cultuur 117 Klaar voor de grote doorbraak Chorus 4U: een nieuw koor, maar dan anders Gratis workshops van Kunstbende Singer-songwriter Eva Auad trots op haar debuutalbum en haar band agenda vrijdag 13 januari 2012 door Rolf Bosboom Dat Eva Auad een uitzon derlijk muziektalent is, was allang duidelijk. De grote doorbraak bleef tot dusverre echter uit. Die moet nu gaan komen, met het de buutalbum dat binnenkort ver schijnt. „2012 wordt mijn jaar en dat van mijn band." Morgen treedt ze op in 't Beest in Goes. De Vlissingsè singer-songwriter was in 2007 de opvallendste deel nemer aan de eerste editie van het Zeeuwse bandcoachingsproject Popaanzee. In 2010 trok ze lande lijk de aandacht met haar deelna me aan The Voice of Holland. Daar maakte ze grote indruk tij dens de audities, maar strandde in de 'battle'. Het zijn ervaringen die haar heb ben gevormd. „Na Popaanzee was ik nog te onzeker om door te bre ken. Ik was et nog niet klaar voor. The Voice of Holland was een nieuwe poging om bekendheid te verwerven. Aanvankelijk was ik volledig mezelf, maar voor de bat tle werd ik van alle kanten geadvi seerd. Daardoor ben'ik mezelf vol ledig kwijtgeraakt. Achteraf blijkt dat het alleen maar goed is ge weest. Als ik had gewonnen, had ik nooit mijn eigen nummers kun nen doen, maar een bepaalde for mule moeten afdraaien." Een halfjaar later werd ze bena derd door Jeroen van der Schraaf van het label Basta Music. Zijn in teresse was gewekt door The Voice of Holland en hij bood haar een platencontract aan. „Ik voelde me teen dat het goed zat. Het is een kleine maatschappij die echt be trokken is. Het gaat niet zozeer om het geld, maar om de muziek. Ergens in geloven is ook de daad bij het woord voegen." Basta Music pakte het voortvarend aan. Van der Schraaf strikte Ken Stringfellow (die onder meer met REM heeft gewerkt) en de uit Zee land afkomstige JB Meijers als pro ducers en ook de bekende drum mer Joost Kroon verleende zijn medewerking. „Het zijn allemaal mensen die heel snel werken. JB Meijers heeft bijvoorbeeld goed ge luisterd naar mijn muziek, weet precies wat een nummer nodig heeft en hakt snel knopen door. Hoewel ik een controlfreak ben, heb ik geleerd te vertrouwen op mensen die bergen ervaring en muzikaliteit hebben." Drie nieuwe nummers staan er op het album, naast een reeks liedjes die ze al jaren geleden schreef, zo als Roll It Over Me en On The Loose. „Maar die klinken die nu veel beter. Ze hebben een nieuwe dimensie gekregen. Het is echt een spetterende pop-cd geworden, heel breed qua stijl ook. Ik heb veel invloeden gehad en die ko men nu allemaal bij elkaar, maar het blijft toch echt 'Eva'. En het is óók commercieel, want ik wel suc ces hebben." Een jaar geleden was ze nog vast besloten Zeeland definitief te ver ruilen voor Amsterdam. Toen bood Jaimy Quite, die juist de om gekeerde weg bewandelde, zich echter aan als drummer voor haar live-band. Voor ze het wist, had ze een grotendeels Zeeuwse band om zich heen, met Jef Bakker (drums), Jeremy Jason de Lacombé (toet sen), IP Moens/Martijn van Spaen- donck (gitaar) en Irma van Pame- len en Babz Verhoeven als achter grondzangeressen. „We hebben een jaar intensief ge^ repeteerd. Het is een vrij ingewik kelde set, maar het staat nu als een huis." Dat bleek al vorige week, tij dens een try-out in Panta Rhei in Vlissingen. Morgen volgt het echte podiumdebuut in 't Beest in Goes. Zeker na 'Panta Rhei' is Eva Auad vol zelfvertrouwen, overtuigd van haar talent, haar muziek en haar kans om nu echt door te breken. „Er breekt een nieuwe fase aan in mijn leven. Het begint nu pas echt." Eva Auad, morgen in 't Beest in Goes. Aanvang: 20.30 uur. Het album ver schijnt eind februari/begin maart. Al bumpresentatie is op 3 maart in De Piek in Vlissingen. Deze maand wordt een eerste single gelanceerd. mmmmmmmmmsmmmm Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. PODIUM Goes Nieuwjaarsconcert: Het Zeeuwse Or kest brengt 'muzikale reis door Europa'. