Soms leuker dan de basisschool 41 onderwijs - p ÉS5* yt jjj ft woensdag 11 januari 2012 De brugklas. Anne de Meurichy (12) uit Hulst zag er vorig schooljaar best tegenop. Maar nu heeft ze haar draai gevonden. „Ik vind het soms leuker dan de basisschool." door Cornelleke Blok Woensdagochtend, even over negenen. In het geschiedenislokaal van het Reynaertcollege in Hulst kan je een speld horen vallen. En dat terwijl er 31 kinderen zitten. De boeken zijn netjes gekaft, kleuri ge etuis van Southpark en Eastpak liggen op de tafels. Docent Koen Rijsbrack heeft klas ij zojuist opdracht gegeven om een stukje tekst te lezen over het oude Grieken land. De leerlingen turen muisstil naar hun boek, of tekenen stiekem figuurtjes in hun schrift. Anne de Meurichy kan haar aandacht er moeilijk bij houden en staart af en toe ver veeld naar buiten. Ze heeft een hekel aan geschiedenis, vertelt ze na de les. „Je moet alleen maar de hele tijd luisteren", zegt ze zuchtend. „Ik ben er ook niet zo goed in", geeft ze toe. Nee, dan liever gym, dat het tweede uur op het rooster staat. De jongens en de mei den krijgen gescheiden les in twee aparte gymzalen. „Dat doen we omdat er fysiek zon groot verschil is tussen jongens en meiden op deze leeftijd", zegt leraar Eddy Schwegler. Er wordt vandaag gebasket bald. De leerlingen oefenen met dribbelen, schieten op de basket, en eindigen met een partijtje. Anne's groepje wint het wed strijdje glorieus met 24-8. Na de gymles is Anne in no-time omge kleed. Ze snelt - de enorme paarse Kipling- rugtas op haar rug meezeulend - met haar vriendinnen naar de kantine. Het is er druk weten ze, want alle leerlingen van de hele school hebben tegelijkertijd pauze. De meiden wurmen zich door de menigte, maar zijn te laat. Helaas, ze moeten nood gedwongen in de hal staan, omdat alle ta fels in de kantine bezet zijn. Anne de Meurichy (midden) en haar vriendinnen uit de brugklas van het Reynaertcollege in Hulst. foto Mechteld Jansen Anne brengt de pauze altijd met hetzelfde groepje meiden door: Wan Rong, Carly en Valence. Ze eten sultana's en drinken uit plastic bekers. Anne laat trots haar knalro ze nagels met zilverkleurig glitterrandje zien. „Die heeft Carly gelakt", vertelt ze. „En ik heb die van haar gedaan." De meiden zorgen dat ze altijd bij elkaar blijven in de ochtendpauze. „Het is niet zo leuk om tussen de grote kinderen te zitten. Als je alleen bent, krijg je wel eens opmer kingen", vertellen de brugklassers. „Ze kij ken soms zo op je neer. Echt zo van: 'wie ben jij?"' Toen ze nog in groep 8 van de basisschool zat, maakte Anne zich wel eens zorgen over haar nieuwe leven op de middelbare school. „Ik was bang dat ik alleen kwam te staan, en ik vond het heel jammer dat het hechte klasje van de basisschool uit elkaar werd getrokken. Het was zó erg om af scheid te'nemen." Gelukkig kwam ze met Wan Rong en Va lence, die ze al van de basisschool kent, in dezelfde brugklas. Na drie maanden heeft ze haar draai hele maal gevonden op het Reynaertcollege. „In het begin wist ik nergens de weg. Het is een supergroot gebouw! Maar nu vind ik het soms leuker dan de basisschool." Ook de lessen en het huiswerk vallen haar mee. „Het gaat makkelijker dan ik had ver wacht. Ik heb nog geen onvoldoendes ge haald. Het huiswerk gaat nu ook veel snel ler dan in het begin: toen vond ik het al veel als ik één bladzijde uit mijn hoofd moest leren!" In de middagpauze, na de aardrijkskunde- en wiskundeles, is het rustiger in de aula, want dan hebben de eerste- en tweedeklas sers de aula een half uur voor zichzelf. An ne en haar vriendinnen eten hun boter hammen op aan de tafel waar ze altijd zit ten. Ondertussen pakken ze hun stencils voor levensbeschouwing erbij. Anne is een beetje nerveus. „We hebben nog nooit een proefwerk gehad voor dat vak. Ik ga nog even leren." I Valence (links) en Carly Bisou, het hondje van Anne's tante. Valence en Anne (rechts)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40