Cees Houtepen neemt ontslag bij Kloetinge 281 sport Maarten Martens gelooft in titel AZ Project 1t4i op zoek naar prominente plek Oefenmeester twijfelt over trainerschap woensdag 11 januari 2012 door Arnold Aarts BELEK - Als de voortekenen niet be driegen, is Maarten Martens na de winterstop weer de nummer tien van AZ. Tijdens de ochtendtrai ning van gisteren zette trainer Gertjan Verbeek hem tijdens de onderlinge partij op de plek van spelbepalende middenvelder. Adam Maher - het grote talent dat in de eerste competitiehelft de uit stekende vervanger was van de ge blesseerde Martens - verhuist naar de positie die door het aanstaande vertrek van Pontus Wernbloom (CSKA Moskou) vrijkomt. Of Verbeek tijdens de eerste offi ciële wedstrijd van 2012 (het beker duel met Ajax op 19 januari) inder daad kiest voor dit middenveld, valt volgens Maarten Martens nog te bezien. „Dat zal moeten blijken. Maar als ik topfit ben, ben ik er van overtuigd dat ik in de ploeg hoor. Ik denk dat Adam heel goed op de plaats van Pontus kan spe len, maar er worden daar wel ande re dingen gevraagd dan op tien." Martens weet zeker dat zijn ploeg Wernbloom gaat missen. „Hij heeft bepaalde kwaliteiten die geen andere speler bij ons heeft. Duelkracht, loopvermogen, win naarsmentaliteit. Hij gaat altijd voorop in de strijd, ook met woor den. Of AZ zo'n type nu moet aan trekken? Dat vind ik heel moeilijk te zeggen. Met elf creatieve spelers word je waarschijnlijk geen kam pioen. Maar het is de vraag of een nieuwe speler gelijk klaar is om in het elftal te staan." Wernbloom gaat voetballen voor CSKA Moskou, de club die tweeën- halfjaar geleden nadrukkelijk lonk te naar Martens. Na het vertrek van Demy de Zeeuw naar Ajax was een transfer van de 27-jarige Belg voor de Alkmaarse clublei ding onbespreekbaar. „Moskou bood meer dan voldoende, maar AZ wilde me niet laten gaan. Ik had er in principe wel heen ge wild, al was het niet het ideaal- plaatje voor mij. Daarom wilde ik ook geen oorlog voeren met AZ om een vertrek af te dwingen." Kort na de interesse van Moskou tekende Martens in Alkmaar een contract tot en met 2014. Nu is een transfer volgens hem niet aan de orde. „Ik heb afgelopen periode veel blessures gehad. Topfit wor den is daarom voor mij de priori teit. Dat gaat goed, al merk ik dat ik maanden niet op niveau heb ge traind en gespeeld. Daarom heb ik hier en daar nog iets meer klach ten dan een ander. