27 't Lam is veel beloofd, maar niets gevraagd zeeland 125 Boosheid over plan windmolens in Sluis Geen steun Burght voor 'aanleuners' 'Plaagmotie' PvdA wekt woede van CDA-raadslid Wonderlijk gevarieerd! Van Etten auping OPEN DAG 14 JANUARI 2012 van 10.00 tot 14.00 uur z vrijdag 13 januari 2012 Het Lam telt 27 luxe appartementen. De bewoners van de 'aanleunwonin gen' vinden bescherming en geborgenheid onder de vleugels van De Burght, luidde het bij de opening in '97. Maar het zorgcentrum keert niet terug. Bewoners van aanleuncomplex Het Lam in Oostburg keken ja ren uit naar een nieuwe Burght. Het bord dat het zorgcentrum hun buurman wordt, staat er nog. Maar bouw van het bejaar denhuis is afgeblazen. door René Hoonhorst Emest Rijckaert gelooft het verder wel. Hij is op zijn 94ste 'totaal versleten'. Een nieuw verzorgings huis zou voor hem en zijn, een paar jaar jongere, maar ook niet zo vief meer zijnde vrouw in elk ge val te laat komen. „Die nieuwe Burght had er al lang moeten staan, dan hadden wij er al gezeten", concludeert Rijckaert droogjes, zonder bitterheid. De hoogbejaarde bewoner rekende er elf jaar geleden, toen hij met zijn vrouw naar Het Lam verhuisde, op dat ze naar de Burght konden verhuizen als het met één van bei den lichamelijk wat minder ging. Dat de bouw van een nieuw zorg centrum in Oostburg niet door gaat, ligt volgens Ernest Rijckaert niet alleen aan 'voortschrijdend in zicht'. „Als omwonenden geen be zwaren hadden ingediend, was het nieuwe bejaardenhuis er al lang geweest." Rijckaert klaagt niet; zijn vrouw en hij wonen ten slotte in een 'prachtig apparte ment' en hij hoopt dat ze het er nog een tijdje uitzingen. Mede-bewoners benadrukken ook dat ze een fantastische woning hebben. Maar het had toch wel fijn geweest als ze wat meer bij al le plannen betrokken waren ge weest. Nu kregen ze pas zeer on langs een brief dat er geen nieuw woonzorgcentrum komt, maar 26 appartementen waar ouderen zorg 'Zonder bezwaren van enkele omwonenden, had de nieuwe Burght er al lang gestaan.' aan huis kunnen krijgen. „Het bord dat er een nieuwe Burght komt, staat er nog steeds. Schanda lig", bromt Cor Oubrie. Nog schan daliger was het om vorig jaar maart bij de onthulling van het bouwbord een bus met Burghtbe- woners, die 'tijdelijk' in het oude Ter Schelde in Breskens onderdak vonden, uit te nodigen voor een feestje in het Ledeltheater. „Zijn die mensen nog eens blij gemaakt met een dode mus." Cor Oubrie (87) en zijn vrouw Ne- ra (82) behoren tot de jongste 'lam metjes'. Zij kwamen pas vorig na jaar naar Het Lam. De Oubrietjes wisten dus al dat De Burght niet meer terugkwam. „Nu zouden er appartementen komen. Maar ik ge loof het pas als de eerste spa de grond ingaat." Sofia de Hoogd (90) en Bé Willemsen (93) hopen toch dat de appartementen snel verrijzen. Om de teleurstelling van het wegblijven van de Burght weg te spoelen, móét er wel een recrea tiezaal komen. „Zodat de zangver eniging weer een concert kan ge ven en we bingo kunnen spelen." De komst van een nieuwe Burght wordt nog luid ver kondigd op een opvallend groot bord op het braakliggende terrein aan de rand van het Ledel- plein. Maar een nieuw woonzorg centrum zit er niet meer in. Geen behoefte meer aan in de mo derne tijd, concludeerde de Stich ting Woonzorg eind vorig jaar. Mensen wonen het liefst zo lang mogelijk thuis. Overheid en zorg aanbieders moeten dat mogelijk maken. Dus bouwen ze 'levensbe- stendige' appartementen waar be woners naar behoefte zorg aan huis krijgen. Ook bewoners van wswsmmm Het Lam aan de Oostburgse Schouwburgstraat kunnen een be roep doen op thuiszorg. Maar ve len gingen juist naar Het Lam, om lekker dicht bij De Burght te zit ten. Een gang gaf toegang tot het verzorgingshuis, zodat de 'lamme tjes' - al dan niet achter een rolla- tor - binnendoor naar de recreatie zaal konden lopen of schuifelen. De bewoners van Het Lam wonen graag zelfstandig, maar het was een fijn en veilig idee dat ze in een 'aanleuncomplex' aan De Burght vastzaten, zodat ze konden verhui zen als het lichamelijk wat minder zou gaan. „En nou zou je direct Tapijt - Laminaat - Novilon - IVIarmoleum Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies slaat bij ons voorop aem.aaV.1 wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 31 41 20 door Wout Bareman TERNEUZEN - Twee moties van na genoeg dezelfde strekking, inge diend door een CDA'er en een PvdA'er, die woensdagavond nota bene nog naast elkaar zaten ook. Het wekte grote verbazing bij de overige leden van de raadscommis sie Omgeving. Ronald Lippens (CDA) kondigde twee weken geleden al een motie aan, waarin zijn fractie afstand nam van het plan van het kabinet Rutte om woningcorporaties