op zoek naar afval zeeland j 23 Gemeente komt met maatregel relschoppers Champagne en confetti bij bouwstart op nieuwe stek Bruse Boys rFZC Ontmoeting in Week van de Eenheid Twee weken werk aan hobbels Elkerzeesweg Vriendschap thema van jongerendienst Beslag op auto van Schouwse dronkelap Ml MIDDELBURG zaterdag 14 januari 2012 foto Ronald den Dekker veel klein spul. Dat komt mede omdat vorige week een grote kist op de dijk is geplaatst door Martin Rijn, ook een betrokken inwoner van Zierikzee. „Help mee, verlos de zee", staat er met grote letters op gekalkt. Dat werkt. Veel men sen gooien hun afval in de kist. In de korte tijd- dat de bak er staat is het waterschap al drie keer langsge- weest om hem leeg te gooien. Na een uurtje lopen langs de dijk vinden veel jongeren het eigenlijk al wel welletjes. Ze lopen naar be neden waar Heieen de Vries staat met een kraam. Ze heeft oliebol len, koffie en thee, sinas en cola en zelfgemaakte erwtensoep. „Alle maal gesponsord", zegt ze. „Gewel dig toch?" De Vries glundert van oor tot oor. Ze is heel blij met de opkomst. Het enthousiasme slaat zelfs over op toevallige voorbijgangers. Als blijkt dat de erwtensoep nog opge warmd moet worden gaat een fiet ser even bij een vlakbij gelegen wo ning vragen of de soep daar op het fornuis mag staan. Na een uurtje afval rapen hebben de eerste jonge ren het eigenlijk al wel gezien. „Tot hoe laat moeten we nog", vra gen ze aan De Vries. „Nou", zegt ze, „Jullie waren er om een uur of half een, je bent dus nu een uurtje bezig, dan moet je nog tot drie uur." De jongens druipen teleurge steld af en pakken de zak en grij per weer op. Je moet wel wat doen om punten te halen voor de maat schappelijke stage. www.pzc.nl/schoonmaakactie MEEST GELEZEN 1. Ongeval Ouddorp eist leven 2. Standbeeld Nieuwerkerk (foto) 3. Schouwse dronkenlap auto kwijt UW MENING Politiek Schouwen-Duiveland is toe aan een links blok. Reageer op: www.pzc.nfl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Sinds gisteren kan de burgemeester van Schouwen-Dui veland een gebiedsverbod of een meldingsplicht opleggen aan perso nen of groepen van wie wordt ver wacht dat ze de orde gaan versto ren. Afgelopen zomer dirigeerde de po litie een groep reltrappers het dorp Renesse uit. De nieuwe Schouwen-Duivelandse beleidsre gel is onder meer bedoeld om der gelijke groepen vooraf de toegang tot Renesse te ontzeggen. De regel stelt de burgemeester bo vendien in staat een meldings- NOORDCOUWE De Week van de Eenheid wordt zondag 22 januari in de kerk van Noordgouwe afgesloten met een speciale dienst waarin ontmoeting centraal staat Christa de Pagter zingt en Dik van Muiswinkel be speelt het orgel. Ds. Tim Wiersum is de voorganger. Voor de kinderen is er een kindernevendienst Na af loop van de dienst kunnen kerk gangers elkaar ontmoeten. Voor thee en koffie wordt gezorgd. ELKERZEE De drie verkeersdrempels op de El- kerzeeseweg in het dorpje Eikerzee worden eind deze maand vervan gen. Uit een inspectie die de ge meente Schouwen-Duiveland liet uitvoeren, blijkt dat de hobbels in slechte staat verkeren. De aanne mer probeert de verkeershinder te beperken. Desondanks moet het verkeer tijdens een deel van de werkzaamheden worden omge leid. Het werk begint 23 januari en duurt twee weken. NIEUWERKERK Vriendschap is het thema van de speciale jongerendienst op zondag 22 januari in de Johanneskerk aan de Kerkring in Nieuwerkerk. Praise- band The Bridge uit Zierikzee, on der leiding van Ada van der Sluis, werkt mee aan de dienst De dienst wordt door jongeren ge organiseerd. De