Ook boete bij heel weinig studievertraging F-i6's jagen op voortvluchtige man 61 binnenland ZEG, BENT U AL VAKANTIEVIP? oad.nl 0900-8482 (o.ispm) of ga naaruw ANVR- Leers: Albayrak pas terug na onderzoek Honderden dupe van schakelprogramma BOEK NU EEN VAKANTIETRIP EN WORD METEEN VAKANTIEVIP! door Kees Backx en Lieke Mulder ZEELAND/VOLKEL - Twee F-i6's van vliegbasis Volkel zijn donderdag avond ingezet bij de zoektocht naar een voortvluchtige man. De man, naar later bleek een 22-jarige inwoner van Tilburg, zat samen met twee inwoners van Den Bosch van 21 en 24 in een auto met vals kenteken. In Odiliapeel negeerden ze tegen acht uur een stopteken van de poli tie en gingen er met hoge snelheid vandoor. Volgens politievoorlich- ter Eric Passchier werden snelhe den van 200 kilometer per uur ge haald. In de buurt van vliegbasis Volkel reden de vluchtenden zich vast met de auto, een dure Audi die in Den Bosch bleek te zijn ge stolen. Daarop zetten de drie inzit tenden het op een lopen. De twee Bosschenaren konden worden aangehouden na een waar schuwingsschot van de politie. Ver volgens begon een zoektocht naar de Tilburger, waarbij een politie- helikopter, een terreinwagen van de luchtmacht, speurhonden en de Koninklijke Marechaussee assis teerden. „Omdat de achtervolgen de politiewagen zich ook had vast- gereden, kreeg onze wachtcom mandant het verzoek om een ter reinwagen te leveren", vertelt com mandant Peter Tankink van vlieg basis Volkel. „Die wagen is uitge rust met nachtkijkers. Omdat er haast bij was, bood ons operatie centrum twee F-16's aan die toeval lig net startklaar stonden voor een nachtelijke oefenvlucht. Ze waren binnen vijf minuten boven het ter rein. Vanaf een hoogte van onge veer drie kilometer kunnen wij met onze infrarood-apparatuur personen vinden." De F-16's hebben drie kwartier te vergeefs rondgecirkeld. De reden dat de man niet werd gevonden weet Tankink niet. „Mogelijk is hij ergens ingekropen. Wij kunnen met infrarood nergens doorheen kijken", zegt hij. Tegen half twaalf belde de Tilburger aan bij een boerderij met het verhaal dat hij mishandeld was. De bewoonster belde direct de politie die de man buiten inrekende. DEN HAAG - Minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) wil dat Nur- ten Albayrak niet aan het werk gaat als algemeen directeur van het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) zolang het onder zoek door een speciale commissie naar de vermeende misstanden bij de organisatie niet is afgerond. Dat heeft hij aan de Raad van Toe zicht op het COA gevraagd, zo valt op de maken uit een brief van de minister aan de Kamer. Het ge rechtshof in Den Haag oordeelde maandag dat het op non-actief stel len van de directeur tijdelijk moest zijn en op 1 maart voorbij is. Leers concludeert uit het vonnis dat het op non-actief stellen door de Raad van Toezicht op zich niet wordt be twist. Het hof begrijpt ook dat het onderzoek beter kan worden uitge voerd als Albayrak in de onder zoeksperiode niet werkt. zaterdag 14 januari 2012 DEN HAAG - Naar schatting enkele honderden studenten lopen het ri sico op de langstudeerdersboete van drieduizend euro, terwijl zij re latief weinig studievertraging heb ben opgelopen. Het gaat om studenten die een schakelprogramma volgen voordat zij aan een universitaire masterop- leiding beginnen. Studenten zijn verplicht aan een dergelijk pro gramma, soms prémaster ge noemd, mee te doen wanneer zij niet de juiste vooropleiding heb ben voor een master. Onder deze studenten zijn veel afgestudeerde hbo'ers, maar ook universitaire stu denten die een bachelor hebben af gerond die onvoldoende op de ver volgstudie voorbereidt. De schakelprogramma's duren en kele maanden tot een jaar en wer den tot voor kort op universiteiten als de Vrije Universiteit (VU), de TU Delft en de Universiteit van Til burg (UvT) gezien als onderdeel van de reguliere master. Wie de prémaster volgt en daarna de ech te master, doet formeel langer over zijn studie dan nodig. Wie meer dan een jaar langer over zijn master doet dan gepland, krijgt vanaf september een boete die kan oplopen tot drieduizend euro per jaar. Studenten die na het volgen van de prémaster dus maar iets langer over hun studie doen en dus minder dan een jaar echte vertraging hebben, worden ook be boet. Op universiteiten waar een scha kelprogramma tot de bachelor opleiding wordt gerekend, speelt dit probleem niet. De VU, TU Delft en UvT schrijven schakelstu denten daarom nu ook in als ba- chelorstüdent. Wel mogen univer siteiten extra collegegeld vragen van studenten die een schakelpro gramma volgen dat langer duurt dan een half jaar. De UvT vindt dat staatssecretaris Halbe Zijlstra (Onderwijs, WD) zijn afspraken niet nakomt. „We hebben afgesproken dat hbo-stu- denten die willen instromen op de universiteit geen last hebben van de langstudeerdersboete. Nu blijkt dat dat niet klopt", aldus een woordvoerder. Joran van der Sloot luistert in Lima gespannen en zwetend naar het oordeel van de rechtbank in de zaak van de vermoorde Stephany Flores. foto Karei Navarro/AP Boekt u nu een vakantie bij Oad Reizen, dan profiteert u niet alleen van hoge vroegboekkortingen, maar wordt u ook meteen VakantieVIR Als VakantieVIP heeft u toegang tot de online VakantieVIP-shop met honderden euro's korting en spaart u bij elke aankoop voor vakantiebudget! -reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6