Leeftijdlo ze schoonheid Afslanken precies waar jij dat wil!/ 'De ideale lijn is de finishlijn' Dé afslankmethode van gedi plomeerd afslank- en voe dingsdeskundige Patricia Ö'Halloran is uniek, gecom bineerd met dertig jaar vak kennis en een kleinschalige en zeer persoonlijke begelei ding. In 1982 behaalde zij in Londen haar diploma als Thermo Fysische Methode specialist. In 1984 introdu ceerdezij, samen met haar Zwitserse collega's, de Zwit serse TFMethode in Nederland en heeft vandaag de dag nog steeds veel effect en succes. overbelasting van rug en wervels. De warmte in de cabines voorkomt spierpijn en versnelt het vetverbrandingsproces. Het is een training van twee keer per week een half uur. De cabines worden goed gecontroleerd, ze krijgen drie keer per jaar speciaal onderhoud van een monteur. Honger lijden is niet nodig, net zo min als voedingssupple menten (shakes en pillen). Via mijn methode kunnen cliën ten in één maand vijf kilo afvallen of meer en twintig tot dertig centimeter in omvang afnemen per veertien dagen." En deze methode werkt volgens Patricia ook goed bij reuma- of artroseklachten. Een strakke body komt niet aanwaaien, je moet er écht iets voor doen", lacht Patricia. "Mensen die goed in hun vel zit ten, kunnen zowel geestelijk als lichamelijk meer hebben. En daar streef ik naar: een levenspatroon waar gezondheid bovenaan staat." Wat is nou precies het geheim van deze methode? Volgens Patricia is haar manier van afslanken een totaalconcept van bewegen en een uitgebalanceerd voedingsadvies. "Ik bied geen standaard begeleiding maar echt maatwerk. Ik coach mensen die af willen vallen met mijn kennis van dertig jaar en begeleid hun persoonlijk met een op de fysieke conditie van de cliënt aangepast trainingsschema en een voedings advies. Daar hebben de cliënten reGhtop. "Goed voor jezelf zorgen moet leuk zijn, daarom werk ik ook niet met ver plichte sessies en bindende contracten. Ik begin met een nauwkeurige analyse, waarbij ik met behulp van de Body Mass Index het gezonde (streef)gewicht bepaal. Ook meet ik de cliënt van top tot teen op. Ik noteer de gezondheid, conditie en eetgewoonten. Daarna bekijk ik met de cliënt welke probleemzones hij of zij zelf ziet en waar ze het lief ste wil afvallen. Dan stel ik een persoonlijk bewegings- en voedingsprogramma samen. En dan kunnen we aan de slag!" De cabine wordt verwarmd door een elektrische kachel en door een thermostaat op een constante temperatuur'van 38 graden gehouden. "Doordat alle spiergroepen liggend in de verwarmde cabine worden getraind is er geen sprake van zoals de buik, heupen en taille is mogelijk. Het is een na tuurlijke methode, gebaseerd op beweging, gezonde voe ding en gezonde leef- en eetpatronen", legt Patricia uit. "Met een streng dieet kun je, vooral de eerste weken afvallen, met mijn methode is de afname van je gewicht geleidelijk en blij vend. Zo blijft afvallen en gezond met je lijf bezig zijn leuk." Patricia volgde haar uitgebreide en specialistische opleiding in Londen bij de Zwitserse artsen K. en D. Brown. "Zij heb ben de Thermo Fysische Methode ontwikkeld en ik heb hun geholpen om Nederlandse vrouwen te trainen omdat ik de methode en het vak zo goed beheers. Ik heb de^kliniek in Londen ook zelfstandig gerund tot ik in 1986 naar Zeeland vertrok om daar te werken voor het Body Balance Instituut. Nog steeds ben ik de enige vrouw in Nederland die per soonlijk door de twee Zwitserse artsen - die nu met pensioen zijn - is getraind", vertelt Patricia. Zij werkt nog strikt vol gens de officiële richtlijnen van deze medici. Dit in tegen stelling tot een heleboel andere bedrijven die stellen de Thermo Fysische Methode te hanteren. Grote Sternstraat 84 4332 DT Middelburg Telefoon: 0118 638777 www.patriciaohalloran.nl In 1991 was Ratricia eigenaresse geworden van het Body Ba lance Instituut en veranderde ze de naam in Swiss Figure, om de Zwitserse methode in ere te houden. In 1995 verkocht ze de zaak om kleinschaliger op haar eigen manier te werk te kunnen gaan, zodat ze haar cliënten meer aandacht zou kunnen geven en doelgerichter zou kunnen werken. Van daar dat het instituut nu haar eigen naam draagt. Als geen ander weet zij na al die jaren hoe je gewicht en afvallen je leven 24 uur per dag kan beheersen. En hoe frustrerend het kan zijn als het niet lukt om het resultaat te behalen dat je voor ogen hebt. "Mijn afslankmethode heeft inmiddels zijn sporen uitgebreid verdiend. Het is een super manier om af te vallen en zelfs een gerichte correctie van probleemgebieden Patricia 0 Halloran Gediplomeerd Afslank- en voedingsdeskundige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 16