De erfenis van oom Eef klinkt bijna ten einde 't Is jammer a je bril zö beslaèt in zö'n kotje 261 zeeland Jan Stins €389,- Identiteit bekend Europa Kinderhulp krijgt steun in de rug van Rotary Walcheren IJK zaterdag 14 januari 2012 uurwerkmaker/ instrumentmaker \\£oor al uw uur\ WBfeK RESTAURATIES; lUratorhn Neder ;ensen die vakWrrk KUNNEN WAARDE RE J|5 damplein 1, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl TERNEUZEN - Het slachtoffer van de brand, donderdagochtend, in een bungalow in de Dorus Rijkers straat in Terneuzen, blijkt de 68-ja- rige bewoner te zijn. De politie heeft zijn identiteit aan de hand van zijn gebitsgegevens vastge steld. Het onderzoek naar de oor zaak is nog gaande. Er zijn geen aanwijzingen voor een misdrijf door Engel Reinhoudt Wat me toch vee plezier van de krante. Ik mö dat gewoon es kwiet. Op som mige daegen bin ik van het ont bijt. Ik kieke dan in béde eêst op m'n horloge van de PZC en at het dan tied is, schiet ik m'n badjas an van de PZC, vervolgens de keuken in en dan doe 'k m'n nieuwe schor- te an. Genieten staèt 'r op. Nou, dat is het! As klap op de vierpiele ael ik dan het butenkleêd, ok van de PZC, voe d'n dag en dek ik d'n taefel. Tenslotte de krante nog uut de buzze aele en dan kunne me be- gunne. De vrouwe mie de binnen- krante (Zeêland) en ik mie de bu- tenkrante. Die schorte ei ok nog een staertje ekrege. Ik ao een nichtje op'egeve voe een gratis abonnement en die was zö dgnkbaer da ze een cadeau tje brocht. Ze ao een bon op'es- tierd en noe kreeg de vrouwe een dagje 'wellness' cadeau. Ik ao noait acht esloge op die aanbiedingen, mae daè staè Sweatdeal boven. Dan ka je voe een habbekrats er gens g'n ete, wat anschaffe of een dagje wig. Inmiddels binne me naè zö'n centrum ewist. Het was mae voe eên persoan, mae ik bin gewoon mee egae. Dan kiek ik daè mae es op gemakje rond, docht 'k, twint a de vrouwe aollerlei behan- deliengen ondergaèt. Bel, bel, wat een waereld. Bie binnenkomst krege me aolle- bei een badjas en een groaten anddoek. De vrouwe mocht kieze uut een bubbelbad, een stoombad, de sauna, een viever mie kleine vis jes die a verzot bin op oud vel en nog a een paer diengen. Ik ao d'r- ok best gebruuk van kunne mae- ke, mae ik zag het nie zitte. Daè was tevee te zien. Ze begon mie 't bubbelbad, mae dat duurd'n nie lank. Ze zei dat het waeter zö bor relt dat het liekt of a t'r eên an je gat krauwt. Toen a t'r een vent nog a kort nest eur kwam zitte, kroop ze gauw op de kant. Ze was benauwd a ze 't verschil nie zou merke Toen naè de sauna. Daè zit je een bitje beschut en nie zö op de kiek. Ik mee. Het was een soort schuurtje mie oute banken. Daè ieng vee damp. De vrouwe gieng in d'r zwempak op zö'n banke lig- ge. Ik ao m'n jas nog an, mae dat duurd'n nie lank. Ik docht a'k stikt'n. Boven in m'n overemde was het nauwelijks t' ouwen. Die advertenties motte ze ok nie op- stelle in 't Engels. In plekke van Sweatdeal kunne ze toch gewoon Zweêt deêle zette. Ik ontwaerden in de mist ok nog een wuufje die a naebie poeternae- kt ok op een banke lag. 't Is jam mer a je bril zö beslaèt in zö'n kot je. Ik ieuw het nie lank vol en Keet je ok nie. Dat bienae bloate wuuf je kwam 'r glieke mee uut. Regel recht liep ze naè 't zwembad en ploensd'n zö in 't kouwe waeter. J'n arte zou het begeve. Toen was de vrouwe an de beurte voe een massage. Ze wou a ik gieng om a'k een vee groater lief dan je 'r dus meêr voordeêl van. Net as ze binnen erope wier, was ze naè het toilet. „Komt u dan maar eerst", zei de masseuse. En voe a'k het wist lag ik mie ont- bloat bovenlief op een taefel. Daè goeng dat wuufje an 't kneeën en an 't vrieven, zoiets lekkers je nog noait mee'emikt. Ik wier alleêne zenewachtig, omda 'k docht a ze de voorkant ok nog zou doe, mae dat was nie zö. 