'Streng beleid toch sociaal uitvoeren' SCHOUWEN-DUiVELAND Tandartsenpraktijk heet Kwadrant Veranderingen Raadsfracties vragen wethouder om de zeer beperkte ruimte in wet te pakken Zierikzeese (90) voor honderden euro's opgelicht met babbeltruc Speeddaten met katten in asiel almanak ZATERDAG 14 januari 2012 21 Gewapend met grijper en vuilniszak op zoek naar afval 22 en 23 door Melita Lanting ZIERIKZEE - Wethouder Gilles Hou tekamer is door verschillende par tijen in de raad opgeroepen om de nieuwe wet Werk en Bijstand 'zo menselijk mogelijk' in te vullen. In de nieuwe wet worden de regels voor een bijstandsuitkering flink aangescherpt. Dat pakt voor som mige groepen ongunstig uit. „Zoek naar de ruimte en een mil de uitvoering", zei fractievoorzit ter Brigitte Troost van de PvdA tij dens de behandeling van het raads voorstel over de nieuwe wet. „Er zijn van die momenten dat je denkt: dit is heel dom beleid, maar hier kan je als gemeente niets aan doen." Ook andere frac ties riepen wethouder Houteka mer op om - daar waar mogelijk - mild te zijn. Die ruimte is uiterst beperkt, vol gens Houtekamer. „Het Rijk laat dat de gemeente niet toe." In de nieuwe wet Werk en Bij stand wordt uitgegaan van een ge zinsinkomen. Dat betekent dat het inkomen van meerderjarige en nog thuis wonende kinderen gaat meetellen voor de inkomenstoets of de ouders of andere gezinsleden bijstand krijgen. Daar ziet Houte kamer in uitzonderlijke gevallen nog wel wat mogelijkheden. „Als er bijvoorbeeld een jong ge handicapte nog thuis woont en er is sprake van extra onkosten en extra lasten voor deze persoon, dan zou je die misschien van de in komsten kunnen aftrekken." Om de wet zo eerlijk mogelijk uit te voeren is het de bedoeling dat met iedereen gesprekken worden ge voerd. „Zodat de werkelijke leefsi tuatie duidelijk wordt", zegt Hou tekamer. Hij wil ook kijken naar jongeren die uit detentie komen. Die moe ten nu eerst vier weken werk zoe ken voor ze in aanmerking komen voor een uitkering. „Maar als je wilt zorgen dat zij een plekje vin den in de maatschappij moet je wel maatwerk leveren." In de nieu we wet wordt ook het verblijf in het buitenland voor mensen met bijstand beperkt en krijgen alleen staande ouders met kinderen tot vijfjaar een scholingsplicht. De wettelijke inkomensgrens voor minimaregelingen wordt gesteld op no pi ocent. ZIERIKZEE - Aan de Grachtweg in Zierikzee is gisteravond de nieuwe groepspraktijk van tandartsen geopend. „Nu weet ik hoe de paus zich voelt", zei tandarts Frank van der Vliet bij de onthulling van de naam. De maatschap heet Kwadrant. „Het gebit wordt in de tand heelkunde verdeeld in vier delen die we kwa dranten noemen. Wij zijn ook met z'n vieren, dus die naam is wel toepasselijk." De tandart sen werken sinds juli in hun eigen gebouw, na dat ze eerst huur van ruimte in de nieuw bouw van Borrendamme en in het oude zie kenhuis hadden overwogen. Bij de verbou wing van de nieuwe praktijk waren wat tegen slagen. „Maar nu zijn we er tevreden mee", al dus Van der Vliet. foto Ronald den Dekker zsst&aa ZIERIKZEE - Een negentigjarige in woonster van Zierikzee is voor en kele honderden euro's opgelicht. Vrijdagmiddag werd er bij de vrouw thuis aan de Scheldestraat aangebeld. De man die aanbelde, vertelde de vrouw dat zij altijd te veel belas ting had betaald. Hij vroeg de vrouw hem geld te geven dat verre kend zou worden met het bedrag dat de vrouw te veel had betaald. Nadat het slachtoffer hem geld had gegeven, zei de man dat hij een bonnetje ging halen en kwam vervolgens niet terug. Volgen de Zeeuwse politie is de op lichter is tussen de 35 en 50 jaar oud, kaal, blank en ongeveer 1.90 meter lang. ZIERIKZEE - Voor zover ze weet is het uniek, 'speeddaten' met kat ten. Chantal Koster koppelt van daag tussen 11.00 en 15.00 uur po tentiële baasjes aan enkele van de zestig katten die in het dierenasiel in Zierikzee verblijven. Per kat kan er enkele minuten kennis worden gemaakt. Koster hoopt op deze ma nier extra dieren te plaatsen. WCÜS6i<SSSa3!/SSSSS^!^SSggSISi Tip? redactie@pzc.nl De baas van het notariskantoor in Terneuzen is een paar dagen de pro vincie uit: Hij is op cursus. Daar had-ie het al een tijdje over. Hij zou namelijk leren hoe hij zaken op de werkvloer kan veranderen. „Wacht maar", riep hij begin deze week een aantal keren. „Vanaf volgende week is alles.anders." In twee dagen tijd zou de fietsliefheb- ber namelijk worden getransfor meerd tot een ander mens. Verander management, heet dat met een chi que woord. De klerken verheugen zich nu al op dinsdag, als hij zijn fiets voor het eerst weer voor kantoor parkeert. Hoewel, na zo'n cursus is niets meer zeker. Het zou zomaar kunnen zijn dat hij op de brommer komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93