Volop sneeuw op de pistes *-LJI 61 binnenland Topvoordeel RONDREIZEN - Zomer 2012 nü boekbaar! i. 'Geld leidde niet altijd tot prestatie' Nederlanders op wintersport in Alpen hoeven zich geen zorgen te maken HONGARIJE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 woensdag 11 januari 2012 ZEIST - Het duurt nog een maand je, maar wie in de krokusvakantie op wintersport gaat, hoeft zich geen zorgen te maken. Lag er een maand geleden nog geen vlok sneeuw op de pistes, eind decem ber zorgde een ware sneeuwlozing er voor dat skiën geen enkel pro bleem meer is. „Of het moet ineens 20 graden bo ven nul worden, maar dat gebeurt niet", zegt meteoroloog Stephan van Loon van Weeronline. „De weermodellen geven aan dat er de ze maand in elk geval in de Alpen nog veel sneeuw zal vallen. De sneeuw zal in februari zeker blij ven liggen, al wordt het weer wei wat onrustiger." Ook bij het KNMI vinden ze dat het er vooralsnog gunstig uit ziet. In de dalen tot 800 meter hoogte ligt 50 centimeter sneeuw en op 1200 meter is dat één tot twee me ter. „En die zal niet zomaar ver dwijnen, ook al zou het warmer worden", zegt de woordvoerder. „Bovendien ziet het er zeker voor de komende week goed uit. Er ligt een hogedrukgebied boven de Al pen, dat voor vrij stabiel weer zorgt. Daardoor zal er de komende dagen zeer waarschijnlijk nog wat sneeuw bijkomen." Februari is de populairste maand voor Nederlandse wintersporters. Oostenrijk is veruit de populairste bestemming. De belangstelling Inwoners van Hochfilzen in het Oostenrijkse Tirol verwijderen sneeuw van de daken. Door zware sneeuwval in Oos tenrijk zijn dorpen onbereikbaar geworden en is het lawinegevaar groot. foto Kerstin Jönsson/AP voor Tsjechië loopt terug. Duits land is populair voor wat kortere wintervakanties. De pistes liggen daar lager dan in de Alpen en daar door is er ook aanzienlijk minder zekerheid op sneeuw. Hetzelfde geldt voor de Pyrenee ën. Wintersporters kunnen dus met een gerust hart de ski's van zolder halen, maar of het straks ook mooi weer zal zijn, daarover kan KNMI noch Weeronline iets zin nigs zeggen. Het Oostenrijkse KN MI voorziet voor volgende maand in elk geval gemiddelde temperatu ren in de Alpengebieden. Die lig gen rond het vriespunt. DEN HAAG - De jarenlange stijging van de overheidsuitgaven voor on derwijs, zorg en veiligheid heeft lang niet altijd geleid tot betere prestaties. Dat zegt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport dat vandaag verschijnt. Op veel gebieden werd tussen 1995 en 2010 vooruitgang geboekt, maar het ziet er niet naar uit dat het rendement net zo hard is geste gen als de kosten, stelt het SCP. De negatieve effecten van allerlei ge plande bezuinigingen zouden vol gens het adviesorgaan daarom ook wel eens minder hard kunnen uit pakken dan veel mensen denken. Dat de kosten sneller stijgen dan de baten, wil niet zeggen dat er geen successen zijn geboekt. Zo los te de politie meer zaken op, ver dwenen in ziekenhuizen de wacht lijsten nagenoeg en verbeterde de veiligheid voor patiënten fors. De kans om in een ziekenhuis om het leven te komen, daalde tussen 2093 en 2008 bijvoorbeeld met een kwart. Verpleging en verzor ging buiten zorginstellingen werd relatief gezien steeds goedkoper. De prijs die voor publieke dien sten werd betaald, steeg in de on derzochte jaren telkens een paar procent meer dan de inflatie, ter wijl de gemiddelde arbeidsproduc tiviteit daalde. 100% vertrekgarantie in februari! Luxe Nijlcruise 8 dagen inch ontbijt, lunch diner Vertrek: 26/1 t/m 25/10 per 5-sterren schip naar o.a. Luxor, Vallei der Koningen, Edfu, Kom Ombo en Aswan incl. vlucht, verblijf en alle maaltijden en NL- Groepsreis Boedapest 5 dagen incl. ontbijt Vertrek: 11/7, 25/7 en 22/8 •met o.a. de Burchtheuvel, het Vissers bastion, de Matthiaskerk en het Heldenplein vlucht, verblijf, ontbijt, transfers, stadsver- Koningssteden van Marokko 8 dgn incl. ontbijt, 1 x lunch '6-x diner Vertrek: 18/1 t/m 28/10 met o.a. Casablanca, Rabat, Meknès, Volubilis, Fès en Marrakech inclusief vlucht, verblijf, vele maaltijden, Karakteristiek Spanje 8 dagen incl. ontbijt en 4 x diner Vertrek: 16/2 t/m 25/10 met o.a. Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, Córdoba, Baeza en Granada incl. vlucht, verblijf, div. maaltijden, NL-spr. Verlenging Sorrento mogelijk! Rome, Sorrento Capri 8/11 dagen incl. ontbijt 3 x diner Vertrek: 4/4 t/m 17/10 met o.a. het Colosseum en het St. Pieters plein in Rome, Napels en Sorrento incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, Zie www.kras.nl/38426 Zie www.kras.nl/38454 Zie www.kras.nl/74728 Zie www.kras.nl/35682 Zie www.kras.nl/28034 Highlights Moskou St Petersburg 7 dagen incl. ontbijt Vertrek: 1/3 t/m 18/10 met o.a. het Rode Plein, het Kremlin, New Maiden Convent en Hermitage inclusief vlucht, verblijf, ontbijt, NL-spr. reisleiding, excursies en entreegelden Zie www.kras.nl/35795 Klassiek Griekenland 8 dagen incl. ontbijten 5 x diner Vertrek: 28/4 t/m 20/10 met o.a. Athene, Nafplion, Epidaurus, Mycene, Olympia, Sparta en Delphi incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35656 Het Groene Ierland 8 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: 3/5 t/m 27/9 met o.a. Ring of Kerry, Cliffs of Moher, The Burren en Connemara NP incl. vlucht, verblijf, ontbijt, diner, NL- sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35669 Parels van Portugal 10 dagen: incl, Ontbijt 7 x diner Vertrek: 10/4 t/m 2/10 •met o.a. Porto, Braga, Coimbra, Alcobaca, Évora, Sintra en Lissabon incl. vlucht, verblijf, vele maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35623 Incl. overnachting in de woestijn! Cultuurschatten van Jordanië 8/10 dagen incl. ontbijt en 1 x diner Vertrek: 15/3 t/m 4/10 met o.a. Amman, Jerash, Dode Zee, Petra, Wadi Rum, Mount Nebo en Aqaba incl. vlucht, verblijf, diverse maaltijden, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35683 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6