buitenland 19 59,95Pp onderzoek Breivik OS Vlaanderen: Hedwige moet onder water Poetin heeft geen tijd voor verkiezingsdebat VROEGBOEK KORTINGEN 599 VaacudLe, jatwani aoia Citytrip Luxemburg Topambtenaren in België móéten tweetalig zijn Knut de dromer Vlieg heet Beyoncé Onrust Saudi-Arabië Helft van de Belgen betaalt boete niet XMM www.weekendcompany.rtljggïg REIZEN oad.nl Spanje zaterdag 14 januari 2012 Van€J£Sr^ Korting 42% 95 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100% door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Nederland moet de Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaan- deren onder water zetten. Het ont- polderingsplan van de Nederland se regering is geen alternatief Dat heeft de Vlaamse minister Hil- de Crevits (Mobiliteit en Openba re Werken) deze week gezegd in het Vlaams Parlement. De Vlaam se regering stuurt de Europese Commissie binnenkort een brief om haar standpunt duidelijk te maken. Vlaanderen ziet niets in het alternatief en trekt er ook geen cent extra voor uit. Crevits: „De wetenschappelijke wereld is het er unaniem over eens dat het voor stel voor een alternatief dat Neder land ontwikkeld heeft, afgewezen moet worden. Ik heb nog weinig gelezen dat er wordt geloofd in de ernst van het voorstel of de positie ve meerwaarde ervan." Eurocom missaris Potocnik maakte er on langs ook gehakt van. „Hij zegt dui delijk dat het geen goed alternatief is, dat Vlaanderen al volop bezig is met de uitvoering en dat je niet meer tot goede resultaten kunt ko- men als je nu het geweer van schouder verandert." De Vlaamse minister vindt dat Nederland en Vlaanderen een oplossing moeten zoeken. „Maar de tijd dringt. De vergunningen moeten worden aan gevraagd tegen eind 2014. Het is heel belangrijk dat wij de vergun ningen ook krijgen om de onder- houdsbaggerwerken van de Wes- terschelde uit te voeren." Ze vindt dat beide landen 'noodzakelijke partners zijn'. „Als we een sluis willen bouwen in Terneuzen of als we de Schelde willen verdiepen, moeten we met elkaar tot overeen komsten en afspraken komen. Maar het is ook van belang dat ze consequent worden uitgevoerd." Oppositiepartijen D66 en Groen links eisen opheldering van het kabinet over een mogelijke claim van België vanwege de Hedwige polder. Volgens een vertrouwelijk stuk van de Vlaamse overheid, waarover RTL Nieuws vrijdag be richtte, kunnen de kosten voor de Belgen oplopen tot 785 miljoen eu ro. Een bedrag van 250 miljoen wordt in het stuk als „een realis tisch uitgangspunt" beschouwd. MOSKOU - De Russische premier Vladimir Poetin is veel te drukbe zet om mee te doen aan verkie zingsdebatten die op televisie wor den uitgezonden. Poetin hoopt in maart zijn derde termijn als presi dent in de wacht te slepen. Poetin zou voor deelname aan ver kiezingsdebatten tijd vrij moet ma ken en dat zou zijn huidige pro gramma in het honderd gooien, al dus zijn woordvoerder. „Jullie we ten hoe druk zijn schema is", zei hij tegen Russische verslaggevers. Het is wel mogelijk dat Poetin een afgevaardigde stuurt die namens hem het debat voert. Poetin deed al wel beloftes in zijn verkiezingsmanifest. Hij zegde toe de repressieve acties van de politie en de veiligheidsdiensten te beëin digen. „We moeten opnieuw na denken over het systeem van open bare veiligheid en we moeten de extreem repressieve tendens stop pen", aldus Poetin aan het begin van zijn verkiezingscampagne. „Deze situatie misvormt onze sa menleving." Poetin opperde om minder vaak gebruik te maken van de mogelijkheid om verdachten vast te houden, voordat ze voor de rechter moeten verschijnen. Ook zou het een optie zijn om minder vaak celstraffen op te leggen bij re latiefkleine vergrijpen. BRUSSEL - Het Belgische kabi- net-Di Rupo zit er iets meer dan een maand maar tussen de Vla mingen en Walen dreigt nu al weer een nieuwe taalstrijd. Staats secretaris Hendrik Bogaert (ambte narenzaken) wil dat 140 federale topambtenaren tweetalig zijn. Dat moeten zij binnen een half jaar via een examen bewijzen. De Franstalige