Gentsestraat als ontmoetingsruimte Sportieve studenten eindelijk 'thuis' ZEEUWS-VLAANDEREN Voorstel voor omdraaien rijrichting Steenstraat en Van Waesberghestraat in ontwerp-structuurvisie Hulst Man opgepakt voor bedreigen bekenden met nepvuurwapen Inbraken bij bedrijven in Hulst en Sluis Man raakt auto kwijt door dronkenschap Reynaertcollege scoort prima in scholentest ZATERDAG 14 januari 2012 21 PZC door Eugène Verstraeten I HULST - De rijrichting van het auto verkeer in de Van Waesberghe straat en de Steenstraat in de Huls ter binnenstad moet worden om gedraaid. Dat idee staat in de ont- werpstructuurvisie Hulst. Door de verkeerscirculatie op die manier aan te passen, kan het ge bruik van de Gentsestraat worden beperkt en komt de Nieuwe Bier kaai beter op de doorgaande route te liggen. mmmmiammÊammmaagesssÊBBm Voor een kort bezoek rijden auto mobilisten nu vaak naar de Grote Markt. Die route voert door de Gentsestraat, maar omdat die het stempel 'ontmoetingsruimte' krijgt, vecht dat met elkaar. Het idee is om het verkeer bij de Gent sepoort de Van Waesberghestraat in te sturen en in de Gentsestraat alleen nog laden en lossen voor de winkels toe te staan. Een aanpas sing van de verkeerscirculatie moet wel gebeuren in overleg met de ondernemers en bewoners, zo wordt benadrukt. Op dit moment is de parkeergelegenheid buiten de binnenstad vooral geconcentreerd aan de zuidzijde van Hulst. Met het oog op de ontwikkeling van de Nieuwe Bierkaai is volgens de structuurvisie een uitbreiding van de parkeercapaciteit aan de noord zijde van Hulst nodig, nabij de Dubbele Poort. De binnenstad moet vooral ook een ontmoetingsruimte worden, waar van alles te doen is. Zodra de mensen dat eenmaal weten, ver dient het volgens de structuurvisie aanbeveling om de Gentsestraat (en zo mogelijk de Steenstraat) vol ledig af te sluiten voor autoverkeer en in de binnenstad alleen nog kort parkeren toe te staan. Er moet dan nog wel een oplossing wor den bedacht voor het laden en los sen en voor de weekmarkt. De bewoners van de binnenstad zullen dan gebruik moeten maken van de Dubbele Poort en de Graauwse Poort om de binnen stad in te komen en uit te gaan. Het gebruik van de Gentsepoort als toegang voor auto's wordt be perkt, waardoor er volgens de structuurvisie meer ruimte komt voor een 'plezierige toegang' voor voetgangers. „Dit komt de moge lijkheden voor bezoekers om in de buitenstad te parkeren en buiten en binnenstad gecombineerd te be zoeken ten goede." De ontwerp structuurvisie ligt tot en met 22 februari voor iedereen ter inzage in de gemeentewinkel aan de Grote Markt. mmmamamem aam nas ssaaa Zeven dagen in touw voor dieren De Mikke 22 en 23 door Christel Tuin TERNEUZEN - Na een zwerftocht van zo'n zes jaar is de MBO-oplei- ding Sport en Bewegen van het ROC eindelijk thuis. Via het Zel- denrustcollege, sporthal 't Zwaan tje en het Philipsgebouw hebben de studenten nu eindelijk een vas te sportstek: Move2Learn, op het terrein van de Vliegende Vaart in Teneuzen. Gisteren werd het nieu we sportcentrum geopend met een wervelende dans door de stu denten. Move2Learn is een samen werking van het ROC en Bodyli- ne, volgens burgemeester Lonink de perfecte synergie en een grote economische kans voor de Kanaal zone. Vanaf volgend studiejaar, in september, volgen de leerlingen hetzelfde ClOS-programma zoals dat nu in Goes en Breda gegeven wordt. Bij de opening was ook mevrouw Hennie van Meerkerk aanwezig, bestuursvoorzitter van het gefu seerde ROC. Een naam voor het nieuwe ROC is er nog niet: „We hadden een naam verzonnen, ROC Scaldis, maar Hogeschool Zeeland was ons voor, met het op richten van een Scaldis Academy. De komende maanden zal de Met een wervelende openingsdans openen de leerlingen Sport en Bewegen van het ROC hun nieuwe sportlocatie: Move2Learn, een samenwerking van nieuwe naam bekend worden." het ROC en Bodyline Terneuzen. foto Mark Neelemans BRESKENS HULST/SLUIS Bij een inbraak in een bedrijf aan de Afrikaweg in Hulst is tussen donderdag 17.00 en vrijdag 04.00 uur vijf a zes ton koper gestolen. Het koper heeft een waarde van duizenden euro's. In Sluis werd tussen donderdag 20.00 uur en 05.05 uur eveneens in gebroken in een winkel aan de Nieuwe Weg. Daar werd een geld bedrag gestolen. AXEL Een 41-jarige inwoner van de ge meente Schouwen-Duiveland is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden in de Nassaustraat in Axel. De bestuurder bleek vijf keer te veel te hebben gedronken. Het was de derde keer in korte tijd dat de man werd aangehouden voor dronken rijden. Daarom is zijn au to in beslag genomen en zijn rijbe wijs ongeldig verklaard. HULST Het Reynaertcollege in Hulst scoort zeer goed in de jaarlijkse Els evier scholentest. De afdelingen ha vo en vmbo-t behoren tot de lande lijke top, de laatste kwam zelfs als allerbeste van Nederland uit de test, de havo is derde. Rector Piet de Witte is zeer tevreden over het resultaat: „Kwaliteit van onderwijs is voor onze school een erg belang rijk streven." Een 64-jarige inwoner van Ghistel- kerke in Breskens is donderdaga vond rond 21.30 uur bij zijn wo ning aangehouden. Hij had eerder die dag op de Lange- weg een hem bekende 64-jarige Bressiaanse en een 41-jarige vrouw uit Middelburg bedreigd met iets dat op een vuurwapen leek. Dat voorwerp werd later in de bosjes bij de Violierstraat teruggevonden; het bleek om een nepwapen te gaan. In het huis van de man werd ver der een luchtdrukgeweer gevon den. Dat werd in beslag genomen. De Bressiaander is naar gevangenis Torentijd in Middelburg gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109