Detailhandel krijgt ruimte Een blik op de wereld met muziek 241 zeeland Hobbykoks tonen hun kunsten bij Koesterchef Populieren wijken voor duurzame boomsoort Herziening conceptplan Lifestyle Village Morres Gerard Thijs Lap bouwgrond gaat naar de hoogste bieder woensdag 11 januari 2012 mss^s&^sssmseiisssi^sssiSKiSSiisssssssssts^^ssssss&ssiiaisiiasesass^s^ssssfsf. door Sheila van Doorsselaer HULST - In een herzien plancon cept van het Lifestyle Village, het woonthemacentrum wat Morres met de binnenstad van Hulst moet verbinden, krijgt grootschali ge detailhandel meer mogelijkhe den. Daar staat tegenover dat wordt gesnoeid in het volume aan appartementen. Het woonthemacentrum behelst een centraal parkeerterrein met daar omheen bebouwing. Het ter rein wordt via een nieuw aan te leggen rotonde via de N290 ontslo ten. Omdat de bebouwingsconto uren van het concept niet binnen het bestemmingsplan De Statie passen, is een herziening voorbe reid. Daarbij wordt ook nadrukke lijk rekening gehouden met de hui dige markt. De belangrijkste uitgangspunten uit het bestemmingsblijven ge woon overeind. Zo wordt niet ge tornd aan een maximum van 87.000 vierkante meter aan winkel oppervlak, waarvan 6.300 m2 bouwmarkt en maximaal 7.600 m2 tuincentrum en gelden branchebe perkingen voor grootschalige- en perifere detailhandel. door Christel Tuin AXEL - Koken is hot. Dat blijkt wel uit de populariteit van televisiepro gramma's als Masterchef en Top- chef. Zeeuws-Vlaamse hobbykoks in het bezit van een Koesterpas zijn gisteren begonnen aan hun ei gen kookwedstrijd: Koesterchef. De veertig deelnemers gaan in groe pen van tien om de beurt koken in verschillende restaurants: 't Vlasbloemeken in Koewacht, De Deining in Groede, de Petrus en Paulus Hoeve in Lamswaarde en het Wapen van Axel in Axel. De chefs van de deelnemende restau rants geven punten tijdens deze eerste ronde. Op 28 februari wordt 'Ik heb lang in het buitenland gewoond en ben in 2004 teruggekeerd naar Nederland. Ik vond een plekje in Heikant en ik woon daar heel plezierig. Ik geef particulier gitaarles en val regelmatig in als docent op muziekscholen' Met de invulling van de beschikba re metrages wordt wel flexibeler omgesprongen in het nieuwe be stemmingsplan. Voorbeeld is de in vulling van de voormalige 'Opslag 7'. Daar moeten winkels met peri fere detailhandel minimaal 2500 vierkante meter groot zijn. Ook mag er zowel in Opslag 7 als in het woonthemacentrum een woon-outlet worden gevestigd. Op de plaats van het Karwei-ter- rein mag grootschalige detailhan del plaatsvinden in winkels van minimaal vijfhonderd vierkante meter in plaats van de eerder ge stelde duizend m2. Deze versoepe ling is ingevoerd om beter te kun nen aansluiten bij de huidige markt. Er zijn daarom ook minder appartementen in het plan opge nomen. Een eerste concept van de herzie ning van het bestemmingsplan, zo als voorgesteld door de gemeente Hulst en De Mandemakers Groep (DMG) wordt de komende perio de besproken met de provincie, de VROM-inspectie en het water schap. Het komt in maart ter inza ge. DMG wil na aanleg van de ro tonde, in het najaar beginnen met de verbouwing van Opslag 7. Peter de Blaey en Lennie de Schrijver beginnen enthousiast aan het eerste gerecht tijdens de workshop in Het Wapen van Axel. foto Peter Nicolai door jeanette Vergouwen HULST/OOSTBURC - Het multime dia spektakel World Photo Con cert (WPC) komt naar Zeeuws- Vlaanderen. Het concept is van componist Hans Visser, die vooral bekend werd als gitarist en medeoprichter van de groep Flairck. Nu is hij muzikaal leider van het Internationaal Danstheater. Hij maakte in 2001 in opdracht een fo toconcert en bouwde dit concept uit tot World Photo Concert. Fo to's van fotografen uit de hele we reld, die meededen aan de World Press Photo wedstrijd, geven een scherp, fascinerend, soms onthut send beeld van de wereld en de kwetsbaarheid van de aarde. „De foto's worden op groot scherm getoond, terwijl vier in strumentalisten musiceren. De mu ziek zorgt voor een extra dimen sie, versterkt of zwakt de emotie af die de beelden oproepen", vertelt Gerard Thijs. Hij studeerde met Hans Visser aan het conservatorium in Utrecht klassiek gitaar en compositie.'Daar na