te verplichten een deel van hun wo ningbestand te verkopen. Hij pleit te voor gezamenlijk protest van de door Martijn de Koning OOSTBURC - Het aantal geparkeer de auto's bij het gemeentehuis in Oostburg verraadde het donder dag al: er stond een omstreden voorstel op het programma van de raadscommissie Ruimte. Die be sprak de nieuwe windvisie dan ook voor een volgepakte publieke tribune. In de visie stellen B en W voor om windmolens tot 50 meter hoogte eventueel mogelijk te ma ken in het oosten van de gemeen te en op de bedrijventerreinen in Breskens, Oostburg en Eede. Acht insprekers uitten hun grie ven. Bijna allemaal gingen ze in op de overlast die de molens met zich meebrengen: ze zijn lelijk, maken geluid en zorgen voor slagscha duw. Verder kreeg het college het verwijt geen visie te hebben op an dere vormen van duurzame ener gie. Een woordvoerster van de Ac tiegroep Hoofdplaat Tegenwind meende dat inwoners van Hoofd plaat gediscrimineerd worden, aan gezien rond dat dorp opnieuw windmolens gebouwd zouden kunnen worden. Ze verwees naar de bouw van vijf molens bij het dorp, een aantal jaar geleden. Die zijn omwonenden nog steeds tot last, gaf ze aan. Bewoners van de bedrijventerrei nen in Eede en Oostburg wezen er op dat ze midden in de aangewe zen gebieden wonen. „Wij weten dat we wat meer moeten tolere ren", sprak Johnny de Haan uit Ee de. „Maar er is een verschil tussen toleranter zijn en alles pikken." Alleen Erik Dekker, eigenaar van de grond waarop de vijf molens bij Hoofdplaat staan, liet een tegen geluid horen. Hij wees erop dat 'zijn' molens 7000 gezinnen van stroom voorzien, maar gaf tegelij kertijd aan dat molens tot 50 me ter maar weinig rendement opleve ren. „Die zijn gedateerd. Je gaat toch ook geen laptop kopen van tien jaar geleden." Omdat de commissieleden alleen hoefden te besluiten of de visie de inspraak in kan, hoefden ze nog niet het achterste van hun tong te laten zien. Sommigen deden dat wel: Nieuw Gemeentebelang en Lijst Babijn zijn tegen windmo lens, D66 voor. Albert de Bruijn (D66) had er geen moeite mee de vele tegenstanders op de publieke tribune te trotseren. Hij wees erop dat 'bijna alle insprekers hier zeg gen dat ze voor duurzame energie zijn, maar dat ze allemaal willen dat die elders wordt opgewekt." Een bezoeker van de publieke tri bune vond het daarop nodig het betoog van De Bruijn met ge schreeuw te onderbreken. Verder bleef de sfeer respectvol. Een meerderheid van de commis sie vond het uiteindelijk prima om de visie ter inzage te leggen. Daar na besluit de gemeenteraad erover. naar een verpleeghuis moeten als je het niet meer redt. Maar daar heb ik helemaal geen zin in", zegt Adriana Robijn. Voor haar 94 jaar is 'Jaantje' nog zo kwiek als een kwartel, maar als het aan haar dochters ligt, verhuist ze zo snel mogelijk naar Hoge Plaaten in Breskens. In dat zorgcen trum, dat overigens de komende ja ren ook wordt getransformeerd tot verpleeghuis, verblijven twee zus sen van Robijn. „Maar ik woon bijna mijn hele leven in Oostburg. Ik hoef nu echt niet meer naar Breskens. En naar een verpleeg huis wil ik al helemaal niet." drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de provincie richting Den Haag. Tijdens de commissieverga dering lanceerde de PvdA'er Jack d'Hooghe plots ook een motie, waarin steun werd uitgesproken voor de CDA-motie, maar ook werd aangegeven dat het CDA de zaak beter kon aankaarten via de Tweede Kamer-fractie. WD'er E. van Exter: „Jullie com municeren via moties. Dat tekent de verhoudingen in de coalitie." Angelina Peeman (CU) noemde de PvdA-motie kinderachtig. Lip pens vond dat ook. „Ronduit treu rig. We hebben overigens al con tact met Den Haag gehad." Doorlopend van 10.00 tot 14.00 uur: Rondleidingen in het Move2Learngebouw door studenten en docenten van de opleidingen Sport en Bewegen. Demonstraties door studenten Sport en Bewegen (turnen, zelfverdediging, steile wand klimmen, fitness, Sport-BSO activiteiten). Dansdemonstraties en gratis danslessen door docenten van Moves! Dance Warehouse Terneuzen. Van de deelnemende partners zijn medewerkers aanwezig die informatie kunnen geven over de door hen verzorgde activiteiten. Na 14.00 uur verzorgt Moves! drie Hip Hop dance workshops. Twee met topchoreograaf Tony Stone (USA) en een met Vincent Vianen (NL). Dj Rafya verzorgt de muziek tot 22.00 uur. ROC Westerschelde en Health Center Body line versterken elkaar in Move2Learn met een nieuw onderwijsconcept. Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen en Moves! Dance Warehouse hebben zich aangesloten bij dit samenwerkingsverband. Centraal thema in het nieuwe Move2Learn-gebouw is VERBINDEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65