voor mij. Verder heb ik eigenlijk alleen sport op zaterdag, dus het is een groot gat dat ineens valt. Het is altijd heel gezellig op de koorschool. Er staat een pooltafel en er zijn allerlei andere dingen, waardoor er altijd wat te doen is. We wisten wel dat er financiële pro blemen dreigden en dat er een le dentekort is, maar het zou wel heel zonde zijn als het nu allemaal zou stoppen. De koorschool is toch een belangrijk stuk cultuur voor Goes en Zeeland." Jannes van Doeselaar (14) uit Mid delburg, sopraan, 4 jaar koorschool lid: „Ik moest stoppen met drum men en toen zei mijn moeder: zou je niet op een koor willen? Ik dacht: ben je serieus? Maar toen ik hier kwam, bleek iedereen heel aardig te zijn. Het is altijd gezellig. Je leert, be halve zingen, dingen waarderen die je anders niet zou waarderen, zoals klassieke muziek en de kleding die we in de kerk dragen. Ik vind het hartstikke jammer dat het stopt. Ik had heel graag een echt afscheid wil len meemaken, bij de baard in de keel, maar dat zit er meer niet in." Rijksoverheid wegwerkzaamheden omleidingsroute Afsluiting N57 gedeelte Oosterscheidekering tussen de aansluiting Kraaijensteinweg en de aansluiting Oostwestweg (N255) in beide richtingen. Maandag i6 januari t/m vrijdag 20 januari 2012 steeds van 20.00 tot 05.00 uur Maandag 23 januari t/m vrijdag 27 januari 2012 steeds van 20.00 tot 05.00 uur Erwordteen elektriciteitskabel aangelegd van de Roggenplaat (Oosterscheidekering) naar Noord- Beveland. De N57 gedeelte Oosterscheidekering tussen de aansluiting Kraaijensteinweg en de aansluiting met de N255 (Oostwegweg) is daarom in beide richtingen afgesloten. Omleidingsroutes Het verkeer wordt omgeleid via de N57, N59, N256 (Zeelandbrug), N255 (Oostwestweg) en vice versa. Gele borden geven de omleidingsroute aan. U moet rekening houden met 30 minuten extra reistijd. Kijk op www.vanAnaarBeter.nl of bel 0800-8002. van Angar Beter Door góed Voorbereid op weg te gaa komen we verder pfjl GOES - Wie wil zien hoe anderen zich in het zweet werken voor het goede doel, heeft de evenementen de komende week voor het uitzoe ken. Vandaag wordt in de Zeelandhal len in Goes het spits afgebeten met de EPZ spinningmarathon. Meer dan 100 deelnemers stappen van 9 tot 12 uur op de 'fiets'. Het sponsorgeld dat met hun inspan ning wordt opgehaald, is bedoeld om de kwaliteit van het leven van mensen met kanker zoveel moge lijk te verbeteren. De marathon geldt als voorbereiding van het EPZ-team aan de Roparun, de jaar lijkse estafetteloop van Rotterdam naar Parijs voor dit zelfde doel. Volgende week zaterdag klimmen in het sportcentrum in Burgh- Haamstede van 10 tot 22.00 uur zon 500 sportievelingen op de fiets ten bate van specifiek longon derzoek in het Rotterdamse kin derziekenhuis Sophia. De vorige editie was goed voor 100.000 euro. door Ben Jansen Even onderbreekt inspreker Guus Langeraert zijn betoog in de Statencommissie ruim te, ecologie en water: De PvdA-Sta- tenleden Eric Hageman en Anton van Haperen hebben een onder onsje en dat stoort. Langeraert wacht tot de twee sociaal-democra ten dat merken. Nadat hij de beide PvdA'ers recht hartelijk heeft be dankt voor hun aandacht, vervolgt Langeraert zijn voordracht. Een schoolmeestertruc. En dat is de gepensioneerde onderwijsman Guus Langeraert (67) ten voeten uit. Hij is zo langzamerhand een vaste inspreker in de commissiever gaderingen. Wanneer het onder werp Waterdunen op de agenda staat, laat hij zich zelden onbe tuigd. Meestal brengt hij iets mee om zijn pleidooi tegen de aanleg van het natuur- en recreatieproject in dé Jong- en Oud-Breskenspol- der benoorden Groede te onder strepen. Een bosje riet, een fles wa ter of, zoals nu, een setje uitvergro te krantenkoppen. Want school meester Langeraert weet hoe hij de aandacht van een klas moet vasthouden. In dit geval is het een klas die de boodschap van de meester maar niet wil vatten. Langeraert is het boegbeeld van de Vrienden van Waterdunen NEE. Wat de Staten van Zeeland betreft is de zaak al beklonken. In oktober 2010 hebben de Staten het Water- dunenplan - mede bedoeld om West-Zeeuws-Vlaanderen een im puls te geven - vastgesteld en twee maanden later volgde het ingang- zetten van de onteigeningsproce dure. De laatste is inmiddels met een Koninklijk Besluit bekrach tigd; de uitspraak van de Raad van State over de bezwaren die onder anderen de Vrienden van Waterdu nen NEE hebben ingediend, wordt deze maand verwacht. Guus Langeraert: „Zie nu maar af van Waterdunen." foto Marcelle Davidse Langeraert en de zijnen menen dat het onteigeningsbesluit op ba sis van onjuiste informatie is geno men en dat in het Waterdunen- plan te lichtvaardig voorbij is ge gaan aan het risico van verzilting door het inlaten van zout water en het gevaar dat vervuild slib wordt afgezet. En natuurlijk geldt het vas te adagium van anti-ontpolder- aars: je geeft geen goede landbouw grond aan de natuur prijs. Langeraert vindt niet dat hij met een achterhoedegevecht bezig is. „Ook al verwerpt de Raad van Sta te onze bezwaren, dan blijft over eind staan: je hóeft Waterdunen toch niet aan te leggen en je hóeft toch niet tot onteigening over te gaan." Hij geeft wel aan dat de insteek van de tegenstanders van Waterdu nen na het onherroepelijk worden van het plan anders zal worden. „Dan zullen we ons erop richten dat bij de uitvoering zoveel moge lijk positieve effecten optreden. Want als Waterdunen er toch moet komen, dan maar goed. An ders zou het plan pas echt een ramp voor West-Zeeuws-Vlaande ren zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99