Het jaar van Cordon The sixth sense Een tournee met Los Angeles The Voices, tal van tv-programma's én gezond en wel: 2012 wordt het jaar van Gordon. „Ik volg nu een geheel ander pad en dat bevalt prima." door Monique Brandt TERUGGESPOELD media@wegener.nl I media fjjjjjjjjl 024-3650570 lilil Zaterdag 14 januari 2012 voel dat ik sterker ben geworden, dat ik eerder nee kan zeggen tegen dingen die mijn persoonlijke groei en ontwikkeling tegenhouden. Ik volg nu een weg zonder aflei dende zijpaden. 'Voor zolang als ik leef geloof ik in mijn eigen weg' zing ik en zeg ik. Het is alsof ik in 2012 echt de oogst van die omslag kan binnenhalen." Belangrijkste oorzaak van alle posi tieve energie is voor hem dat zijn gezondheid er met sprongen op vooruit is gegaan. Gordon is dia beet en lijdt aan een zware vorm een eenzaam gevoel geven, je bent dan definitief kind af Mijn vader overleed veertien jaar geleden, mijn moeder in oktober 2010. Dat doet wat met je, je gaat anders over de dingen denken. Ik ben mijn talent meer gaan koesteren. Tijdens de kerstvoorstellingen van LA The Voices zaten er echt mensen te huilen in de zaal toen we Mijn laatste lied voor jou zongen, dat ik spe ciaal voor haar schreef Hartverwarmend. Dan besefik weer hoe mooi het is dat ik met mijn stem iets voor anderen kan betekenen." Er suddert nóg een pro gramma, met als werk titel Gastfornuis. „Het hoeft alleen nog maar gemaakt te worden. Ik ontvang steeds twee gasten. 'Oud en nieuw', dus Mies Bouwman en Linda de Mol, Carlo Boszhard en Hans van der Togt. Aange vuld met verrassings elementen, mensen die plots langskomen, muziek maken. Leuk, leuk!" Wat Gordon voortaan vooral wil, is die andere kant van zichzelf la ten zien. „Ik ben er klaar voor. Ik ben 43, volwassen, weet wat ik wil en wil verder groeien. Dat LA The Voices zo is opgenomen door het Nederlands publiek, is een cadeau tje. Het afscheid van de Toppers vorig jaar was moeilijk, maar bleek een heel goede keus. Ik heb nu mijn eigen toppers en denk wei eens: eindelijk eens een verstandi ge beslissing in mijn carrière, dat mag ook weieens. Ja schat, daar moet je nu 43 voor worden." Minute to win it. Elke zaterdag op RTL 4 om 20.30 uur. wi Reageren? redactie.media@wegener.nl Hij is dit jaar moeilijk te ontlopen. Niet al leen begint op 25 ja nuari een intensieve tournee van zijn groep Los Angeles The Voices, ook als tv-presentator is Gordon prominent aanwezig. In Minute to win it, onverwacht succesnummer van vorig seizoen, mag de zelfverklaarde spelletjesfa naat vanaf vandaag (zaterdag) weer 'los' met kandidaten, die in 60 seconden allerlei melige huis-, tuin- en keukenspelletjes moeten doen. Als ze tien spelletjes tot een goed einde brengen, kunnen de spelers een ton winnen. Met een gemiddeld kijkcijfer van 1,2 mil joen overtrof het programma van oorspronkelijk Amerikaanse make lij de verwachtingen. Gordon: „Het is al helemaal opgenomen en ik ben zeer tevreden. We hadden weer hilarische kandidaten, krank zinnige taferelen en er zijn weer hoge bedragen uitgekeerd." Voor Wie is de reisleider] („Ik ben waarschijnlijk de enige reisleider van Nederland met alleen maar Louis Vuitton-koffers") sjokt hij een dezer dagen bovendien met vrolijke tegenzin met een groep rei zigers door exotische oorden. „Het was een vriendendienst aan de re gisseur. Ik had enorm spijt dat ik ja had gezegd, maar aah de andere kant: ik schijn op mijn leukst te zijn als ik het niet leuk heb." Dit voorjaar begint hij ook weer met die andere kijkcijferknaller: Hotter than my daughter. Hierin transformeert hij types die hun persoonlijke verzorging met de Franse slag of juist óver the top doen, in mensen met wie je in elk geval over straat durft. Dit gebeurt op verzoek van hun kroost, behal ve vrouwen dit keer ook mannen. Voor Gordon kan 2012 dus nu al niet meer stuk. „Hotter than my daughter is denk ik het leukste pro gramma dat ik ooit heb gedaan. De laatste uitzending van vorig sei zoen haalde 2,1 miljoen kijkers. Ik dacht: mijn hemel! Ik ben altijd al dol geweest op metamorfoses, zo als je die vroeger zag bij Oprah. Dan zag je een houthakker met een enorme haarbos binnenko men, dan ging die man de was- straat door en bleek er gewoon een heel leuke vent onder te zit ten." „Het is belangrijk kandidaten in hun