125 gezinnen wacht korting 'Jammer dat Schouwenaar weggaat' 241 zeeland Wouwse Tol te koop Concert DIERENARTSENPRAKTIJK weekenddiensten vrijdag 13 januari 2012 door Theo Ciele VLISSINGEN - De huishoudtoets bij het verstrekken van een sociale uit kering zal op Walcheren zo'n 125 gezinnen in hun inkomen treffen. De huishoudtoets geldt voor nieu we gevallén vanaf 1 januari, voor oude gevallen geldt een overgangs periode tot 1 juli. Bij het bepalen van de hoogte van een uitkering is voortaan het gezin sinkomen bepalend. Eerder wer den de inkomens van ouders en kinderen afzonderlijk bekeken. Het was dus mogelijk dat een in wonend kind werkte en één van de ouders een bijstandsuitkering had of omgekeerd. Voortaan hebben ouders en kinde ren naar elkaar een onder houdsplicht. Ook bij schuldsane ring telt het hele gezinsinkomen mee. Het geld dat een inwonende bejaarde ouder krijgt, wordt daar ook in meegenomen. Samen met de welzijnsorganisa ties en Orionis Walcheren (vroege re sociale dienst, werkvoorziening en kredietbank) proberen de drie gemeenten op Walcheren de effec ten van de nieuwe regels voor uit keringen in kaart te brengen. Daarbij worden ook de effecten van andere Haagse bezuinigings maatregelen, zoals de verhoging van eigen bijdragen, meegeno men. Eind maart moet het rapport er liggen. Het lijkt haast onvermijdelijk dat meer mensen een beroep zullen doen op speciale gemeentelijke steunmaatregelen voor mensen met een laag inkomen. Ook bestaat de kans dat jongeren het ouderlijk huis zullen verlaten om hun uitkering of die van hun ouders niet in gevaar te laten ko men. Dat geldt ook voor mantel- zorgers; mensen die zelf voor een bejaarde ouder of gehandicapt kind zorgen. Overigens wordt bij de inkomens- toets een uitzondering gemaakt voor uitkeringen vanuit de AWBZ (ziektekosten) en studiefinancie ring. Die bedragen worden niet meegeteld. In december hebben gezinnen waar een terugval in inkomen dreigt, een brief gekregen waarin de maatregel is aangekondigd. De komende maanden zullen de huis houdens die met de huishoud toets te maken hebben, worden be naderd. De gemeenten willen voor elke si tuatie 'maatwerk' leveren, aldus de drie betrokken wethouders. BERGEN OP ZOOM - Het Van der Valk-concern stopt met de exploi tatie van het bekende motel en wegrestaurant De Wouwse Tol langs de A58 bij Bergen op Zoom. Het complex staat te koop. Een kandidaat-koper heeft zich nog niet gemeld, zegt directeur Rob van der Valk. De Wouwse Tol, met 26 hotelkamers, is vol gens hem te klein. De accommoda tie is niet meer van deze tijd en de kwaliteit is onvoldoende. Van der Valk denkt dat het no een paar maanden duurt voor De Wouwse Tol sluit. Plannen voor een vervan gend motel bij Bergen op Zoom heeft hij niet. Die waren er wel: Van der Valk was de beoogd ex ploitant van een motel bij een ver nieuwde afslag Bergen op Zoom-Zuid, die bij Heimolen zou moeten komen. Maar dat is afge ketst, zegt Rob van der Valk. WESTKAPELLE - Het Christelijk Sa mengesteld Mannenkoor onder lei ding van Ron van Ommen houdt op 21 januari een nieuwjaarscon cert, samen met sopraan Levi Hoo- gerwerf Het concert in de Moria- kerk bestaat naast koorzang uit di verse muzikale intermezzo. De avond begint om 19.30 uur. BEKENDMAKING De praktijk van de dierenartsen Karelse, van Dijk, Stokman en van Anrooij vervolgt haar dienstverlening onder een nieuwe naam met bijbehorend beeldmerk: Karelse Van Dijk Stokman Van Zij zetten onder'deze naam hun maatschapsvorm voort, aangevuld met dierenarts M. van Kralingen die in dienstverband het team compleet maakt. Naast dierenartsen voor gezelschapsdieren zijn er ook geborgde rundvee en erkende paardendierenartsen