Ontwikkelaar stopt met Bru Jaar respijt voor De Maas SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Vine Batenburg trekt zich terug en zet panden centrum weer in verkoop Beter rapport voor service van gemeente almanak redactie@PS Vacature Dictbundel troost en moedigt aan door Melita Lanting BRUINISSE - De plannen voor nieuwbouw aan de Lange Ring in Bruinisse zijn van de baan. Project ontwikkelaar Vine Batenburg uit Rotterdam trekt zich terug uit het dorp. De vervallen huizen en ach terliggende loodsen staan weer te koop. „We hebben de handdoek in de ring geworpen", zegt Marco Jan sen van de Vine Batenburggroep. „Het duurt allemaal veel te lang en er zit heel weinig beweging in op Schouwen-Duiveland", zegt hij. „Daarnaast zijn de huidige econo mische omstandigheden ook niet goed en is het maar de vraag of het volume wat wij voor ogen had den haalbaar is op dit moment." Wethouder Ad Verseput vindt het jammer dat de projectontwikke laar niet verder wil „Dat is niet zo gunstig voor het centrumplan van Bruinisse", zegt hij. In 2006 kwam de Vine Batenburg- groep met een plan voor twaalf ap partementen met daaronder win kelruimte. Op die plek staan nu nog verwaarloosde huizen. Om die weer klaar te maken voor de verkoop zal een aannemer nog de ze week aan de slag gaan. Op dit moment zijn de krakkemikkige ge vels nog onttrokken aan het zicht door grote stickers, een initiatief van de dorpsraad. De panden kun nen afzonderlijk gekocht worden. Volgens Jansen heeft de gemeente het deels aan zichzelf te wijten dat de panden weer in de verkoop gaan. Hij heeft diverse keren bij de gemeente aangeklopt om te kijken of er enige steun mogelijk was. „De gemeente wil van alles, roept van alles maar er komt niets van te recht. Op een gegeven moment moet je dan beslissen om te stop pen. Als je alles maar aan de markt over wil laten moet je niet gek kij ken als het dan niet lukt." Verseput vindt het verwijt dat de gemeente te weinig heeft gedaan onzin. „Wij hebben niet veel mo gelijkheden. We kunnen niet zo maar zeggen we gaan dit of dat wel even doen en in financiële zin hebben we geen mogelijkheden." Niet alleen de pandjes aan de Lan ge Ring gaan in de verkoop. Ook de loodsen aan de achterkant zijn weer op de markt. Mogelijk dat de projectontwikkelaar de panden sloopt en de grond verkoopt. Jansen: „Dan heeft Bruinisse er nog een windgat bij, net als in de Nieuwstraat." Als deze grond ver kocht wordt is dat een streep door de rekening van de gemeente om dat daar een parkeerterrein ge pland was. Vine Batenburg is nog wel in ge sprek over een invulling voor de voormalige Rabobank. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Vooral aan de publieks- balie wordt goed gescoord door de gemeente Schouwen-Duiveland. Dat blijkt uit de uitkomsten van een benchmarkonderzoek door waarstaatjegemeente.nl. Het onderzoek is opgebouwd uit drie componenten; zelfonderzoek door de gemeente, een peiling on der burgers en een klanttevreden- heidsonderzoek. De uitkomsten zijn duidelijk. Als het gaat om de burger als kiezer scoort Schou wen-Duiveland een 5.6 en dat is maar net onder de benchmark van alle deelnemende gemeenten (5.8). Het hoogste cijfer is in de wacht gesleept voor 'de burger als klant'. De score van 7.7 is bedui dend hoger dan in 2007 toen de ge meente niet verder kwam dan een 7.0 en zelfs boven de landelijke benchmark die op 7.6 staat. De waardering voor de prestaties van de gemeente ten opzichte van de burger als wijkbewoner steeg van 6.3 in 2007 naar 6.7 in 2011. De enige daling geldt voor het rapport cijfer voor 'de burger als partner'. Dat was in 2007 nog een 5.8 maar is nu gedaald naar een 5.4. De cij fers moeten nog geanalyseerd wor den. mmmmmmmumsmammmBammammmama door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De schepen van water sportvereniging KRVZ De Maas mogen in ieder geval tot 1 januari 2013 blijven liggen in de haven van Zierikzee. Dat heeft Schou- wen-Duivelands dagelijks bestuur beslist. Eerder werd door de gemeente de huurovereenkomst met De Maas opgezegd om plaats te maken voor extra passantenplaatsen. De ge meente heeft nu echter Projectbu reau Vrolijks ingeschakeld om in een Havenvisie en Havengebruiks plan alternatieven voor passanten- plaatsen te ontwikkelen. Dat kan wellicht via een nieuwe steiger voor charterschepen en het creë ren van ligplaatsen in de zogehe ten zwaaikom. „Dat geeft niet al leen lucht tijdens de drukste pas- santendagen, maar voegt ook aan trekkelijke aanlegplaatsen toe voor De krant zoekt een verslaggever/- eindredacteur om de regioredactie in Temeuzen te versterken. Zaterdag verscheen de vacature. Er wordt nog al wat gevraagd van de nieuwe aan was, bleek uit de functie-eisen. Jour nalistiek talent moet tegenwoordig van alle markten thuis zijn. Een bij het dagblad werkzame ver slaggever met toch al heel wat dienst jaren achter zijn naam, nam er met stijgende verbazing kennis van. Met weemoed dacht hij terug aan de tijd dat je bij de krant kon aanklop pen met de mededeling datje journa list wilde worden en het vak in de praktijk leerde. Dat waren nog eens mooie tijden. Zou hij nu solliciteren, hij zou nóóóit worden aangenomen. kleinere motor- en zeilschepen, grote motorjachten en mensen die kiezen voor een natuurlijke aanleg plaats dichtbij Zierikzee." Vrolijks heeft ook gekeken naar de toeristische mogelijkheden en wa tersportmogelijkheden van Haven 't Sas en mogelijkheden om de vei ligheid voor passanten op de druk ste dagen te verbeteren. Havenvisie en Havengebruiksplan worden volgende maand aan het college aangeboden. Diverse kleuren, hoogte 15 cm, halfschaduw, potmaat 10,5 cm. Geldig t/m 14 januari. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provineiaalseweg tussen VUssingen en Koudekerke) Ó118-551623. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond. intratuin De leegstaande panden aan de Lange Ring in Bruinisse staan weer te koop. De panden zijn nog niet zo lang geleden op initiatief van de dorpsraad opge knapt met grote stickers met onder meer reclame en sfeerbeelden van een raampartij. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61