huisdrukkerij Kunst op kamer van burgemeester Rabelink 23 Beeldje Ad Braat Frans Prins voorzitter van biz-vereniging Walcherse corporaties willen samen verder Financiële tegenvaller bouw Sluiskiltunnel Brand aan boord van schip op scheepswerf CDA: 'verlaag grondprijzen huizen' woensdag 11 januari 2012 sdrukkerij Emergis in Goes, waar Nel's zoon Remy werkt, drukt de del 'Een deel van mij' in een oplage van 100. De bundel is vanaf f februari bij Boekhandel De Vries in Zierikzee te koop. Beproefd maar niet/Cebroken/Beeldje rank en fijn/Kind verscholen/Achter moeder klein/Dichtbij soms veraf/Een deel van mij. naar: Beproefd maar niet gebroken. Het beeld van Ad Braat dat bij de Zuidhavenpoort staat. RENESSE Frans Prins is voorzitter geworden van de nieuwe biz-vereniging in Renesse. Prins is ook voorzitter van de dorpsraad in Renesse. Naast Prins zijn Peter van Ruijven, Ed Troost, Leo van Vliet en Arie Kok verkozen in het verenigingsbe stuur. Of de bedrijfsinvesteringszo ne (biz) een feit wordt is nog niet bekend. Nog deze maand houdt de gemeente een officiële draagvlak meting onder de ondernemers. Als er voldoende voorstanders zijn gaat de biz door. KOUDEKERKE Een kleine 15.000 huurders krijgen te maken met een nieuwe huur baas op Walcheren. l'Escaut Woon- service, Woongoed Middelburg en Woonburg willen fuseren tot één Walcherse woningcorporatie. Door samen te gaan verwachten de cor poraties zo'n 4 miljoen euro te kun nen besparen. Dat is nodig omdat woningcorporaties vanaf 2014 Tiuurtoeslag-heffing' moeten beta len aan het Rijk. In mei willen de drie een definitief besluit nemen. SLUISKIL Bij de voorbereidende werkzaam heden voor de Sluiskiltunnel is vo rig jaar een flinke financiële tegen valler ontstaan. Het verleggen van kabels en leidingen is miljoenen euro's duurder geworden. Het goe de nieuws is dat er ook diverse meevallers zijn, blijkt uit het onder nemingsplan 2012 van de BV Ka naalkruising Sluiskil (KKS). De opening van de Sluiskiltunnel is juli 2015 voorzien. VLISSINGEN-OOST Bij de reparatiewerf Scheldepoort in Vlissingen-Oost woedde dins dagmiddag brand op een schip. De brand ontstond in de machineka mer tijdens reparatiewerk. De brandweer rukte uit met twee blus- voertuigen en een hoogwerker. Eén tankautospuit werd ingezet om het vuur te blussen. De brand was kort daarna onder controle. Niemand raakte gewond. door Ali Pankow MEEST CELEZEN 1.Sloop Mondragon afgekeurd (foto) 2.0pruimactie oester vertraagd 3.Tomatenkweekster genomineerd WAT VINDT U? Reageer op onze stelling 'Schouwen- Duiveland is toe aan een links blok'. www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zierikzee - De Zierikzeese kunste nares Daniëlle Luinge overhandigt donderdagmiddag om 15.00 uur een selectie van haar schilderijen aan burgemeester Rabelink. Haar werken zullen vanaf dan een jaar lang tentoon worden gesteld in de kamer van de burgemeester. Momenteel hangen er in de kamer van de burgemeester werken van Cees de Valk en Anna Blom. Door kunst van lokale kunstenaars ten toon te stellen in het gemeente huis wil de gemeente kunstenaars van het eiland stimuleren en moti veren. Het werk van Anna Blom maakt nu plaats voor werken van Daniëlle Luinge. Sfeer, stemming en innerlijke bete kenis zijn van groot belang in het werk van Daniëlle Luinge. Zij houdt zich bezig met het verbeel den van een zelfbeeld. Dit heeft zich ontwikkeld tot het kijken naar waar ze uit ontstaan is. Dat leidde tot een sterk besef van 'enig kind zijn'. Dat feit bleek bepalend voor de wijze waarop deze kunste nares in de wereld staat. Zelf zegt ze over haar werk: „De mens staat daar centraal in als een vervalsing van mijzelf. Allemaal stukken van hoe ik mijzelf zie en vooral hoe ik dingen beleef." zierikzee - De CDA-ffactie heeft tevergeefs geprobeerd om de tarie ven voor bouwgrond in de ge meente Schouwen-Duiveland te verlagen. De suggestie van de par tij kon in de commissievergade ring niet rekenen op steun van an dere partijen. Het college van B en W stelt voor om gezien de econo mische ontwikkelingen de prijzen voor 2012 niet te verhogen. Wet houder Ad Verseput denkt dat een verlaging van het tarief geen ver schil maakt in de markt, omdat de grondprijs maar een deel is van de totale investering bij nieuwbouw. Nel Korsman. Het spiegelbeeld staat symbool voor de titel van de bundel 'Een deel van mij'; waarmee ze onder meer naar haar overleden zoon verwijst. De cover van het boek is eveneens een foto van een weerspiegeling. Om precies te zijn een weerspiegeling van de Zuidhavenpoort in het water. De coverfoto is gemaakt door Barry zelf, in de maand van zijn dood. foto Dirk-Jan Gjeltema Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur. AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 www.avaelectro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63