'Een auto is een vorm van rijdende kunst' zeeland 125 Man om het leven bij ongeval VERHUIZE MET ZORG N i! El Studenten mogelijk in het Scheldekwartier 'Onrust over Vlissings Middelburg en HBZ geboortehuis onnodig' eens over bouwput Niet meer lang parkeren monpidi mouERS 0113 22 22 20 Onderscheiding zaterdag 14 januari 2012 door Raymond de Frel Wat een stank, wat een rook! Maar Andreas Pol (29) ka- rijgt er nooit ge noeg van. Hij trapt op het parkeer terrein in 'standje vrij' nog wat gas bij. Als presentator en eindredac teur van RTL Autowereld op RTL7 en Nederland op Wielen op SBS6 rijdt hij vaak in het nieuwste van het nieuwste blik, maar er gaat niets boven het geronk van zijn klassieke Ford Escort MK2. Hij heeft wel even tijd om zijn groene scheurmonster te laten brullen, want het is rustig op de re dactie van de Pilarczyk Media Groep in Hilversum. Het voelt als een 'tussenweek'. De oud-Terneu- zenaar is net terug uit Oostenrijk en volgende week wacht een tripje naar Scandinavië. Achter Japan, Zwitserland, Duitsland, Spanje, Ita lië, Estland, Letland, Litouwen, Noorwegen en Finland mocht hij vorig jaar ook een streepje zetten. Het zijn vaak maar bliksembezoek- jes, maar Pol doet niets liever. Al les draait immers om zijn passie die zich als kleine jongen op de achterbank bij zijn ouders voor het eerst liet gelden. Pol is verliefd op auto's. Hij kan er uren over uit wijden. 'Lullen', zoals hij dat zelf noemt. En lullen? Dat kan Pol als de beste. Het kan dan ook geen toeval zijn geweest dat hij tijdens zijn middel bare schooltijd op het Zelden- rust-Steelantcollege al eens als pre sentator van de Bonte Avond mocht fungeren. En als autoverko per bij garage Verlinde in Terneu- zen kwam het wel goed uit dat hij zijn mondje mee heeft. Het leek er dan ook op dat zijn toekomst in het sleutelwerk lag. „Ik wilde HTS Autotechniek gaan doen, maar ik bleek niet wiskundig genoeg. Film en tv vond ik ook interessant, dus ging ik film- en tv-wetenschappen studeren. Maar in het achterhoofd hield ik altijd dat dit een manier kon zijn om toch iets met auto's te doen." En dus zit Pol nu in het oude kan toor van zijn voormalige baas, Mi chael Pilarczyk. Toen De Telegraaf zijn Media Groep overnam, ver trok Pilarczyk en liet daarmee een lege ruimte in het pand achter. Pol maakte er een huiselijke biblio theek van, een plek die creativiteit moet laten opborrelen. Na een stage bij het televisiepro gramma Gotcha! kreeg hij de mo gelijkheid om tegen een stagever goeding redactie- en productieas sistent te worden bij Pilarczyk. „Ik kon tegen een salaris ook bij The Entertainment Group (waaronder Gotcha! viel) blijven, maar ik ben voor mijn passie gegaan. Nu doe ik dus wat ik eigenlijk bij Verlinde ook al deed: over auto's lullen. Ik ben nog steeds een soort verkoper, maar dan anders. Met alle respect, maar ik ben geen kantoormens. Ik kan niet de hele'tijd wachten tot er iemand langskomt. Daarvoor ben ik veel te ongeduldig." Met Terneuzen heeft Pol niet zoveel meer. Zijn ouders en zus wonen er, maar verder richt 'Nu doe ik dus wat ik eigenlijk bij Garage Ver linde in Terneuzen ook al deed: over auto's lullen' hij zijn vizier volledig op zijn wo ning in Utrecht, de redactie in Hil versum en vooral de programma's RTL Autowereld (RTL7) en Neder land op Wielen (SBS6). Bij RTL Autowereld heeft hij een dubbel rol; Pol is eindredacteur en presen tator. „Dat presenteren is soms een bewuste keuze en soms een ge volg van praktische problemen. Tom Coronel en Allard Kalff zijn onze vaste presentatoren, maar het is niet altijd makkelijk om hen vrij te maken voor