sport! 31 Hiensch per direct weg bij Terneuzen World Masters is laatste slag in judo-oorlog Willeboordse-Van Emden Oefenmeester moest kiezen van bestuur Nederlands trio dicht bij hoofdtoernooi FC Eindhoven laat punten liggen Sterk optreden Zonderland op brug zaterdag 14 januari 2012 door Jan Oagevos haar geluk niet op. Ze mag voor de tweede keer naar de Olympische Spelen. foto Andy Rain/EPA door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De strijd tussen de judoka's Elisabeth Willeboordse en Anicka van Emden komt van daag tijdens de World Masters in Almaty tot een hoogtepunt. Het invitatietoernooi in Kazachstan, waaraan alleen de beste zestien van de wereldranglijst meedoen, is voor beiden het vierde en laatste kwalificatietoernooi voor de Olym pische Spelen. Hoogstwaarschijn lijk beslist de Judo Bond Neder land (JBN) daarna wie er in juli naar Londen mag. Willeboordse (33) en Van Emden (25) zijn allebei wereldtoppers in de klasse -63. Ze staan respectieve lijk vijfde en vierde op de wereld ranglijst. Beiden hebben een olym pische nominatie van NOCNSF op zak, maar de JBN mag maar één van hen naar de Spelen stu ren. Ze hebben zich allebei hard voorbereid op de laatste slag in de spannende judo-oorlog. In de drie eerdere selectietoer- nooien presteerde Willeboordse ietsje beter dan Van Emden. Bo vendien heeft de Zeeuwse een gro tere staat van dienst dan de Haag se. Maar in Almaty kan de medail le nog de andere kant op vallen. Als Van Emden een medaille pakt en Willeboordse al snel sneuvelt, zou de routinier wel eens een pro bleem kunnen hebben. Bij de loting van gistermiddag zat het Willeboordse niet echt mee. In de eerste ronde treft ze de Japanse Miki Tanaka. De Zeeuwse won in de klasse -63 kilo nog nooit van een Japanse. Haar laatste en enige zege op een judoka uit het land van de rijzende zon dateert van 15 februari 1998, toen ze nog in de klasse -70 uitkwam. Ze heeft te veel respect voor Japanse tegen standsters, vertelde ze al eens, en daardoor kan ze moeilijk tegen hen uit de voeten. Willeboordse heeft Tanaka echter nog nooit op de.mat ontmoet. Willeboordse en Van Emden, die tegen de Braziliaanse Silva begint, zitten in dezelfde schemahelft. Zij zouden elkaar in de halve finales - voor beiden de derde partij - kun nen tegenkomen. TERNEUZEN - Diederik Hiensch kan zich vanaf vandaag volledig richten op Kloetinge. De oefen- meester had dit voetbalseizoen naast de Bevelandse club ook graag Terneuzen onder zijn hoede willen houden, maar aan dat hu welijk kwam gisteravond plots een eind. Het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse club kan zich niet vinden in een duobaan van Hiensch. Hiensch was aan zijn derde jaar be zig bij Terneuzen en maakte vori ge week bekend aan het eind van het seizoen de zondag-eersteklas ser te verlaten. Niet veel later be reikte hij vervolgens een akkoord met hoofdklasser Kloetinge, waar hij volgend seizoen aan de slag zou gaan. De Bevelandse club kwam deze week echter zonder trainer te zitten, toen Cees Hou tepen opstapte. Hierop werd Hiensch gevraagd om nu al aan het avontuur bij Kloetinge te be ginnen. De trainer uit Hoedekens- kerke hapte toe en wilde de klus combineren met zijn activiteiten "bij Terneuzen. Op dinsdag en vrij dag zou hij Terneuzen blijven trai nen, terwijl hij op donderdag bij Kloetinge aan het werk zou gaan. De prioriteit lag echter bij Terneu zen. „Die club gaat in alles voor", verklaarde Hiensch. Voordat het nieuws donderdaga vond door Kloetinge naar buiten werd gebracht, stelde Hiensch Ter neuzen op de hoogte. Hij had con tact met Rinus Kolijn van de tech nische commissie. De Zeeuws-VlaamSe club voelde zich overvallen, maar liet 's avonds bij monde van voorzitter Anton Her mus weten het Hiensch te gun nen. Wel wilde hij de afspraken die Hiensch bij Terneuzen had ge maakt nog tegen het licht houden en in overleg treden