binnenland 15 nekten Bosman Rutte pal achter uitspraken van Beatrix Limburgse PW loost Bosman na commotie 'En we noemen haar. Ook Duits OM wil Faber nu achter tralies Thieme eerder met zwangerschapsverlof Man werd vier dagen ontvoerd en afgeperst KNVB royeert speler Sporting Noord Meer projecten geselecteerd voor Crisiswet H6T fUXPAKKET zaterdag 14 januari 2012 'Wij zijn als Statenfractie autonoom en hebben zelf het besluit genomen' PW-fractievoorzitter Laurence Stassen archieffoto Marcel van Hoorn/ANP genomen? Haar op stil gezette tele foon trilt voortdurend. Een van die sms'jes is van haar partijleider. „Echt, ik heb het nog niet eens kunnen lezen." Waarmee Stassen, tegen de heersende opinie in, dui delijk probeert te maken dat het buitenboord zetten van Bosman haar initiatief en dat van haar Lim burgse fractie is, en niet is gebeurd op aanraden of in opdracht van Wilders. „Wij zijn als Statenfractie autonoom en hebben zelf het be- r msmmsmm HAARLEM Het Duitse Openbaar Ministerie in Ingolstadt wil dat de Haarlemse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Fa ber zijn straf voor het doodschieten van 22 verzetsstrijders in Duitsland gaat uitzitten. Die beslissing kan worden gezien als een grote door braak in de pogingen van de Neder landse regering om Faber achter de tralies te krijgen. Faber ontsnapte in 1952 uit de Koepelgevangenis in Breda. Hij is in 1948 tot levenslang veroordeeld voor zijn misdaden. DEN HAAG Fractievoorzitter Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren begint om medische redenen eerder dan gepland haar zwangerschapsverlof. Hierdoor is het debat volgende week in de Eerste Kamer over het onverdoofd ritueel slachten van die ren voor onbepaalde tijd uitgesteld. sluit genomen." De positie van Cor Bosman was onhoudbaar ge worden. Niet eens zozeer vanwege die 'uitgekotste halal' van vorig jaar, maar vooral omdat hij giste ren opnieuw over de schreef ging door klokkenluider Harm Uringa 'een narcistische zak' te noemen. „Door opnieuw over de schreef te gaan, heeft Cor Bosman zichzelf gediskwalificeerd. Maar Bosman was een loyaal PW'er. Voor hem is het ook een persoonlijk drama." GRONINGEN Een 45-jarige man uit Groningen is vier dagen ontvoerd geweest. Hij werd op een onbekende locatie in Groningen gegijzeld en afgeperst. Het slachtoffer meldde zich na de ontvoering bij de politie. Hij be weert dat hij pas werd vrijgelaten na betaling van losgeld. De politie heeft twee mannen van 20 en 25 jaar aangehouden. Meer arrestaties worden niet uitgesloten. Het is niet bekend wat het motief was en of de man is mishandeld. AMSTERDAM De voetballer van Sporting Noord die in december tijdens een wed strijd tegen OSV een supporter van die dub mishandelde, is door de KN VB geroyeerd. De 77-jarige suppor ter overleed begin deze maand aan zijn verwondingen. De voetballer had de man een karatetrap gegeven. MAASTRICHT - De PW Limburg heeft gisteren het in opspraak ge raakte Statenlid Cor Bosman per di rect uit de fractie gezet. Aanleiding voor die stap is de uit spraak die Bosman vorig jaar deed over PvdA-Statenlid Selguk Öztürk. Die noemde hij in een interne partij mail 'een stuk uitgekotst halalvlees, gemaakt van Turks varken'. Öztürk overweegt aangifte te doen tegen Bosman. De PW noemde de 'grievende' uit latingen van Bosman gisteren 'onac ceptabel'. Dat zou ook gelden voor diens uithaal naar voormalig partij genoot Harm Uringa, die de mail naar buiten bracht. Bosman noem de Uringa gisteren in deze krant 'een narcistische zak'. Een jaar gele den zag de PW in de uitspraak geen reden tot stappen tegen het Sta tenlid. Bosman verklaarde gisteren dat hij de 'sarcastisch bedoelde' mail in een opwelling heeft