bijvoorbeeld een hele week opnames in Tokio. Dan kom ik in beeld. Maar presen teren is voor mij geen doel op zich. Als ik nu bijvoorbeeld een muziekprogramma aangeboden krijg, doe ik het niet. Mijn drijf veer is de auto, die liefde wil ik met anderen delen. En dan is het een cadeautje dat ik daarbij, hoe vluchtig het vaak ook is, ook nog eens op mooie locaties kom." Op opnamedagen is het vaak ren nen en vliegen, op een kantoordag als vandaag kan Pol wat relaxter werken. Het is vandaag een dag van redigeren en monteren. Eind van de dag sluit hij in zijn Ford weer aan in de file naar huis. „Ik ben een liefhebber van auto's, maar aan files heb ik een gruwelij ke hekel. Een wagen moet rijden, niet stilstaan. Als-ie rijdt, zie ik een auto als een vorm van kunst. Veel mensen zeggen dat alle auto's op elkaar lijken. Zo zie ik dat niet, ik zie alleen maar verschillen. Neem nou mijn Ford. Voor een leek is het een oud ding. Maar voor de kenner is-ie uniek." Andreas Pol is zondag te zien in de Winterspecial van RTL Autowereld om 17.30 uur op RTL7. Herhaling op zaterdag om 11.30 uur op RTL4. OUOE-TONGE - Een automobilist is vrijdagmiddag om het leven geko men door een aanrijding met een vrachtwagen op de N59 bij het Zuid-Hollandse Oude-Tonge. Rond kwart over twaalf ontstond er door nog onbekende oorzaak een aanrijding tussen een vracht wagen en een personenauto. De bestuurder van de personenauto raakte ernstig gewond bij de bot sing. De man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Het is niet duidelijk hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren en ook de identi teit van het slachtoffer is nog onbe kend. De auto werd bij het onge luk totaal vernield. De technische ongevallen dienst van de politie doet onderzoek. WERKENDAM - De 18-jarige Rens van der Wiel uit Werkendam heeft gisteren de bronzen legpen ning van het Carnegie Helden fonds ontvangen, omdat hij op 24 mei vorig jaar klasgenoot Hans Verwijs redde uit het Grevelingen- meer. Met school waren de jon gens die dag aan het zeilen, toen Hans in het water viel. Rens sprong hem na. De jongens kon den pas na een half uur uit het wa ter worden gehaald. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Binnen Vlissingen leeft het idee om studenten te gaan huisvesten op het Scheldeter- rein. In welk gebouw is nog niet bekend. Eerst maakt de gemeente Vlissin gen een inventarisatie van de be hoefte aan studentenkamers en welke locaties in Vlissingen op zo wel korte als lange termijn beschik baar zijn. Als een van de mogelijke locaties wordt gedacht aan het Scheldekwartier. Nadat ze alles in kaart heeft ge bracht, gaat de gemeente in ge sprek met alle betrokkenen. Ook met vertegenwoordigers van de studenten zelf. Nu nog wonen veel studenten op kamers in en om de binnenstad. Buitenlandse studenten zitten vooral in de Hercules Segherslaan. Maar omdat er momenteel weinig buitenlandse studenten zijn, heeft woningcorporatie er veel arbeids migranten uit het oosten van Euro pa gehuisvest. In Vlissingen woedt al jaren een discussie over studentenhuisves ting. Een idee voor een studenten flat op de 'campus' van de Kennis- werf is eerder afgeketst, omdat de gemeente die toch niet geschikt achtte om op te wonen. TERNEUZEN - Langparkeerders wor den voortaan geweerd van het par keerterrein bij havenschap Zee land Seaports aan het Schelpen pad in Terneuzen. Alleen 's avonds na zes uur kan er nog gratis worden geparkeerd. Overdag moet er worden betaald. Het havenschap wilde een volledi ge afsluiting van het terrein met een hefboom, maar zo ver wil de gemeente niet gaan. Verkeerswethouder