hoek Beatrix drukt Rutte in Priester vergreep zich 280 keer aan drie jongens PZC Vlissinger overlijdt nadat auto te water raakt Brand bungalow Terneuzen eist een leven Rolluik nodig? Oppositie vindt dat koningin met uitspraak over hoofddoek boekje te buiten is gegaan BINNEN BUITEN Wonen in Zeeland opent deuren: prinsheerlijk wonen in IJzendijke wonen SPORT Diederik Hiensch keert terug bij zijn oude liefde Kloetinge 28 en 29 I Wisselend C—bewolkt, 8° VRIJDAG 13 januari 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr, 11 - los nummer 1,60 - zaterdag 2,40 bij behorende kledingvoorschrif ten gerespecteerd." PW, CDA en WD wilden giste ren geen commentaar geven. Bijna acht op de tien Nederlan ders staat achter koningin Beatrix, blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. pagina 3: commentaar pagina 6 en 7: 'hoofddoek geen teken onderdrukking' TERNEUZEN - Bij een grote uitslaan de brand in een bungalow in de Dorus Rijkersstraat irulemeu-zen is gisterochtend een persoon om het leven gekomen. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van het slachtoffer. De woning is recent bij executie geveild. De nieuwe bewoners zouden deze week de sleutels krijgen. De brand brak rond 7.30 uur uit. Buurtbewo ners hoorden een knal, waarna de vlammen snel uit het dak sloegen. De bungalow is volledig verwoest. pagina 2 en y 'brand in bungalow dubbel drama' I^HGZ QOVOttocMek Bel 0118 75 02 07 www.hgzgeveltechniek.nl DE STELLING Beatrix heeft gelijk Reageer op pzc.nl UW MENING 402reacties Zeeland en Zuid-Holland passen prima bij elkaar eens 25% BRAUNSCHWEIG - Een 46-jarige rooms-katholieke priester uit de Duitse stad Salzgitter heeft giste ren voor de rechter toegegeven dat hij zich in totaal 280 keer aan drie jongens heeft vergrepen. Hij heeft de jongens, die nu 9 tot 15 jaar oud zijn, onder meer misbruikt tij dens hun voorbereiding op de eer ste communie. De rechtbank heeft de priester toegezegd dat hij tot een gevangenisstraf van 6 tot 6,5 jaar zal worden veroordeeld, als hij een bekentenis zou afleggen. De priester, die inmiddels door de kerkleiding is geschorst, zei giste ren dat hij er niet aan heeft ge dacht dat hij de jongens deed lij den. „Het was niet mijn bedoeling de jongens te versieren." Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 013 9910 8 7 1688«555530«_: DEN HAAG - De linkse oppositie in de Tweede Kamer vindt dat konin gin Beatrix haar boekje te buiten is gegaan met de uitspraak dat hét 'echt onzin' is dat hoofddoekjes symbool zijn van vrouwenonder drukking. Volgens de oppositie is dit een 'po litieke uitspraak' die bovendien op gespannen voet staat met het kabi netsbeleid. Daarmee heeft de ko ningin premier Mark Rutte in pro blemen gebracht. PvdA, GroenLinks en SP begrijpen de koningin, maar ze vinden dat ze zich te algemeen uitdrukt, om dat er landen zijn waar hoofddoek jes wel degelijk symbool van on derdrukking zijn. Dus werd het een 'politieke uitspraak', zegt SP-Kamerlid Sadet Karabulut. „Die kan en mag de koningin niet doen." Omdat uitspraken van de koningin staatsrechtelijk gezien al tijd het standpunt van het kabinet weergeven, neemt in feite premier Rutte afstand van de PVV, zegt Tweede Kamerlid Jeroen Recourt (PvdA). Hij wil daarom weten hoe de premier hier tegenaan kijkt. „Ik ga ervan uit dat hij voor de konin gin gaat staan." Dat de koningin zich zo openlijk afzette tegen de PW, duidt er vol gens Recourt op dat ze te weinig steun heeft gevoeld van Rutte. Rutte stuurde gisteren wel een ant woord op Kamervragen van de PW over het moskeebezoek van de koningin in Oman. Dat ant woord was uiterst summier: „Bij een bezoek van H.M. de Koningin aan een godshuis worden de daar door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Brandweerlieden laten een ladder zakken in de Vlissingse Binnenhaven om duikers in en uit het water te laten die op zoek zijn naar meer slachtoffers van een ongeval waarbij een 61-jarige Vlissinger om het leven kwam. Door nog onbekende oorzaak reed de man met zijn au to bij de visafslag van de kade. Vissers zagen de wagen drijven en kwamen in actie. De een bond een touw om de bumper, anderen brachten twee heftrucks in gereedheid. De mannen kregen de wagen 'binnen enkele minuten' op de kade. Personeel van een ambulance en later een trau mahelikopter heeft geprobeerd de man, die er volgens de vissers regelmatig zijn rondje reed, te reanimeren, maar tevergeefs. Hij is overleden. Waaraan precies, moet nog blijken uit onderzoek van de politie. De brandweerduikers zochten een tijd naar andere slachtoffers, maar die waren er niet. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1