buitenland 19 Israël bouwt mega detentiecentrum illegalen Straf voor mariniers Koning in zit-kist begraven Noord-Koreanen gestraft voor niet genoeg huilen All Inclusive genieten in Tirol! Grote vraagtekens bij wijnonderzoek Minder vlees voor Belgische militairen Kikkertje gezien als kleinste gewervelde All Inohs'iSe- fCIrohbe-rx Heerlijk genieten van een on bezorgde vakantie in Kirchberg, in de prachtige Kitzbüheler Alpen, Een ideale plek om heerlijk te ontspan nen, maar ook om mooie uitstapjes maken, bijvoorbeeld naar de Achen- see, de Krimmler-watervallen, een treinrit over smalspoor door het Zil- lertal, of een bezoekje aan Salzburg. Uw verblijf U verblijft in het comfortabele hotel Kroneck in Kirchberg, in het Brixental. Het hotel beschikt o.a. over een restaurant, een verwarmd buitenzwembad, een wellness- centrum, een lounge, een intemethoek, een terras met ligweide. De kamers (ca. 28 m2) beschikken over o.a. kabel-tv, tele foon, radio, zithoek en balkon of terras. De appartementen (ca. 38m2) bestaan uit een woon- en een slaapkamer en een kitche nette. Het hotel is een perfecte uitvalsbasis voor tal van activiteiten, zoals wandelen, mountainbiken, raften en paardrijden. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, ma*. 10,- per gesprek} of via uw ANWB-retsbureau met zoek boekcode 60207 euro p.p. AH Indusïve Kirchberg zoek boekcode 60207 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet we&DmstdranSqe ~"s lunchpakket s dtegangenkeuzemenu met é-, soepen- en dessertbuffet lx per v.eekspeöa&teftej> of grillavond dagelijks koffie/thee met versnapering (15.00-1630 umj dagers onbeperkt wijn, bier, frisdrank (10.00-22.00 UUR) dagelijks gebruik wellness en zwembad 55-e-kortmg 5% op de tweepereoonskamer. Kinderkorting (by 2 volbetalenden op de kamer) 0 t/m 11 jaar grafe, 12 t/m 14 jaar 50% korting, 15 jaar ea: 20% korting Prijzen 28/04-18/05 19/05-08/06 09/06-22/06 23/06-06/07 07/07-24/08 25/08-21/09 22/09-04/11 2-/4-pk appL 345 475 vrijdag 13 januari 2012 door onze correspondent Frans van den Houdt NAIROBI - Afrikaanse koningen worden niet zomaar begraven. Al lerlei rituelen en tradities dienen in ere gehouden te worden. Zo dient de op januari op 88-jarige leeftijd overleden koning'van de Wanga in West-Kenia, Japheth Wambani Rapando, zittend begra ven te worden, gewikkeld in een dierenhuid, met-een krukje op zijn hoofd. De zithouding is noodzakelijk zo dat de koning ook na zijn dood toezicht kan houden op zijn ko ninkrijk, het enige in Kenia. Het krukje is het symbool van zijn macht. Maar tijden veranderen en ook ko ninklijke tradities ontkomen niet aan enige mate van modernise ring. Daarom wordt de nabongo (koning) van de Wanga morgen niet zomaar in een dierenhuid in een kuil gestopt, maar in een duur geïmporteerd pak en dure schoe nen (totale kosten 200 euro) in een speciaal voor hem gemaakte kist ter aarde besteld. De ruim twee meter lange kist heeft wat weg van een ligstoel. Zoon James Wambani is onder de indruk. „Deze kist is een koning waardig." door onze correspondent Bas Verbeek SEOUL - Noord-Koreaanse autoritei ten hebben mensen gestraft die niet deelnamen aan geregisseerde rouwbijeenkomsten na de dood van voormalig leider Kim Jong-il. Ook degenen die niet overtuigend genoeg huilden konden rekenen op een straf van tenminste zes maanden opsluiting in een werk kamp. Dit meldt de Zuid-Koreaanse onli- nekrant DailyNK, die bekend staat om zijn welingelichte bronnen in Noord-Korea en de Chinese grens regio. Kritiek op de nieuwe leider Kim Jong-un wordt eveneens ont moedigd met gedwongen verhui zing naar verre oorden of opslui ting in heropvoedingskampen, zo als Noord-Korea die gevangenis sen zelf omschrijft. Noord-Korea houdt de gebruikelij ke evaluatiesessies waarin leiders, ambtenaren en werknemers elkaar bekritiseren. Direct na de begrafe nis van Kim Jong-il werd al be richt over de eerste evaluatieses sies bij alle bedrijven in het land. De bron meldde dat de Noord-Ko reaanse autoriteiten de evaluatie van de rouwperiode heeft afgeslo ten en dat is begonnen met het uit delen van de straffen. KABUL/WASHINGTON - President Hamid Karzai van Afghanistan is 'diep geschokt' door de video waar in vier Amerikaanse mariniers uri neren over de lijken van drie ver meende Talibanstrijders. Hij eist dat de daders zo zwaar mo