zeeland 125 'Maar ik gun hem ook zijn rust' Op 1 mei nog geen nieuwe burgemeester Uren niet bereikbaar 0,-.r AUTOWASSTRAAT PROGRAMMA'S: Buizerd niet meer ingezet tegen kraaien Voormalig raadsid Van Belzen overleden Digitaal aanslagbiljet bij internetbankieren TOP/GB wil aan pak bedelaars en muzikanten vrijdag 13 januari 2012 Het is 'in alle redelijkheid' niet mogelijk dat op 1 mei al een opvolger voor burgemeester Schouwenaar is benoemd. Raadsgriffier Edwin Israël in een brief aan de gemeenteraad. Markt in Middelburg. foto Ruben Oreel Op de website van de PZC het bericht dat Koos Schouwenaar per 1 mei stopt als burgemeester van Middelburg. Ook hier spreekt vrijwel iedereen zich lovend uit over hem. Een greep uit de reacties: „Zo een goede burgemeester vin den we niet meer, jammer dat hij vertrekt. Maar ik gun hem ook zijn rust. Er zijn meer leuke za ken." (Martien) „Oké, en nu eindelijk een vrouwe lijke burgemeester graag. Wordt wel tijd voor een frisse wind door Middelburg." (Middelburgse) „Zo'n betrokken burgemeester. Ze zullen U missen in Middelburg. Voor mij was U de Vader van Mid delburg." (Thea Weststrate) „Wat jammer, zie maar weer eens zo iemand te krijgen... Geen kou- we kak en altijd meelevens naar ie dereen toe!!" (Ria) „Een zeer bij- KAPELIE - Het was gisteren spits uur voor receptioniste Therèse Blommaert van de gemeente Ka- pelle. Rond een uur of tien 's och tends kreeg het gemeentehuis te kampen met een hardnekkige tele foonstoring. De gemeente was de hele dag op slechts één doorgescha keld mobiel toestel bereikbaar en er kon ook niet naar buiten wor den getelefoneerd, althans niet met de vaste lijnen. Bij de gemeente komen op een ge middelde donderdag zo'n 150 tele foontjes binnen. Volgens provider KPN was er sprake van een zogehe ten. tweedelijnsstoring tussen Goes en Kapelle. zonder man gaat ons verlaten. Fijn mer voor de inwoners van de ge meente." (Eef Schoenmakers) „Niets dan lof voor deze burge meester! Kunnen de collega-burge meesters in Zeeland een voorbeeld aan nemen! Geniet van uw pen sioen!" (Jan) „Jammer... vind hem een super burgemeester. Hij is een man die er is als je hem nodig heb vooral na de vreselijke gebeurtenissen die er in Arnemuiden voordeden... BE DANKT!!!!!!!! (Silvia) „Koos Schouwenaar op de fiets door weer en wind. Dicht bij de mensen. Met oudjaar in Arnemui den. Hij speelde een voortreffelijke rol bij de nationale intocht van sin terklaas. Een super mooi mens. Maar de WD?... zou hij het zelf weten denk ik wel eens." (Ben) "Ie reacties zijn te vinden op 1 www.pzc.nl. door Theo Giele MIDDELBURG - Het is 'in alle rede lijkheid' niet mogelijk dat op 1 mei al een opvolger voor burgemeester Schouwenaar is benoemd. Dat schrijft raadsgriffier Edwin Israël in een brief aan de gemeenteraads leden over de procedure voor de benoeming van de nieuwe burge meester. De raad zal met de commissaris van de koningin daarom de vraag moeten beantwoorden of het no dig is om een waarnemend burge meester aan te stellen voor de pe riode tussen het vertrek van Koos Schouwenaar en de komst van zijn opvolger. Binnen de raad lijkt men dit echter niet nodig te vin den. Ook burgemeester Schouwe naar denkt dat het niet nodig is om voor een relatief korte periode een waarnemer te zoeken. „De raad en het college kunnen best hun eigen boontjes doppen." P)p pprcfp cfan in Hp hpnnpmina van een burgemeester is overleg tussen de commissaris van de ko ning en de gemeenteraad over de eisen die aan de burgemeester ge steld worden. Vervolgens stelt de raad een vertrouwenscommissie samen. Sollicitatiebrieven komen binnen bij de commissaris van de koningin. Die geeft de vertrou wenscommissie een lijstje met daarbij haar oordeel over de ge schiktheid van de kandidaten. De commissie brengt verslag uit van haar bevindingen aan de commis saris van de koningin en de ge meenteraad. Binnen vier maan den nadat de vacature is openge steld, stuurt de raad een aanbeve ling van twee personen aan de mi nister. Op voordracht van de minis ter zal de Kroon overgaan tot be noeming van de burgemeester voor een periode van zes jaar. vd Jagt Willemse POLISH: 13,S0/€ 9,95 (wtspas; Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POUSH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (wKpss) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemrelniging BASIS: 6,50/€5,95 *lwaspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagr. Willemse Meicuriusweg 27 4'382 NLVlissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag ï/m saterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur - 17.00 uur MIDDELBURG De uitvoer van het plan om een woestijnbuizerd in te zetten tegen de overlast van kauwen en kraaien in Middelburg is niet nodig. De gemeente kreeg afgelopen na jaar veel klachten over de overlast van kraaien in de binnenstad. In andere Nederlandse gemeenten worden met succes buizerds inge zet om de kraaien te verjagen. De. overlast in Middelburg was in de cember echter grotendeels verdwe nen. De gemeente Middelburg heeft wel een vergunning voor 2012 om de buizerd alsnog in te zetten als dat nodig is. THOLEN Voormalig gemeenteraadslid Paul van Belzen uit Tholen is deze week op 73-jarige leeftijd overleden. Hij zat van 1982 tot 2006 in de ge meenteraad. In eerste instantie voor de RPF/GPV, later voor de Christen- Unie. Ook op andere vlakken was de Tholenaar actief. Zo was Paul van Belzen voorzitter van de Christelijk Gemengde Zang vereniging Immanuel en bestuur der bij ouderenvereniging Philadel phia. DOMBURG De gemeente Veere werkt vanaf dit aanslagbiljet voor gemeentelijke be lastingen. Deze functie is bedoeld voor inwo ners die internetbankieren bij ABN Amro, ING of Rabobank. Aanmelden kan via de website van de gemeente - www.veere.nl - of via de eigen internetbank. Wie in 2012 gebruik wil maken van het digitale aanslagbiljet, dient zich voor 12 februari aan te mel den. TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid Rian de Feijter-de Feijter (TOP/Gemeentebelangen) vindt dat het college van B en W moet onderzoeken op welke manier be delaars, straatmuzikanten en illega le verkopers uit het straatbeeld kunnen worden verwijderd. De Feijter wil van het college we ten of het op de hoogte is van de problematiek, die vooral de onder nemers en het winkelend publiek bezighoudt. De Feijter verwijst naar de uit komst van een onderzoek van Cen trum Management. Daaruit zou volgens het Terneuzense raadslid blijken dat de aanwezigheid van de 'vreemdelingen' bezoekers van het stadscentrum een onbehaag lijk gevoel geeft. Sinds 2006 hebben straatmuzikan ten en -verkopers geen vergun ning meer nodig. Het raadslid wil weten of het colle ge bereid is een oplossing te zoe ken, bijvoorbeeld door een verbod op te nemen in de Algemene Plaat selijke Verordening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53