9 A I Bouw van duurzame straat gaat voorpoedig Bergse wethouder wil 'Bizarre zaak en heftig praten over behoud van dossier' leidt tot motel De Wouwse Tol achttien maanden cel Brand in kantine tennisvereniging zaterdag 14 januari 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De bouw van de duurzame straat in Heinkenszand verloopt voorspoedig. Dat meldt RScB Wonen. Het gaat om de bouw van de CO2 neutrale woningen aan de Kruize- muntstraat in Heinkenszand. De eerste steen voor het duurzame nieuwbouwproject wordt op dins dag 17 januari gelegd. Wethouder Conny Miermans verricht deze of ficiële handeling. Tevens wordt op deze dag het hoogste punt van het project gevierd. Na een traject van voorbereiding is in september 2011 de bouw van deze duurzame straat in Heinkens zand van start gegaan. Het nieuw bouwproject aan de Kruizemunt- straat biedt acht starterswoningen en acht eensgezinswoningen. Voor deze woningen is veel belangstel ling. Bij R&B zijn 107 reacties bin nen gekomen. Er zijn zes gegadig den voor een koopwoning. Voor de overige tien woningen zijn dus 101 potentiële huurders. R8cB be gint deze maand met de toewij zing van de huurwoningen. De woningen zijn bestemd voor de koopsector. Een deel van de hui zen kan tevens worden gehuurd van R&B Wonen. De keuze hiervan ligt bij de huur der of de koper. De huurprijzen lig gen onder de huurtoeslaggrens. De energiezuinige toepassingen zijn kenmerkend voor dit project. De buitenmuren en daken van de woningen zijn extra geïsoleerd, waardoor de warmte langer wordt vastgehouden. Zo worden stan daard zonnepanelen aangebracht, een zonnecollector op het dak ge plaatst en een warmte-te- rug-win-installatie toegepast. De ze maatregelen moeten leiden tot lage woonlasten. Naar verwachting worden de wo ningen rond de bouwvakantie van 2012 opgeleverd. SEROOSKERKE - Een forse brand heeft gisteren de kantine van ten nisvereniging Zer Oirts in Seroos- kerke verwoest. De brand werd rond 12.10 uur ont dekt waarna de brandweer met verschillende wagens uitrukte. Ook werd voor de zekerheid de ladderwagen van de Stadsgeweste lijke brandweer uit Middelburg op geroepen. De brand ging gepaard met een forse rookontwikkeling waardoor het niet duidelijk was of er slachtoffers in het gebouw aan wezig waren. Het vuur greep ook, bij aankomst van de brandweer, nog flink om zich heen waardoor er behoorlijk wat schade is ont staan. De brand was betrekkelijk snel on der controle. De oorzaak van de brand was gisteren nog niet be kend. Mogelijk is het vuur aange stoken. Bij aankomst ontdekte de brandweer namelijk dat een ruitje in het gebouw was vernield. i&ss&!&8stxiz&s& Andreas Pol rijdt voor RTL Autowereld in de meest luxe auto's, maar zelf zweert hij bij zijn klassieke Ford Escort MK2: „Voor een leek is het maar een oud, groen ding. Maar voor de kenner is het een unieke auto." foto Raymond de Frel door Arthus 't Hart BERGEN OP ZOOM - Wethouder Ton Linssen van Bergen op Zoom is bereid om onmiddellijk met het Van der Valk-concern te gaan on derhandelen over een nieuwe plek voor het bekende restaurant en motel De Wouwse Tol aan de A58. De wethouder is niet blij met het bericht dat Van der Valk weg wil uit zijn stad. „Het zou heel jammer zijn wan neer Van der Valk vertrekt uit Ber gen op Zoom", zegt hij. „Wat mij betreft staat de deur voor gesprek ken nog steeds open." Linssen gaat zelf contact opnemen met direc teur Rob van der Valk van De Wouwse Tol. Laatstgenoemde onthulde deze week - tot totale verrassing van Linssen - dat De Wouwse Tol te koop staat. Het complex is verou derd en te klein, uitbreiding is op die plek langs de A58 niet moge lijk en dus wil het familiebedrijf er van af. Er komt geen nieuwe vesti ging voor in de plaats omdat de grondprijs op de enige in aanmer king komende locatie - de toekom stige afslag Bergen op Zoom-Zuid bij Heimolen - volgens Van der Valk veel te hoog is. Rob van der Valk verwijt de ge meente (in'casu wethouder Lins sen) dat die te weinig heeft meege werkt aan het vinden van een an dere locatie. Linssen noemt die aantijging 'on sportief. „Wij hebben jarenlang al les in het werk gesteld om tot een oplossing te komen. Van der Valk zelf wees de aangeboden mogelijk heden af" Zo wilde het concern niet neerstrij ken langs het toekomstige stuk A4 bij Lepelstraat. Van der Valk wil volgens Linssen per se zitten aan de A58/A4 tussen de knooppun ten Zoomland en Markiezaat, om dat daar straks twee volwaardige snelwegen samen komen en het er dus heel druk wordt. De enige daar beschikbare locatie is de nieuwe afslag bij Heimolen, die er volgens Linssen over vijf jaar ligt. MIDDELBURG - „Een bizarre zaak en een heftig dossier", constateerde officier van justitie Qunnar van der Hofstede voordat hij tegen een 23-jarige Terneuzenaar en zijn 28-jarige ex-vriendin uit Loon op Zand een celstraf van achttien maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk voor een poging doodslag, eiste. De vrouw woonde destijds in Ter- neuzen. In haar lezing had een dronken en vooral enge man, op haar deur gebonsd. Ze had vervol gens haar afwezige vriend een sms' je gestuurd dat-ie moest komen. Die kwam, ontwaarde na enige tijd de dronken man en binnen de kortste keren kreeg de man rake klappen. Toen de dronkaard op de grond lag kreeg hij nog ettelijke trappen in en tegen het gezicht. Volgens de buurman op de kop af tien stom pen in het gezicht en tien trappen. De vrouw stond met haar aange lijnde hond, een American Bull dog, in de deuropening. Volgens haar trok de hond zich los, zij riep 'pak'em' en de hond stortte zich bijtend op de dronken man. Er kwam een eind aan het gebijt toen de hond enkele trappen van de Terneuzenaar kreeg. De dron ken man liep door dat alles een ge broken neus, een snijwond in het gezicht, letsel aan een slagader en letsel aan een zenuw op. De hond is verbeurd verklaard en wordt onderzocht of er nog een mogelijkheid is dat-ie terugkeert in de maatschappij. Van der Hofstede had overigens een andere lezing omdat de getui ge duidelijk twee mensen uit de auto van de 23-jarige had zien ko men. In zijn visie waren de dochtertjes van de vrouw met de hond alleen thuis geweest, was er gebonsd en hadden de kinderen een sms'je ge stuurd. Ze waren thuisgekomen, een dochtertje wees de man aan en die werd in elkaar geslagen en gebeten. Vervolgens werd er een plausibel verhaal verzonnen. Uitspraak 26 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104