binnenland7 Moeite met opstaan? Ik niet! Albayrak mag van hof weer aan de Eis: 3,5 jaar slag bij Centraal Orgaan Asielzoekers in zedenzaak 'Patiënten Q-koorts iets bieden' Si prominent Compensatie na storing systeem ov-chipkaart Ontslag voor 700 werknemers Zonnehuizen Bon voor een gratis brochure woensdag 11 januari 2012 DEN HAAG - De Nationale Ombuds man vindt dat patiënten die als ge volg van Q_-koorts chronisch ziek zijn geworden, genoegdoening moeten krijgen van het Rijk. Ombudsman Alex Brennink- meijer gaat onderzoeken wat de beste vorm is om de slachtoffers te gemoet te komen. Hij denkt aan drie mogelijkheden: vergoeding van bijzondere ziektekosten, een excuus van de overheid of een fi nanciële vergoeding. Minister Schippers (Volksgezond heid) wees een verzoek om een fonds voor financiële compensatie heeft af Volgens haar zijn de regu liere sociale regelingen van toepas sing op patiënten met Q_-koorts. Een dossier met zestig individuele gevallen heeft de minister niet kunnen overtuigen. In het dossier werden voorbeelden gegeven van schade, onder meer als gevolg van inkomstenverlies, gedwongen be- drijfsverkoop, extra reiskosten en extra kosten fysiotherapie. De scha des in het dossier variëren van en kele duizenden euro's tot in de tonnen. „De overheid heeft keuzes gemaakt waarvan deze mensen de dupe zijn geworden", aldus Bren- ninkmeijer. De Qjkoortsepidemie werd enkele jaren geleden ver spreid via geitenhouderijen. Zeker 24 slachtoffers zijn overleden. AMERSFOORT - Reizigers die de du pe waren van de storing in het ov-chipkaartsysteem van maandag krijgen de schade automatisch ver goed. Dat heeft producent van de kaart Trans Link Systems gisteren laten weten. De compensatie geldt voor wie met een abonnement of korting, besteld via internet, had kunnen reizen. Wie nu toch met saldo heeft gereisd, krijgt een brief over hoe het te veel betaalde via een au tomaat op de kaart te zetten. Men sen met anonieme kaarten verne men via de website wat te doen. ZEIST - De Stichting Zonnehuizen in Zeist is gisteren per direct over genomen door zorgondernemer Loek Winter en zorginstelling LSG-Rentray. Bij de overname gaat een derde van de 1.500 fte's van de stichting Zonnehuizen verdwijnen. Dat be tekent ontslag voor zo'n 700 mede werkers. Dat aantal kan volgens de curator misschien nog minder wor den. Vakbond AbvaKabo FNV noemt het 'een wrange situatie voor alle medewerkers, clie geen schuld heb ben aan deze puinhoop en in moeilijke tijden zorg blijven bie den aan cliënten.' DEN HAAG - Nurten Albayrak keert na 1 maart terug bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het gerechtshof in Den Haag vindt dat de organisatie haar niet langer op non-actief mag stel len. Albayrak kondigde direct aan te willen terugkeren en ziet dat 'als een cruciale stap naar rehabilita tie'. Albayrak kwam vorig jaar in op spraak nadat COA-medewerkers in de media anoniem hun beklag over haar hadden gedaan. Ze zou de sfeer verzieken, te veel geld ver dienen, niet naar de mensen in het veld luisteren en zo geld ver kwanselen, onder meer aan onge bruikte opvangplekken. Ook zouden er onder haar leiding opvallend veel "directeuren zijn ver trokken. Daarom werd zij op non-actief gesteld en werd een on derzoek naar de bestuurster inge steld. ir.3: t/mvr. open van Wt3 uur -raivsaio-iyutif Het hof snapt dat het niet handig was dat Albayrak tijdens dat onder zoek aanwezig zou zijn, maar vindt dat de Raad van Toezicht zorgvuldiger had kunnen zijn. De bestuurster had de kans moeten krijgen