dienst in de Johan neskerk begint om 10.00 uur. Wie meer wil weten kan kijken op: www.praiseband-thebridge.nl AXEL De politie heeft vrijdag in Axel de auto van een 41-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland in beslag ge nomen. De man werd even na 02.00 uur in zijn auto aangetroffen in de Nassaustraat. De auto stond schuin op de weg met brandende lichten en draaiende motor. De man bleek vijf keer te veel alcohol gedronken te hebben en werd aan gehouden. Omdat hij eerder is be trapt op rijden onder invloed is zijn auto in beslag genomen. door Piet Kleemans plicht op te leggen aan ordever stoorders. Tijdens een evenement moet de betrokkene zich op het politiebureau vertonen. Voor acute ordeverstoringen heeft de burgemeester de Algemene Plaatselijke Verordening of de Noodwet achter de hand. De nieu we beleidsregel is bedoeld om pre ventief op te kunnen treden wan neer een verstoring van de openba re orde wordt verwacht. De regel is ook van toepassing op de ouders van kinderen die jonger dan twaalf jaar zijn. De beleidsregel is een lokale verta ling van de Voetbalwet, opgesteld na de rellen bij Hoek van Holland. BRUINISSE - Champagne vloeide, confetti dwarrelde door de lucht en in de oude kantine namen ze een borreltje op de goede afloop. Met enige feestgedruis werd giste ren in Bruinisse de eerste paal ge slagen voor het nieuwe complex voor voetbalvereniging Bruse Boys. Oud-voorzitter en erelid Henk Groeneveld bediende de hei paal. Stichting Veldsport Bru gaat het nieuwe complex beheren. Met ferme klappen werd de eerder deze week door E-tjes van Bruse Boys in de clubkleuren paars-wit geschilderde eerste paal de Bruse klei ingedreven. Waarna diezelfde E-tjes hun confettibommetjes af vuurden. Ter ere van een feestelij ke dag. Het slaan van de eerste paal is, zegt voorzitter Dick van Wolferen van Bruse Boys, een mijlpaal voor de Bruse voetbalvereniging. „Een club die nooit stilzit en nooit stil zal zitten", stelde de voorzitter gis teren trots vast. In zijn speech ter gelegenheid van de officiële start van de aanleg van de velden en de bouw van clubhuis en kleedkamer voerde hij zijn toehoorders terug in de tijd. De pionierstijd voor het in 1955 opgerichte Bruse Boys. De eerste echte wedstrijd, schetste Van .Wolferen, werd gespeeld op een veldje van boer Jonker aan de Langeweg. Het zou tot 1958 duren eer het terrein aan de Boomdijk in gebruik kon worden genomen. Vel den en opstallen werden gereali seerd voor het bedrag van 74.000 gulden. „En daarvan was 6000 gul den voor rekening van Bruse Boys. En ook toen gingen we de boer op om geld bij elkaar te sprokkelen en ook toen deden we veel zelf om de prijs te drukken", aldus Van Wolferen. Hij voegde daaraan toe dat Bruse Boys niet alleen een heel actieve vereniging is, maar ook een club die mensen aan zich weet te binden. „Er zijn vrijwilli gers die toen mee hebben gehol pen en die nu weer meehelpen." Ook op sportief gebied is Bruse Boys, meldde Van Wolferen trots, een vereniging die staat. „We zijn 12 keer kampioen geworden in on ze klasse. En dat is in 55 jaar niet slecht." In die 55 was Bruse Boys ook 16 keer gastheer voor clubs uit het betaald voetbal. Van Wolferen: „Johan Cruijff is hier geweest. En Louis van Gaal." Het nieuwe onderkomen wordt eind mei technisch opgeleverd. Ni Schitti I ment; 1 tuin, g teror Nieuwstraat 23 Schitterend, ruim monu mentaal herenhuis met tuin, garage en vrije ach terom in het centrum. Vraagprijs 895.000,- k.k. SCHUITING www.schulting-partners.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95