met zijn me de-bestuursleden. „En terwijl wij nog een standpunt moesten innemen, lazen we alles al op de website van Kloetinge en in de media", zegt voorzitter An ton Hermus van Terneuzen. „Voor dat het allemaal officieel was ge worden, had ik graag de tijd gehad om met spelers, commissieleden en bestuursleden te overleggen. Maar die tijd en ruimte heb ik niet gekregen. Ik had ook graag contact gehad met Kloetinge om over de ontstane situatie te praten. Wat mij betreft hadden we het over de competitiewedstrijden van volgen de week heen getild." Uit de gespreken die de voorman met mensen van Terneuzen voer de, bleek ook dat er nogal wat be zwaren waren tegen de construc tie. „Zowel Terneuzen als Kloetin ge zit in de gevarenzone, dus is het belangrijk om al je energie in één vereniging te stoppen", stelt Her mus. „Vandaar dat wij tegen Die derik hebben gezegd: blijf bij Ter neuzen en laat Kloetinge nog even rusten." Gisteravond, voor het begin van de training bij Terneuzen, werd Hiensch op de hoogte gesteld van de bedenkingen. „Terneuzen vindt niet dat ik twee heren kan dienen", zegt Hiensch, „en dus ben ik voor de keuze gesteld, maar ik wilde helemaal niet kiezen. Ik wilde delen. Ik wilde bewijzen dat ik wel twee clubs kan trainen. Ik heb gepraat als brugman, maar het vertrouwen was er niet bij Terneu zen. Dat heeft er toe geleid dat ik voor Kloetinge heb gekozen." „Er waren bij Terneuzen wat reac ties gekomen", zegt Hiensch. „Sommigen waren verbolgen dat ze het uit de krant hadden moeten vernemen. Het ging in het onder houd daarom ook over de procedu re. Men vond dat ik Terneuzen niet goed op de hoogte had ge bracht. Dat is me misschien ook kwalijk te nemen. Ik had voordat het nieuws naar buiten gebracht zou worden de spelers één voor één op de hoogte moeten stellen. Die hebben het nu uit de media moeten vernemen. Dat is niet de juiste volgorde geweest. Dat heb ik me niet genoeg gerealiseerd. Ik was van plan het de jongens op de training van vrijdag uit te leggen." Zo ver kwam het dus niet. Na een emotioneel onderhoud pakte Hiensch gisteravond zijn spullen en keerde huiswaarts. „Ik heb er een klotegevoel aan over gehou den. Ik wilde zowel Terneuzen als Kloetinge helpen. Ik heb met de beste bedoelingen gehandeld. Een beetje raar is het wel. Ik mag toch gewoon zelf weten wat ik met mijn overige vrije tijd doe. Ik vraag me af of er bezwaar was ge weest als ik bijvoorbeeld een vol leybalvereniging was gaan trai nen." - Hiensch zal zich nu vanaf vandaag bezig gaan houden met Kloetinge en is aanwezig bij de oefenwed strijd tegen VC Vlissingen (aan vang 13.30 uur). Hij laat de coaching nog over aan Jaap Pijnen burg. Wie bij Terneuzen aan het roer komt te staan, is niet bekend. De mogelijkheid bestaat dat Henk Ottens wordt doorgeschoven. Hij is nu nog actief bij de A-junioren. Gisteravond werd de training ge leid door Tom Nieuwelink. MELBOURNE Thiemo de Bakker, Igor Sijsling en Jesse Huta Galung zijn nog één winstpartij verwijderd van een plek in het hoofdtoernooi van de Australian Open. De Nederlandse tennissers waren gisteren in Mel bourne succesvol in de tweede ron de van de kwalificaties. Kiki Ber- tens en Bibiane Schoofs verloren. EINDHOVEN Bij de hervatting van de competitie in de Jupiler League heeft FC Eind hoven meteen punten laten liggen. De nummer twee van de rangliist moest voor eigen publiek tegen Helmond Sport genoegen nemen met 0-0. Daardoor kan koploper FC Zwolle morgen verder uitlopen. Epke Zonderland is gisteren bij de toestelfinales van het olympisch kwalificatie toernooi als tweede geëindigd op brug. De Friese turner kwam tot een score van 15,016. Zonderland miste net de limiet voor nominatie van NOCNSF (15,133) die meteen zou gelden als vormbehoud. Zonderland moet zich om naar de Spelen te mogen nu op de rekstok nog een keer bewijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31