zelf haar verhaal te doen en de mogelijkheid moeten krij gen betaald verlof op te nemen. Het hof oordeelde dat Albayrak volgens de geldende cao niet op non-actief had mogen worden ge steld. Bovendien had het COA dui delijker moeten maken dat de maatregel tijdelijk was. Daarom mag ze weer aan de slag, aldus het hof Mochten de onderzoeken naar Albayrak positief voor haar uitvallen, dan moet het COA haar rehabiliteren. Albayrak ziet erkenning in de uit spraak. „Ik heb de afgelopen maan den vaak gedacht dat ik in een ver keerde film was terechtgekomen. Dit heeft grote impact gehad op mij en mijn gezin. Ik ben blij dat we ons normale leven nu weer kunnen gaan oppakken." De Raad van Toezicht zei in een reactie de uitspraak te bestuderen. De resultaten van het onderzoek van een speciale commissie naar de vermeende angstcultuur, de be stuursstructuur en de salariëring worden eind maait verwacht. De PW wil weten of verantwoor delijk minister Gerd Leers moge lijkheden ziet om een terugkeer van Albayrak te verhinderen. Het Kamerlid Sietse Fritsma noemde de uitspraak van het hof een got spe. Volgens Fritsma heeft Albay rak aan pure zelfverrijking gedaan. „Door ten koste van de belasting betaler veel meer te verdienen dan de Balkenendenorm voorschrijft. Ze heeft daarover volgens minister Leers ook inconsistente informatie aangeleverd. Dan moet je niet gere habiliteerd worden, maar voor eens en voor altijd met pek en ve ren worden weggejaagd." LELYSTAD - Tegen een 51-jarige man uit Ens is gistermiddag 3,5 jaar cel geëist. De voormalige eige naar van kinderdagverblijf 'Onze boerderij' in Ens wordt verdacht van misbruik en ontucht met elf minderjarige kinderen. Tien van de elf kinderen zaten op de opvang, waar een deel van de ontuchtige handelingen zou heb ben plaatsgevonden. Het elfde slachtoffer is het inmiddels volwas sen nichtje van de man. Het Open baar Ministerie (OM) eiste dat 18 van de 42 maanden voorwaarde lijk worden opgelegd. Ook wil het OM dat de man een extra lange proeftijd van vijf jaar krijgt, waarin hij geen contact heeft met minderjarigen. In die tijd zou hij een behandeling moe ten volgen tegen seksueel grens overschrijdend gedrag. De man vindt niet dat hij iets fout heeft gedaan. Hij ontkent alle be schuldigingen. Bezoek een winkel bij u in de buurt Wolvfgj Induslficwcg ioc I ZulphenGerntKnwcgfc Zwolle STJdlonpletn 6 (gevestigd In FC Zwolle sUd :6 06 76 Eerst thuis j proefzitten? Niets Is zo prettig als de producten vrijblijvend bij u thuis uit te proberen. Zo ziet u direct of het pastl 0341 - 26 06 76 JA, stuur mij de gratis uitgebreide zitcomfort brochure. Naam j Dhr Mevr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk02 P2 Zonder postzegel opsturen naar; Prominent, Antw. nr. 707,8070 WB Nunspee www.prominent.nu f 0341 - 26 06 76 Alléén deze week 250 euro inruilkorting! www.prominent.nu O341 - 26 06 76 Het kan anders! Sta gewoon samen met uw fauteuil op. Druk op de knop, voel hoe de sta-op fauteuil kantelt en loop weg. Zo eenvoudig is het. Een sta-op hulp is natuurlijk èen extra functie op onze comfortabele fauteuils. Maar met een 250 euro inruilkorting!* Kom langs tot en met 14 januari óf bel 0341 - 26 06 76 voor een demonstratie thuis! Kies uw zithouding met de afstandbediening Eén druk op de knop en u doet een dutje y Gebruik de sta-op hulp voor makkelijk opstaan levERTü"" y Door het gebruik voelt u zich ontspannen! J v fcle-in of ^roof Frommont biodt v altijd c/e-jvi^fe- favfe-ull op iw rviaaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7