Politie pakt meer inbrekers Joran 28 jaar de cel in 4 i FZC PARTYZEELAND Politie ziet resultaat van meer aandacht Curatoren zien kans doorstart Zalco Superdure benzine De .lanknnt valt fiEfiflRAMDEERD! WVan jole WOENSDAG li 8.02.2012 Schrijf je nu in GELD EN LOOPBAAN 'Ze weten wat je kijkt en wat je ervoor over hebt' 10 en 11 Sport is booming: sportmanager steeds gewilder werken MIDDELBURG - De Zeeuwse politie heeft afgelopen jaar opvallend veel mensen opgepakt die verdacht worden van inbraken in en dief stallen uit woningen. Het waren er 153 tegenover 81 één jaar eerder. Ook de jaren daarvoor schommel de het aantal opgepakte verdach ten voor inbraak in en diefstal uit een woning rond de honderd. De toename van het aantal aanhou dingen is het gevolg van de grotere aandacht voor woninginbraken en een betere samenwerking. Sinds een aantal jaren neemt het aantal inbraken in en diefstallen uit woningen toe. De politie heeft besloten veel meer aandacht te ge ven aan het opsporen van deze cri minelen. Zo doen technische re chercheurs sporenonderzoeken na elke inbraak en kijkt er een specia le sporencoördinator of er overeen komsten zijn tussen de inbraken. NIEUWDORP - De curatoren van de failliete aluminiumsmelter Zalco zien kansen voor een (gedeeltelij ke) doorstart. Eén van de acht ge gadigden voor Zalco heeft volgens de curatoren dusdanige voorstel len gedaan dat voorlopig alleen met die onderneming verder wordt gesproken. zie ook pagina 3 en bijlage Werken De extra aandacht voor inbraken heeft nog niet geleid tot een da ling. „Wij merken dat de econo mie in een recessie verkeert. Er wordt meer ingebroken", geeft korpschef Letty Demmers als ver klaring. Z e benadrukt dat die in braken en diefstallen niet zijn toe te wijzen aan één groep. Er wordt ingebroken door jong en oud, al lochtoon en autochtoon. Ook het aantal overvallen neemt volgens haar toe. Wat ze vooral zorgelijk vindt is dat daarbij ook steeds meer geweld wordt ge bruikt. „Voor een tiental euro's worden mensen op hardhandige wijze mishandeld en beroofd." Beslissingen om iemand te overval len worden ook steeds meer in een 'split-second' genomen. „Èr gaat geen lange voorbereiding aan vooraf zodat het voor de politie heel moeilijk is zulke misdrijven te voorkomen en op te lossen." LIMA - Joran van der Sloot is gisteren door een Peruaan se rechtbank veroordeeld tot 28 jaar cel voor de moord op en beroving van de 21-jarige Stephany Flores in mei 2010. Justitie had dertig jaar geëist. De drie vrouwelijke rechters hebben twee jaar minder gevonnist. Joran had wellicht op meer clementie gerekend, maar de rechters rekenden het hem zwaar aan dat hij niet di rect vanaf het begin de hele waarheid heeft verteld, dat hij extreem geweld heeft gebruikt en dat hij Stephany vermoordde zonder motief. foto Karei Navarro/AP pagina 6 en 7: Weinig clementie met Van der Sloot DEN HAAG - Weggebruikers kun nen de hoge benzineprijs deels on dervangen door een zuinige auto aan te schaffen of te leasen via de werkgever. Dat zei minister Jan Kees de Jager (Financiën) gisteren na afloop van de wekelijkse minis terraad. Gisteren evenaarde de ben zineprijs het hoogste niveau ooit. pagina 2 en 3: tanken in België le vert een etentje op; commentaar DE STELLING Ik ga de auto minder gebruiken Reageer op pzc.nl UW MENING 475 reacties Beatrix heeft gelijk Zaterdag 14 Januari 2012: Laatste dag! LOttO. I Advies en Management wvvw.vanjole.com Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 013 9910 8 711688 555547 op aften/vorkpartyzeelarid.-nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1