Proces Joran mogelijk snel voorbij De voordeligste cruises. stipreizen.nl 81 buitenland Referendum Schotland pas in 2014 Rena kopje onder STIP 'Geen bezwaar tegen aanklacht' woensdag 11 januari 2012 joran van der Sloot staat vandaag voor de tweede keer in de rechtbank in Li ma. Alles wijst erop dat de rechtszaak wel eens snel voorbij kan zijn. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen Eigenlijk is het ongelooflijk, lacht José Luis Jimenez Na varro, advocaat van Joran van der Sloot. „We had den onze hele strategie al klaar en in 24 uur is alles op zijn kop ge gaan." Vandaag is de tweede zittingsdag in het proces tegen de Nederlan der en de kans is groot dat het ook de laatste is. Afgelopen vrijdag wil de Van der Sloot meer bedenktijd om op de aanklacht van moord met voorbedachten rade en roof te antwoorden. De verwachting is dat hij vandaag alle bezwaren te gen de aanklacht laat vallen. Ook Jimenez bevestigt dat: „De kans is groot, heel reëel, dat Joran uitein delijk akkoord zal gaan met de vol ledige aanklacht." Als dat gebeurt moet de rechtbank binnen 48 uur uitspraak doen, dus op zijn laatst vrijdag. In plaats van de geëiste dertig jaar cel kan hij dan een lagere straf krijgen. In Peru wordt kalm op het proces gereageerd. Ook is er weinig spra ke meer van de aanvankelijke twij fel of Van der Sloot wel een eerlijk proces zou krijgen. Een belangrijke aanleiding voor die twijfel was de rol van Ricardo Flores, vader van het slachtoffer. De schatrijke zaken man heeft veel machtige vrienden, van wie sommigen met een twijfel achtige reputatie. Zo werd hij enke le jaren geleden in verband ge bracht met Vladimiro Montesinos, oud-chef van de nationale veilig heidsdienst. Critici suggereerden daardoor al praktisch sinds zijn ar restatie dat Van der Sloot geen eer lijk proces zou gaan krijgen, omdat Flores wel eens zijn volledige net werk in zou schakelen om Joran zo lang mogelijk achter de tralies te krijgen. Ook de afgelopen dagen staken er weer geruchten over Flores' rol in het proces de kop op. Hij zou heb ben geprobeerd om getuigen om te kopen en zelfs een prijs op het hoofd van Van der Sloot hebben gezet. Van der Sloot's advocaat ver wijst alle geruchten echter naar het rijk der fabelen. „Het komt ze ker voor in Peru dat mensen met geld en connecties soms proberen invloed uit te oefenen op de rechts gang. Maar in deze rechtszaak heb ik er niets van gemerkt." WELLINGTON - Waar de autoriteiten al tijden voor waar schuwden is gisteren eindelijk gebeurd: het in oktober op het Astrolaberif voor de kust van Nieuw-Zeeland vastgelopen containerschip Rena is doormidden gebro ken. Het achterste deel is inmiddels gezonken. Het wa ter rond het rif is dertig tot vijftig meter diep. De boeg van het schip ligt nog stevig vast op het rif. Het 236 me ter lange schip liep in oktober vast bij het Noorderei land. Een groot olielek veroorzaakte vervolgens een mi lieuramp aan de kust. foto Graeme Brown/AF LONDEN - De Schotse premier Alex Salmond blijft erbij dat Schotland pas eind 2014 stemt over mogelijke onafhankelijkheid. Hij legt daar mee een verzoek van de Britse pre mier David Cameron naast zich neer, die maandag had gepleit voor een kortere periode van onze kerheid. Maar volgens Salmond maken de Schotten zelf wel uit wanneer zij stemmen of zij zich al dan niet losmaken van het Vere nigd Koninkrijk. Zijn Schotse Na tionale Partij won in mei de regio nale verkiezingen. Engeland en Schotland gingen in 1707 samen en vormden Groot-Brittannië, dat later een staat vormde met Ier land. Schotland legt ook een ander verzoek van Londen naast zich neer, dat de Schotten alleen de keus wilde laten tussen 'ja' en 'nee'. Edinburgh wil de Schotten ook de optie van 'economische on afhankelijkheid' aanbieden waar bij de Schotten op buitenlands be leid en defensie met de Engelsen blijven samenwerken. 2 pas. per kamer/hut erccl Calamiteitenfonds/reserverinsskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8