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Het Parkanyi Kwartet is te gast bij de Stichting Kamermuziek Zeeland. Werk van Schubert en Mozart. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Theater Duinart met 'Koppen dicht!! (Stilte a.u.b)'. Try-out. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Nw.- en St. Joosland Sjaak Bral met literaire voorstelling 'Hier en nu'. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Rapalje Celtic kNights. Spektakel met Keltische muziek. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen BNN Spuiten en slikken on stage. Scheldetheater, 20.00 uur Tholen Hans Kazan presenteert zijn magie theatershow 'Het koffertje'. Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Zeeuwse singer-songwriter Maarten Swaan presenteert zijn album Broken Bi ke. In het voorprogramma indierockfor- matie Steady New Sounds. De Piek, 21.30 uur. HULST - Kunstbende, de talenten jacht voor jong creatief talent, houdt enkele gratis workshops sa men met organisaties voor jonge renwerk. Vandaag verzorgt DJ Vin- dictiv een dj/scratch-workshop in jongerencentrum Komma in Hulst (19.00 uur). De andere workshops zijn: Urban Dance door Moves (18 januari, 19.00 uur, Chillsoos, Westdorpe), dj-workshop door Fun-QBator (20 januari, 19.00 uur, Big-S, Burgh- Haamstede), dj-workshop door D] Vindictiv (20 januari, 19.00 uur, Reimerswaalhal, Kruiningen), Ur ban Dance door Moves (21 januari, 19.30 uur, De Brug, Colijnsplaat), Tekstschrijven en rappen door Ke vin Keegan van De Hobbyisten (25 januari, 19.30 uur, Jeugdhonk De Poort, Middelburg), dj-workshop door Fun-Q_-Bator (27 januari, 19.00 uur, De Wellevaete, Sint An- naland) en Beatproduction door DJ Vindictiv (3 februari, 15.00 uur, Jeugdcentrum Goese Polder, Goes). Opgave: kunstbende@scoopzld.nl. door Ali Pankow MIDDELBURG - Zeeland telt veel ko ren, maar wat Anton Schuit uit Middelburg betreft ontbreekt nou nog net dat ene koor waar hij het liefste in zou zingen. Daarom neemt hij het initiatief dat zelf op te richten onder de naam Chorus -4U en onder het motto: 'Een nieuw koor, maar dan anders'. Hoe anders? „Bij een traditioneel koor zijn de individuele leden on dergeschikt aan het collectief. Bij het koor dat ik voor ogen heb, is dat andersom, dus het collectief is dienstbaar aan het individu." Schuit heeft zelf al 'een verleden' bij koor A58 en stond aan de wieg van het Zeeuwse popkoor Seaside Rendez-Vous. Hij bewaart daar goede herinneringen aan, maar wil toch het liefste actief zijn in een zanggroep waarbij de nadruk ligt op solozang. „Ik denk aan een groep van circa 20 leden die elk voor zich een solo nummer kunnen zingen, waarbij de anderen de achtergrond voca len voor hun rekening nemen. Maar de solist, of enkele zangers in een klein ensemble, zijn op dat moment het belangrijkste." Zijn uitgangspunt voor het reper toire van de nieuw te vormen zanggroep is popmuziek vanaf de jaren zestig tot heden. De taak van het achtergrondkoor acht hij daar bij van belang voor de eigen sound van het koor. Volgens Schuit gaat het er immers om het publiek wel herkenning te bieden, maar de songs niet exact te kopië ren. Of zoals hij destijds bij koor A58 van artistiek leider Rob van der Meule leefde: als je alles pre cies nadoet, lever je een confectie pak, maar als je er ook een eigen sound aan weet te geven, bied je een maatkostuum. Schuit hoopt na een enthousiaste respons van zangers en zangeres sen uit Zeeland en West-Brabant op deze oproep begin maart audi ties te gaan houden. Hij heeft daar voor medewerking van deskundi gen van buitenaf die verder geen binding hebben met Chorus 4U. Afhankelijk van waar de leden van daan komen, wil de initiatiefne mer bepalen in welke regio de re petities gaan plaatsvinden. Belangstellenden kunnen zich aan melden via gsz@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17