gelijk worden bestraft. Dat blijkt uit een verklaring die hij gisteren gaf Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft gisteren laten we ten dat niets erop wijst dat de op names niet echt zijn. Defensiemi nister Leon Panetta sprak van 'een uiterst betreurenswaardige' video en kondigde stappen tegen de ma kers aan. De mariniers lijken niet alleen bo ven de lijken te plassen, maar ook spottende opmerkingen te maken. Volgens een bijschrift waren de in gevechtstenue gehulde mariniers leden van een team van sluipschut ters, dat vorig jaar actief was in Af ghanistan. De militairen zouden in september vorig jaar zijn terug gekeerd naar de VS. door onze correspondent Ad Bloemendaal In het zuiden van Israël ver rijst nog dit jaar het grootste detentiecentrum voor illega le immigranten ter wereld. Tienduizend Afrikaanse vluchtelingen, asielzoekers en ar beidsmigranten zullen er zonder vorm van proces voor maximaal drie jaar worden opgesloten. Men senrechtenorganisaties staan op hun achterste benen, maar rege ring en parlement vinden het de hoogste tijd dat er een daad wordt gesteld. „Israël is een klein land. We kunnen ons niet laten over spoelen door infiltranten die hier illegaal willen werken. Ze vormen een bedreiging voor onze samenle ving, onze economie en onze vei ligheid", meent premier Benjamin Netanyahu. De afgelopen zes jaar zijn naar schatting 50.000 Afrika nen de grens tussen Egypte en Is raël overgestoken. De Knesset, het Israëlische parle ment, stemde deze week voor aan passing van een infiltrantenwet, die in 1954 is aangenomen om Pa lestijnse terroristen af te schrik ken. De detentieperiode is ver lengd van zestig dagen naar drie jaar. Voorafgaand aan de stem ming waarschuwde de juridisch adviseur van het parlement dat drie jaar detentie voor mensen die geen misdaad hebben begaan bui tensporig lang is. Maar de Knesset- leden lieten zich niet vermurwen. Voorstanders van harde maatrege len zien de infiltranten als niets minder dan een bedreiging van Israëls voortbestaan. „In plaats van een zionistisch onderdak te bieden aan de Joodse diaspora worden we een regionaal arbeidsbureau voor Eritrea, Ghana en Sudan", klaagt columnist Hagai Segal in het dag blad Yediot Acharonot. Mensenrechtenorganisaties vin den het onjuist dat het detentie centrum zal worden beheerd door het gevangeniswezen, dat geen er varing heeft met vluchtelingen en werkzoekenden. Bovendien maakt de wet geen onderscheid tussen economische migranten en vluch telingen. Sommigen menen dat Is raël, als land van Joodse vluchtelin gen, extra compassie moet tonen. „Israël heeft het recht zijn grenzen te sluiten en een eigen immigratie beleid vast te stellen", stond deze week in het liberale dagblad Ha'a- retz, „maar het heeft niet het recht mensen, van wie sommigen als vluchteling zijn erkend, gevangen te zetten. Geen deur zou voor hen gesloten moeten worden, zeker niet die van Israël." STORRS Éen toonaangevende onderzoeker, die wereldwijd opzien baarde met claims over een verband tussen het drinken van rode wijn en een lan ge levensduur, blijkt op grote schaal data te hebben vervalst Dat meldde de universiteit van Connec ticut. Na intern onderzoek bleek dat Dipak Das in zeker 145 gevallen data heeft verzonnen of vervalst Hij wordt ontslagen. BRUSSEL In de strijd tegen overgewicht krij gen Belgische militairen minder vlees voorgeschoteld. Zes op de tien militairen kampt namelijk met te veel kilo's. Dat meldden Bel gische media gisteren. De kantine van een militair hospitaal serveert binnenkort bij wijze van experi ment kleinere stukjes vlees. Als de proef succes heeft, gaat het voor al le kazernes gelden. NEW ORLEANS Een kikkertje dat op de top van je pink nog alle ruimte heeft, is aange wezen als 's werelds kleinste ge wervelde. Het Nieuw-Guinese rep tiel verdringt volgens het weten schappelijke tijdschrift PLoS One een mannetjeszeeduivel van de eer ste plaats. De Paedophryne amanuensis wordt doorgaans niet groter dan 7,7 milli meter. werden in roestige kooien aangetrof fen op een vrachtwagen die op de veerboot naar Laos wachtte. Vanuit Laos zouden de honden naar Viet nam worden gebracht, waar hun vlees een delicatesse is. De honden zijn overgebracht naar een asiel. foto EPA f5>enf v daar al 'n$ A P h 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9