binnen deze groep. Gedurende 24 uur per dag en 7 dagen per week wordt u diergeneeskundige hulp aangeboden met de meest moderne hulpmiddelen. U kunt de spreekuren bezoeken, afspraken maken en ook huisbezoeken aanvragen. De diergeneeskundige hulp wordt verzorgd vanuit 5 vestigingen'. In Heinkenszand door drs. H J. van Dijk In Goes-0verzuid door drs. P.C. Stokman In Goes (Goese polder) door drs. M. van Anrooij In Kortgene door drs. M. van Anrooij, dr. M.P.C. Karelse en drs. M. van Kralingen In Goes door dr. M.P.C. Karelse Voor meer informatie verwijzen wij u naar: de telefoongids en naar www.dierenartszeeland.nl door Carla van de Merbel t MIDDELBURG/ARNEMUIDEN - Een rondgang over de Markt in Middel burg en door-Arnemuiden levert een vrijwel eensluidend antwoord op van burgers op de vraag wat ze ervan vinden dat Koos Schouwe naar per 1 mei stopt als hun burge meester. „Jammer dat hij weg gaat", zo beginnen de meesten als ze gevraagd worden naar hun me ning. „Ja, heel jammer", zegt mevrouw Van der Windt uit Middelburg. „Hij is een positief denkend en be trokken man. Ik wist niet dat hij een WD-er is. Ik was wel blij dat te lezen. Het is trouwens wel goed dat je zijn politieke achtergrond niet kon merken. Hij was er voor alle burgers." „Hij komt altijd sympathiek over", vindt ook. meneer Sauer. „En hij kreeg dingen voor elkaar." Sauer zegt het wel vreemd te vinden dat Schouwenaar vorig jaar nog lid is geworden van de Eerste Kamer, terwijl hij nu zegt van zijn pen sioen te willen gaan genieten. „Dat snap ik niet, dat vind'ik tegen strijdig. Aan de Eerste Kamer zal hij toch ook werk hebben." Cecilia Schulze vindt het niet zo erg dat Schouwenaar stopt als bur gemeester. Volgens haar komt het door zijn 'strenge beleid' dat er in Middelburg geen discotheken en coffeeshops zijn. „Ik blow zelf niet, maar voor mensen die wel blowen is het nadelig dat er in de stad geen coffeeshops zijn. Dat mag wel veranderen. Er moeten ook meer uitgaansgelegenheden komen." „Schouwenaar is geknipt voor het burgemeesterschap", vindt André Vande Pitte van André's Bloemenhal. Schouwe naar kwam regelmatig in zijn kraam bloemen kopen als hij naar een zoveel-jarig huwelijk of op visi té ging, zegt hij. „Altijd in voor een praatje. Een aardige, sociale man." „Heel erg jammer", zegt me vrouw Quist. „Een sympathieke man. Ik heb hem vaak langs zien fietsen. Ik had niet verwacht dat hij zou stoppen. Ik wist ook niet dat hij 65 wordt. Hij ziet er niet zo oud uit. Waarschijnlijk door zijn vriendelijke uitstraling." Schouwenaar is vanuit het college de vertegenwoordigend wijkwet houder van Arnemuiden. Hij komt ook vaak in het dorp, blijkt uit de reacties van Arnemuidena- ren. „Hij was overal bij betrok ken", zegt mevrouw Joosse. „Ook bij de kinderen van Arnemuiden. Hij kwam bijvoorbeeld ook bij het afzwemmen. Met z'n ambtsket ting om. Hij leefde altijd mee met Arnemuiden. Jammer dat hij weg gaat; dat zullen velen met mij den ken." „Ja, heel jammer. Je kwam hem veel tegen", vertelt mevrouw Meul- meester. „Ik heb hem gesproken toen Huib een lintje kreeg." „Hij was ook bij het 65-jarig bestaan van de duivenvereniging", zegt me vrouw De Nooijer. „Hij had voor iedereen een woordje." Meneer Hermsen uit Arnemuiden is, zoals hij zelf ook zegt, 'neutraal' in zijn reactie. „Je wordt burgemeester, je doet je werk en dan ga je weer. Dat is normaal." 'Hij was overal bij be trokken. Hij kwam bij voorbeeld ook bij het af zwemmen.' Zaterdag 14 en zondag 15 januari 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen bestemd voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak van 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52