geschreven. Hij biedt Öztürk zijn excuses aan. CDA en WD in Limburg zien in zijn uitlatingen en het langdurig zwijgen daarover door de PW, geen reden om de samenwerking in de coalitie te verbreken. Oppositiepar tijen PvdA, GroenLinks en SP noe men het 'hypocriet' dat de PW nu pas stappen zet. Zij begrijpen niet dat CDA en WD door willen met de partij. Öztürk spreekt van 'een ontmaskering' van de PW. De Turk se gemeenschap in Limburg eist ex cuses van de PW. Het Inspraakor gaan Turken in Nederland heeft mi nister Gerd Leers van Integratie een boze brief geschreven en wil met hem spreken. PW-partijleider Geert Wilders reageerde gisteren niet. DEN HAAG - Het kabinet heeft op nieuw een aantal gebieden en projec ten geselecteerd waarop de crisis- en herstelwet van toepassing zal zijn, waardoor onder meer wegen sneller kunnen worden aangelegd. Het gaat onder meer om Waterfront Harder wijk, Centrumplan Eerbeek/ Brum- men, Spoorzone Tilburg, Oostelijk centrumgebied Arnhem en vliegba sis Soest/Zeist. Dat is gisteren be kendgemaakt na wekelijkse minister raad. De crisis- en herstelwet was een tijdelijke wet, maar werd eind vorig jaar permanent gemaakt. De wet zorgt voor kortere voorbereiden de procedures, zodat de aanleg van wegen en andere projecten sneller kan beginnen. Zo worden admini stratieve en bezwaarprocedures ver kort. De bedoeling is dat als gevolg van de wet de bouwsector een im puls krijgt, waarvan de productie en werkgelegenheid profiteren. DEN HAAG - Premier Mark Rutte vindt dat het kabinet koningin Bea trix meer dan voldoende politieke rugdekking heeft gegeven tijdens haar staatsbezoek aan Oman. Het verwijt van de oppositie dat de ko ningin een politiek getinte uit spraak heeft gedaan omdat zij zich niet door Rutte gesteund voelde, vindt hij niet terecht. De ministeriële verantwoordelijk heid is zeer goed genomen door minister van Buitenlandse Zaken Rosenthal, die direct na de eerste ophef over hoofddoekjes in een moskee de media te woord stond. Dat zei Rutte gisteren na afloop van de ministerraad. „Het is goed om gelijk klare wijn te schenken." Rutte bestrijdt dat de koningin een politieke uitspraak had gedaan door de stelling dat hoofddoekjes symbool zijn voor vrouwenonder drukking 'echte onzin' te noemen. „De koningin doet geen politieke uitspraken. Alle gedragingen val len altijd onder de ministeriële ver antwoordelijkheid, en daarmee zijn ze altijd politiek gedekt", zei Rutte. „Wat zij zegt, zeg ik." Volgens de premier was de uit spraak van de koningin over de hoofddoekjes 'zeer adequaat'. Van een aanval op de PW was volgens hem geen sprake. „Ze heeft een fei telijke vraag beantwoord." mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm BREDA - De ruim 180.000 kinderen die in 2011 zijn geboren zijn, heb ben zo'n 25.000 verschillende na men gekregen. Dat blijkt uit het namenoverzicht van de Sociale Verzekeringsbank (SVB). De SVB maakt elk jaar bekend welke na men het populairst zijn. De bovenste namen op de lijst - Emma (726 keer) voor meisjes, Daan (875 keer) voor jongens - zijn in 2011 honderden keren gege ven. Maar de meeste namen ko men maar één of enkele keren voor. Veel ouders lijken behoefte te hebben aan unieke namen. Zo werden in 2011 vier meisjes gebo ren als 'Wijntje'. Lubbertje, Roe- gayya Oemme Koelsoem Zah-, Eu, kim (zonder hoofdletter) en Dieko- lolami kwamen elk één keer voor. Bij de jongens werden namen als Jj, Teddy, M, Tjof, Abba en Hok één keer gegeven. Overigens zijn ouders niet volledig vrij in hun naamkeuze. Zo mogen namen niet in strijd zijn met de 'geldende normen'. Ideaal geregeld. Jj-teiZBH 185:919?; D-reizen.nl winkel* loll;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5