trad hij vele malen op, maar bleef ook de ontwikkeling en het succes van Flairck volgen. „Ik heb lang in het buitenland gewoond en ben in 2004 teruggekeerd naar Nederland. Ik vond een plekje in Heikant en ik woon daar heel ple zierig. Ik geef particulier gitaarles en val regelmatig in als docent op muziekscholen." Hans Visser vroeg hem het promo- tiedeel van het WPC te verzorgen. „Ik coördineer de tour die tussen 2010 en mei 2013 door Nederland gaat. We hebben al op vele podia in Nederland gespeeld en nu is ein delijk Zeeuws-Vlaanderen aan de beurt." In Hulst vond Thijs een medeorga nisator in Hulst Cultureel en in Oostburg werkt hij samen met het Ledeltheater. Waarom is deze uitvoering bijzon der? Hans Visser: „Een foto is een fragment uit een verhaal. Ik maak te een collage van foto's en zo ont stond weer een ander verhaal. Dat roept emoties op en die worden versterkt door de muziek. Foto en muziek zijn onlosmakelijk met el kaar verbonden. Na elke voorstel ling krijgen we enthousiaste reac ties. De voorstelling is voor ieder een, en hij spreekt jongeren enorm aan. De natuurelementen, oorlog, rampen, maar ook humo ristische fragmenten laten een die pe indruk na." De musici Hans Visser (gitarist/ componist), Irena Filipova (accor deon /zang), Ernesto Arrendell (multi instrumentalist) en Arthur Bont (drummer/ slagwerker) verta len het beeldverhaal zonder woor den, in muziek. Visser schreef deze muziek en sa men met de gezongen ballade in het Russisch en de ritmische effec ten worden de opgeroepen emo ties van de beelden in een andere dimensie geplaatst. „De muziek is het bindmiddel, het publiek wordt gevangen in beeld en geluid." Zaterdag 14 januari om 20.30 uur in het Reynaertcollege (Zoutestraat) in Hulst. Kaarten 12 euro via www.hulstcultureel.eu. Zondag 15 januari om 20.15 uur in het Ledeltheater in Oostburg, kaarten 15 euro (0117-452735). bekendgemaakt welke vier deelne mers van iedere groep doorgaan naar de tussenronde. Deze zestien koks worden uiteindelijk terugge bracht naar vier finalisten die op 17 april tegen elkaar strijden in de finale. De winnaar krijgt behalve de titel 'Koesterchef 2012' ook een dinerbon van 150 euro, te beste den in een van de deelnemende restaurants. Wedstrijdleider John Smael benadrukt dat de wedstrijd vooral leuk en gezellig moet zijn: „De deelnemers worden gemoti veerd om het beste uit zichzelf te halen." Ambulanceverpleger Peter de Blaey heeft in elk geval zin in de vier kookworkshops. „Wat er verder van komt, zien we wel." door Eugème Verstraeten SINT JANSTEEN - Op de Clingedijk in Sint Jansteen worden 84 popu lieren gekapt. Als de bomen ge rooid zijn, komen er wel 72 bo men van een duurzame soort voor terug. Langs de Clingedijk komt een ge deelte van het nieuwe fietspad van Sint Jansteen naar Heikant, een ge zamenlijk project van de gemeen te Hulst en het waterschap. De kaprijpe bomen vormen straks wellicht een gevaar voor de fiet sers. Tijdens de werkzaamheden aan het fietspad bleek dat tegen de ver wachting in de grond verontrei nigd is met asbest. Met name langs de Clingedijk. De verontreinigde grond moet worden afgevoerd naar een gespecialiseerd verwer kingsbedrijf De asbestperikelen hebben voor vertraging gezorgd van de werkzaamheden aan het fietspad. Dat begint in Heikant op de kruising Vylainlaan/Nieuwe El- lestraat. Het pad loopt achter de manege langs, parallel aan de Vylainlaan en komt uit op de Oude Drydijck. Via de Clingedijk sluit het fietspad dan aan op de weg naar het fietstunneltje. Zo ont staat er een veilige fietsroute voor met name de schooljeugd. LAMSWAARDE - De gemeente Hulst doet een ultieme poging om een al jaren braakliggend stuk bouwgrond in Lamswaarde te ver kopen. De hoogste bieder mag het hebben, maar moet wel minimaal 75 euro per vierkante meter bie den. De kavel ligt aan de Kapitein Fassaertstraat 10 in Lamswaarde en is ongeveer 658 vierkante meter groot. Het gaat om het laatste per ceel in het uitbreidingsplan Lams waarde IV. Afgelopen jaar hield de gemeente met succes een soortge lijke actie voor de laatste lap grond in het plan Vogelwaarde Noord. De daar al jaren braakliggende ka vel werd alsnog verkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76