't Goeng per twintig menuten en nie per strekkende meter. Keetje aot het an'ezie en zag 'r vanaf 't Was mo- ai ewist. Een volgende keêr wil ik zelf toch die visjes wè es probere. Reacties: Werrilaan 21, 4453 CA 's-Hee- renhoek. E-mail: cn.zeeuws@zeelandnet.nl. Het stukje is na te lezen óp www.zeeuwsezanger.nl GOES - Rotary Walcheren overhan digt volgende week een cheque van 1000 euro aan Europa Kinder hulp, regio Zeeland. De service club doet dat ook namens twee zusterclubs uit België en Duits land. Europa Kinderhulp moet zich elk ja'ar opnieuw inzetten om gastge zinnen te werven. Ze werven en selecteren vakantiegastouders die bereid zijn om in de zomervakan tie een kwetsbaar, kansarm kind voor ruim twee weken in hun ge zin op te nemen Europa Kinderhulp heeft al vijftig jaar als belangrijkste doel, deze kin deren een onvergetelijke vakantie te geven. In totaal hebben zo'n 100.000 kinderen in de afgelopen jaren van een vakantie genoten, via Europa Kinderhulp. KORTING Evert Wagter, directeur/dirigent Zeeuwse Koorschool IN PLAATS VAN 793,- JE BESPAART LANDELIJKE SWEETDEAL Ga op jongerenvakantie naar een luxe vakantiepark nabij London met ETS Travel! Beleef de Engelse taal, cultuur, outdoor en adventure en een geweldige dag in London met wel 51% korting! GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL Een doorstart wordt overwogen, maar in zijn huidige vorm houdt de Zeeuwse Koorschool in Goes op 1 april op te bestaan. Reden: financiële zorgen en een ledente kort. Daarmee komt na 58 jaar een einde aan een uniek insti tuut in Zeeland. En daarbuiten. door Rolf Bosboom Vrijdagmiddag, vier uur. In de oude pastorie naast de katholieke kerk in het Goe- se stadshart komen de ijle jongens klanken je tegemoet. De elf aanwe zige leden van de koorschool zijn net begonnen aan de derde repeti tie van deze week. Psalm 40, maar vooral ook veel Latijn. Werk van Harold Darke bijvoorbeeld, aller minst eenvoudig. 'Geen dierder plek voor ons op aard', staat boven de deur. De so pranen staan links van het orgel, de alten rechts. Evert Wagter, di recteur en dirigent van de koor school, loodst hen vanachter de piano met losse toon maar met vaste hand door het repertoire. Hij hamert op de juiste inzet van die wel erg hoge noot. „Die moet rechtstreeks de hemel in." Vanuit een fotolijst ziet 'Oom Eef toe hoe zijn levenswerk uitklinkt. Evert Heijblok, die vier jaar gele den overleed, richtte het koor in 1954 op en bouwde het uit tot een visitekaartje van Zeeland, dankzij de vele optredens in binnen- en buitenland, een reeks cd's en de populaire kerst- en toeristenconcer ten. Honderden Zeeuwse jongens werden er muzikaal, cultureel en persoonlijk gevormd en vonden er een tweede thuis. Heijblok nam in 2004 na vijftig jaar afscheid. Na een korte periode onder leiding van Marcel van Wes ten nam Wagter in 2007 het roer over. 'Oom Eef was voortaan 'Me neer Evert'. Hij voerde vernieuwin gen door zonder de traditie te ver loochenen, maar constateerde ook dat het lastig is om, behalve geld schieters, nieuwe jongens, te wer ven. Achttien zijn er nog slechts. „Het loopt al sinds 1995 terug. We hebben een instroom van drie, vier per jaar nodig. Wat is dat nou? Toch lukt het niet." „Jongenskoren zijn in Nederland een lastig verhaal geworden", al dus Wagter. „In de jaren zestig wa- ren er driehonderd, nu zijn er niet veel meer. En veel koren hebben nu ook meisjes, vaak zelfs meer dan jongens. Wij zijn nog een 'rein' jongenskoor. We zingen elke zondag in de kerk Latijn. Dat doet geen enkel ander jongenskoor in Nederland nog. Daarnaast hebben we de bellringers. Daarin zijn we zelfs uniek voor Europa." Hij betreurt het naderende einde. „Voor de jongens zelf is het het meest jammer, maar oolc voor de rest van Goes en Zeeland was de koorschool een grote troef" Het jongenskoor, gistermiddag bij de repetitie. foto's Izaak Verkeste 'We zingen elke zondag in de kerk Latijn. Dat doet geen enkel ander jongenskoor in Nederland nog' Boudewöjn Boonman (15) uit Goes, sopraan, 11 jaar lid: „Mijn hele fami lie zat op de koorschool, dus ik moest bijna ook wel. Naarmate je ouder wordt, krijg je er steeds meer dingen naast, zoals school en sport. Dat maakt het soms wel zwaar. Maar inmiddels zit ik er zo lang op, dat het moeilijk is om er vanaf te gaan. Omdat ik de baard in de keel kreeg, heb ik speciaal zangles geno men bij Rob van der Meule. Die heeft me er doorheen geholpen. Als de koorschool verdwijnt, zullen veel mensen iets bijzonders gaan mis sen. Alles is dan ineens weg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106