Co van Schaik: „Het probleem is dat er door toedoen van de langparkeer ders nauwelijks nog ruimte is voor bezoekers van het havenschapskan toor. Dat lossen we op door er be taald parkeren in te voeren. Net als elders in het centrum kan er dan na zes uur gratis worden gepar keerd." Een parkeerinforpiatiesysteem, dat aangeeft of er nog plaats is in de parkeergarages, komt er voorlo pig niet. Het is te duur. Van Schaik: „Het is ook niet echt no dig, want de garages zijn niet vaak helemaal vol." door Theo Giele VLISSINGEN - Zorgverzekeraar CZ zegt geen plannen te hebben om de stekker uit het geboortehuis in Vlissingen te trekken. Bij verlos kundigen 'was onrust ontstaan over de toekomst van deze voorzie ning die gevestigd is in het zieken huis in Vlissingen. De bezorgdheid van de verloskun digen zou zijn ingegeven door het tegenvallend aantal vrouwen dat in het geboortehuis bevalt. Voor de SP-Kamerleden Henk van Ger- ven en Nine Kooiman was wat zij gehoord hadden uit de hoek van de verloskundigen reden om deze week vragen te stellen aan de mi nister van Volksgezondheid. Het geboortehuis functioneert sinds 1 april 2010 en is opgezet door de Walcherse verloskundi gen. Er is naast de verloskundige zorg ook kraamzorg aanwezig. Het geboortehuis is een alternatief voor het thuisbevallen op Walche ren. Het ADRZ heeft de afdelin gen gynaecologie en kindergenees kunde geconcentreerd in Goes. Een geplande thuisbevalling is op Walcheren niet meer mogelijk. Bij complicaties kunnen moeder en kind niet tijdig het ziekenhuis in Goes bereiken. Het geboortehuis dient als tussenstation. Een ambu lance kan in geval van nood bin nen een kwartier van Vlissingen naar Goes rijden. Net als de ambu lance in het westen van Walche ren behoorde het geboortehuis tot het pakket maatregelen om de con centratie van specialistische zorg in Goes aanvaardbaar te maken. De organisatie van verloskundigen KNOV zou het 'woordbreuk' vin den als deze twee voorzieningen ter discussie worden gesteld. Bij CZ is men verbaasd over de on rust bij verloskundigen over het Walcherse geboortehuis. „CZ is op dit moment niet van plan een voorziening te stoppen waar be hoefte aan is. Wij weten niet waar het signaal vandaan komt", aldus een woordvoerster. Deze woorden stellen KNOV-direc- teur Jos Becker Hoff gerust. „Dit is belangrijk nieuws. Ik verwacht dat het antwoord van de minister dit zal bevestigen." Al houdt hij een slag om de arm. „De ervaring heeft mij geleerd: waar rook is, is vuur." door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg en Heijmans Bouw Zee land (HBZ) zijn het eens over de toekomst van de bouwput. De ge meenteraad wordt gevraagd in te stemmen met de afspraken. Wethouder Albert de Vries stem de in september al voor de reke ning van drie miljoen euro voor de grond van de bouwput te ver scheuren. Ook was de gemeente bereid de kosten van de laatste fa se van het saneren van de bouw put voor te schieten. De financiële handreiking is nodig om de prijs van de bouwgrond acceptabel te houden zodat nieuwbouw van wo ningen mogelijk blijft. HBZ wil er in fases appartementen bouwen. Hef parkeerterrein en de Konings straat maken geen deel meer uit van het project. De garageboxen blijven staan, de onteigening van de laatste woning aan de Konings straat gaat niet meer door en voor de andere woningen in Konings straat wordt een plan gemaakt. De ze operatie kost de gemeente vier miljoen euro. Dat geld hoopt de ge meente terug te krijgen in de arbi tragezaak tegen de oorspronkelijke bouwer van de put.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 105