waarde te laten." Verrassende uitspraak van Gordon, die dubbel zinnigheden normaal bepaald niet schuwt. „Kijkers dachten aanvanke lijk: 'een programma met Gordon zal wel weer platvloers en ordinair zijn'. Maar het is verre van dat. Ik weet dat ik dat stempel nog altijd heb. Eigen schuld, een programma als Over de vloer met Gerard Joling hielp daar aan mee. Maar dat is zes jaar geleden, dat pad is voltooid en wil ik nooit meer betreden. Ik volg nu een heel andere weg en dat be valt prima." De nieuwe Gordon werd geboren na zijn logeerpartij bij Wilfried de Jong voor het programma 24 uur met... „Ik besefte daar opeens glas helder dat ik een andere kant op moest. Daarna schreef ik ook het liedje Loop naar het licht'Iedereen die je de weg wijst goedbedoeld of met een list, wil dat je op hun pad reist en soms een afslag mist.' Ik van reumatische artritis. Na vijf tien jaar heeft hij nu een medicijn dat hem echt helpt. Hij leeft boven dien zo gezond, dat vrienden hem weieens verwonderd vragen wat er met hem aan de hand is. „Het is het een of het ander. Ik kan niet én steeds feesten én er een loop baan op na houden. Ik ben dol op feest, drank en gezelligheid, maar dat doe ik minder dan ooit tevo ren. Die prijs betaal ik graag." De dood van zijn moeder heeft er ook mee te maken. „Als je beide ouders niet meer hebt, kan dat door Branko Eijssen In de serie Teruggespoeld staat wekelijks de spot gericht op een filmklassieker die op veel mensen een onuitwisbare indruk heeft gemaakt. Recensenten balen er van: films met halverwege een twist of met een onverwacht einde. Moeten ze om de hete brei heen schrijven om niks van de clou te onthullen. Wie 'The sixth sense' (1999) nog niet heeft gezien en benieuwd is naar de afloop: sla de volgen de twee alinea's voor het gemak over. Bruce Willis is kinderpsycholoog Malcolm Crowe, die de taak op zich neemt de intro verte Cole, een jongetje dat geesten ziet, te genezen. Hij heeft door zijn speciale gave veel problemen op school en met zijn moe der. Door Cole te helpen hoopt Crowe in het reine te komen met zichzelf. In het ver leden kon hij bij een soortgelijk geval na melijk niet voldoende helpen. Als hij Co le's angstaanvallen van dichtbij meemaakt en zijn geheim ('I see dead people') wordt onthuld, gelooft Crowe dit niet De twijfel slaat toe naarmate hij meer inzicht krijgt in de psyche van de jongen. Uiteindelijk blijkt Willis - prettig hem ook eens te zien in een ingetogen rol - zelf dood te zijn. Tot mijn frustratie staan er op internet din gen als 'ik wist al na tien minuten welke kant het opging' en 'na de eerste scène had ik het al door'. Ik begreep het pas toen de aftiteling door het beeld kwam rollen. 'The sixth sense' is een intelligente thriller. Of moet je horrorfilm zeggen? Actrice Toni Colette, die de moeder van Cole speelt, zei later dat ze tijdens de zware en emotionele opnames nooit zo in de gaten had dat ze ei genlijk in een horrorfilm speelde. Die overi gens voor zes Oscars werd genomineerd, er Haley Joel Osment spreekt in The sixth sense de onvergetelijke woorden: 'I see dead people'. nul won, maar wel met dertig andere inter nationale prijzen is bekroond. De uitspraak 'I see dead people' ging een geheel eigen leven leiden. Het prestigieuze tijdschrift Première en The American Film Institute hebben de woorden van Cole, een rol van de toen 11-jarige Haley Joel Osment, bij de beste vijftig filmquotes aller tijden gerangschikt Er zijn T-shirts met flauwe va rianten ('I see fat people') op de uitspraak en op YouTube bekeken al honderdduizen den mensen een video met de veelzeggen de titel 'The seventh sense', waar een jonge tje worstelt met een probleem van een an dere orde: 'I see gay people'. Voor regisseur M. Night Shyamalan, in In dia geboren, is 'The sixth sense' de door braak. Hij wordt door filmcritici collectief de hemel ingeprezen. Kenners doen al snel de voorspelling dat hij in de voetsporen zal treden van zijn idool Steven Spielberg. Die belofte heeft hij nog niet kunnen inlossen. 'Unbreakable', 'Signs', 'The village' en 'The happening', waar hij op onmiskenbare ma nier dezelfde truc (plotwending) probeert toe te passen, kunnen allemaal niet tippen aan het niveau van 'The sixth sense'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83