regeringspartijen PS en MR zien niets in het plan. Volgens hen is een en ander niet in het regeerakkoord opgenomen. Bogaert beroept zich op een wette lijke regeling uit 2002. Die is in de praktijk echter nooit gehandhaafd. „Maar vanaf nu dus wel", aldus de bewindsman. BERLIJN De wedstrijd tussen beeldhouwers over het gedenkteken voor ijsbeer Knut is beslist. Uit de ruim veertig ontwerpen is het beeld Knut de Dromer van Josef Tabachnyk geko zen. Knut werd bekend omdat hij door zijn moeder was verstoten en door een verzorger in leven werd gehouden. Hij overleed vorig jaar. SYDNEY Een Australische wetenschapper heeft een paardenvlieg naar Beyon cé genoemd, omdat het achter werk van het insect hem aan de rondingen van de Amerikaanse zangeres doen denken. Volgens de man kan hij het achterwerk van de scaptia (plinthina) beyonceae zonder microscoop zien. RIYAD Honderden mensen zijn gisteren in de Saudische regio Qatif de straat opgegaan om te protesteren tegen de dood van een jonge sjiiet, donderdag bij een botsing met vei ligheidstroepen. Jonge mannen met sjaals of T-shirts voor hun ge laat riepen 'wij zullen jullie niet vergeten, o martelaren'. door onze correspondent Eric Bracke BRUSSEL - Bijna de helft van de boetes die rechters in België opleg gen, blijft onbetaald. Daardoor zag de staat in 2010 zeker 52 miljoen euro aan zijn neus voorbijgaan. De Belgische rechtbanken legden in 2010 voor meer dan 134 miljoen euro boetes op voor voornamelijk verkeersovertredingen. Daarvan is tot nu toe maar 82 miljoen euro geïnd. Het innen gebeurt door een juridische dienst verbonden aan de rechtbanken. Deurwaarders worden zelden uitgezonden. Dit blijkt uit de cijfers van het minista- rie van Justitie. Het ministerie van Financiën werkt al jaren aan een project om boetes automatisch via de inkomstenbelasting te innen. Het systeem is nooit uit de testfase gekomen. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Hotel Le Chatelét Nabij het centrum gelegen Gratis gebruik sauna Geldig t/m 31 maart 2012 Iran ziet de hand van Israël en de VS in de aanslag. Duizenden rouwenden riepen dan ook om wraak. Roshan is niet de eerste Iraanse kerngeleerde die vermoord werd. foto Iranian Students News Agency, Mehdi Ghasemi/AP voor ons om een nieuw onder zoek in te stellen", aldus de rech ter. „Het zou vervelend zijn voor de betrokken als dit tijdens de rechtszaak zou moeten gebeuren." De rechtbank gaat hiermee in op het verzoek van slachtoffers en na bestaanden. De rechtbank bena drukt dat het nieuwe onderzoek moet worden gezien als een aan vulling op de eerdere studies. Het betekent niet dat de rechtbank kri tiek heeft op de conclusies van het eerdere rapport. Het is voor de rechtbank echter cruciaal om de twijfels over het rapport van de zeven weg te ne men. Het rapport is één van de be langrijkste documenten in het pro ces, dat over drie maanden begint. Discussie over de geestesgesteld heid van de verdachte kan de rechtszaak ernstig belemmeren. Breivik hoeft niet mee te werken aan het onderzoek. Hij heeft eer der al aangegeven niet te zullen meewerken. De Noor vindt dat de psychiaters die hem hebben onder zocht, slecht omgaan met hun zwijgplicht. De twee nieuwe des kundigen zullen het daarom wel licht moeten doen met de video beelden van eerdere interviews. De komende twee weken kan er beroep worden aangetekend tegen het besluit van de rechtbank. zie onze website:buitenland Rolien Creton: verdeeldheid over Breivik tussen psychiaters Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) 'Excl. resorveringskosten 12,50 per boeking. Let op! Alleen op 14 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. Met recht het beste appartementen- en bungalowcomplex op Gran Canana. Hét ultieme vakantieoord voor zonzoekers, voorzien van alle comfort dat u zich kunt wensen! Exdusief voor Oad-gasten! Vertrek: mei o.b.v. logies Reisnummer VLES07-01 0900-8482 (0,15p.m.) of ga naaruwANVR-reisbureau. Gran Canaria App. Barbacan Holiday Residence***41

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9