fjnrr1 JT 'Onrust over geboortehuis onnodig' Brand in kantine tennisvereniging WALCHEREN Kerstbomen verdwijnen in vuilniswagen Zorgverzekeraar CZ zegt geen voorziening te willen sluiten waar behoefte aan is almanak Veranderingen ZATERDAG 14 januari 2012 21 Groentesoep en robots op de CSW 22 en 23 door Theo Ciele VLISSINGEN - Zorgverzekeraar CZ zegt geen plannen te hebben om de stekker uit het geboortehuis in Vlissingen te trekken. Bij verlos kundigen was onrust ontstaan over de toekomst van deze voorzie ning die gevestigd is in het zieken huis in Vlissingen. De bezorgdheid van de verloskun digen zou zijn ingegeven door het tegenvallend aantal vrouwen dat in het geboortehuis bevalt. Voor de SP-Kamerleden Henk van Ger- ven en Nine Kooiman was het geen zij gehoord hadden uit de hoek van de verloskundigen reden om deze week vragen te stellen aan de minister van Volksgezond heid. Het geboortehuis functioneert sinds april 2010 en is opgezet door de Walcherse verloskundi gen. Er is naast de verloskundige zorg ook kraamzorg aanwezig. Het geboortehuis is een alternatief voor het thuisbevallen op Walche ren. Het ADRZ heeft de afdelin gen gynaecologie en kindergenees kunde geconcentreerd in Goes. Een geplande thuisbevalling is op Walcheren niet meer mogelijk. Bij complicaties kunnen moeder en kind niet tijdig het ziekenhuis in Goes bereiken. Het geboortehuis dient als veilig tussenstation. Een ambulance kan in geval van nood binnen een kwartier van Vlissin gen naar Goes rijden. Net als de ambulance in het westen van Wal cheren behoorde het geboorte huis, tot het pakket maatregelen om de concentratie van specialisti sche zorg in Goes aanvaardbaar te maken. De organisatie van verloskundigen KNOV zou het 'woordbreuk' vin den als deze twee voorzieningen ter discussie worden gesteld. Bij CZ is men verbaasd over de on rust bij verloskundigen over het Walcherse geboortehuis. „CZ is op dit moment niet van plan een voorziening te stoppen waar be hoefte aan is. Wij weten niet waar het signaal vandaan komt", aldus een woordvoerster van de zorgver zekeraar. Deze woorden stellen KNOV-directeur Jos Becker Hoff gerust. „Dit is belangrijk nieuws. Ik verwacht dat het antwoord van de minister dit zal bevestigen." Al houdt Becker Hoff een slag om de arm. „De ervaring heeft mij ge leerd: waar rook is, is vuur. Ik kom net van het ziekenhuis in Dok- kum, waar hetzelfde dreigt als in Vlissingen is gebeurd." MIDDELBURG - Martijn Boogaard en Carlos Pe- reira (rechts) duwen in de Magistraatwijk in Middelburg de zoveelste afgedankte kerst boom in de vuilniswagen, bestuurd door Frans Bosscha. De drie medewerkers van de ge meente hebben de hele week kerstbomen op gehaald in Middelburg, Sint Laurens, Arnemui- den en Nieuw- en Sint Joosland. Elke dag zo'n tweeëneenhalve ton, zegt Bosscha. Vooral in de binnenstad hadden ze veel werk. „Daar la gen soms hele grote bomen, die we met z'n drieën naar de wagen moesten dragen." De bomen werden door de hakselaar in de wagen meteen een kopje kleiner gemaakt en aan het eind van de dag naar Delta Milieu in Vlissin- gen-Oost gebracht. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl SEROOSKERKE - Een forse brand heeft gisteren, vrijdag de 13e, de kantine van tennisvereniging Zer Oirts in Serooskerke verwoest. De brand werd rond 12.10 uur ont dekt waarna de brandweer met verschillende wagens uitrukte. Er kwamen wagens van de posten Serooskerke en Oostkapelle. Ook werd voor de zekerheid de ladder wagen van de Stadsgewestelijke brandweer uit Middelburg opge roepen. Volgens officier van dienst Piet Kesteloo ging de brand ge paard met een forse rookontwikke ling waardoor het niet duidelijk was of er slachtoffers in het ge bouw aanwezig waren. Het vuur greep ook, bij aankomst van de brandweer, nog flink om zich heen waardoor er behoorlijk wat schade is ontstaan. De brand was betrekkelijk snel on der controle. Voor de zekerheid heeft de brandweer met behulp van een warmtebeeldcamera on derzocht of het vuur volledig was gedoofd. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet bekend. Mo gelijk is het vuur aangestoken. Bij aankomst ontdekte de brandweer namelijk dat een ruitje in het ge bouw was vernield. De baas van het notariskantoor in Terneuzen is een paar dagen de pro vincie uit. Hij is op cursus. Daar had-ie het al een tijdje over. Hij zou namelijk leren hoe hij zaken op de werkvloer kan veranderen. „Wacht maar", riep hij begin deze week een aantal keren. „Vanaf volgende week is alles anders." In twee dagen tijd zou defietsliefheb- ber namelijk worden getransfor meerd tot een ander mens. Verander management, heet dat met een chi que woord. De klerken verheugen zich nu al op dinsdag, als hij zijn fiets voor het eerst weer voor kantoor parkeert. Hoewel, na zo'n cursus is niets meer zeker. Het zou zomaar kunnen zijn dat hij op de brommer komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21