zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! Ijsbaan in Plaatwerkerij HBZ en gemeente zijn het eens over bouwput Gamers verhuizen naar kelder ABS 0118 61 26 69 Amemuidse vogelkwekers vallen flink in de prijzen Inbraak in woning in'Westerzicht monpirtimouERs MIDDELBURG zaterdag 14 januari 2012 W VLISSINGEN Bij een woninginbraak in Vlissin- gen zijn enkele duizenden euro's gestolen. De inbraak werd gepleegd in een huis in de wijk Westerzicht. Volgens de politie had(den) de in breker^) een deur van het huis opengebroken. VLISSINGEN - De Zware Plaatwerke rij op het voormalige Scheldeter- rein in Vlissingen wordt binnen kort weer verbouwd tot een over dekte ijsbaan. Het succes van die baan, eind vo rig jaar, leidt ertoe dat Vita Event en de gemeente Vlissingen beslo ten hebben om in die hal weer een ijsbaan van vierhonderd vier kante meter aan te leggen geduren de de voorjaarsvakantie (17 tot en met 26 februari). Momenteel over leggen die beide instanties samen met sponsors of de week daarvoor, van 10 tot en met 17 februari, het ook financieel haalbaar is om die schaatsvloer dan al gereed te heb ben zodat scholen en andere doel groepen er al gebruik van kunnen maken. Tijdens de 3,5 weken eind vorig jaar kwamen er volgens Vita Event ruim achtduizend bezoekers naar de Zware Plaatwerkerij om te schaatsen. Eduard Hillebrand is druk bezig met het bouwen van zijn robot. foto's Ruben Oreel door Carta van de Merbel MIDDELBURG - Als alles volgens plan verloopt, verhuist Gamehou- se Zeeland over enkele maanden naar de kelder van de Algemene Basis School (ABS) aan de Zuidsin gel in Middelburg. Gamers, ge meente en school hebben hier voor met elkaar een plan gemaakt. De ABS moet nog een definitief besluit nemen over het beschik baar stellen van een deel van de kelder. Dit hangt af van de progno se van het leerlingenaantal voor het komend schooljaar. Schooldi recteur Levien Hamelink zegt daar volgende week duidelijkheid over te kunnen geven. Gamehouse Zeeland bestaat uit jongeren die met elkaar computer spelletjes spelen. Met hun club wil len ze het samen gamen stimule ren. De groep begon in 2006 in een ruimte bij het woonhuis- van de ouders van één van de leden in Nieuw- en Sint Joosland. Vanaf eind 2009 huurde de club van de gemeente een ruimte aan de Sport- laan. De vergunning voor plaat sing van deze tijdelijke unit is ver lopen en de gamers maken sinds september geen gebruik meer van de ruimte. Het idee om Gamehouse Zeeland te verhuizen naar de kelder van de ABS komt van de gemeente. Voor dat de gamers hier hun intrek kun nen nemen, moet de ruimte ver bouwd worden. De kosten hier voor worden geraamd op 35.000 euro, inclusief de aanleg van een rolstoellift. De gemeente betaalt hiervan 20.000 euro; de gameclub moet de overige 15.000 euro in de len van 150 euro per maand aan de gemeente afdragen. De club hoeft geen huur te betalen aan de ABS, wel zo'n 200 euro per maand voor kosten als elektriciteit. De school ziet meerwaarde in de komst van Gamehouse. De leden van de club zijn bereid workshops en buitenschoolse activiteiten te begeleiden. Voorzitter René Nelis van Game house is blij met de nieuwe plek. „Heel mooi en makkelijk bereik baar voor onze doelgroep. Ik hoop dat we er uiterlijk begin maart in kunnen." Nelis denkt dat het le dental van zijn club - nu dertig - zal stijgen door de nieuwe plek. ARNEMUIDEN - Leden van de Arne- muidse vogelvereniging Zanglust hebben het goéd gedaan op Vogel 2012, de Nationale Kampioen schappen van N.B.v.V., in Apel doorn. Van de elf Amemuidse deelnemers vielen er maar liefst tien in de prijzen. Vijf van het wer den zelfs Nederlands kampioen in hun hoofdgroep. In totaal sleepten de Amemuidse deelnemers 25 prij zen in de wacht. De vijf nationaal kampioenen van Zanglust zijn A. van Dalen, Joh. van Belzen, H. Hooftman, F. Wondergem en jeugdlid Erik Veerman. Andere le den van de Amemuidse vereni ging die één of meerdere ereplaat sen hebben behaald zijn W. Nieuwdorp, P. van Belzen, A. van Glabbeek, K. van Belzen en jeugd lid Yannick Meijer. Nieuwstraat 23 Schitterend, ruim monu mentaal herenhuis met tuin, garage en vrije ach terom in het centrum. Vraagprijs 895.000,- k.k. rl www.schulting-partners.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg en Heijmans Bouw Zee land (HBZ) zijn het eens over de toekomst van de bouwput. De ge meenteraad wordt gevraagd in te stemmen met de afspraken. Zoals gemeld, stelde wethouder Al- bert de Vries in september al voor de rekening van drie miljoen euro voor de grond van de bouwput te verscheuren. Ook was de gemeen te bereid de kosten van de laatste fase van het saneren van de bouw put voor te schieten. De financiële handreiking is nodig om de prijs van de bouwgrond nog acceptabel te houden zodat nieuwbouw van woningen moge lijk blijft. HBZ wil er in fases appartemen ten bouwen. Het parkeerterrein en de Koningsstraat maken geen deel meer uit van het project. De gara geboxen blijven staan, de onteige ning van de laatste woning aan de Koningsstraat gaat niet meer door en voor de andere woningen in de Koningsstraat wordt een plan ge maakt. Deze hele operatie kost de gemeente in totaal vier miljoen eu ro. Dat geld hoopt de gemeente te rug te krijgen in de arbitragezaak tegen de oorspronkelijke bouwer van de put.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23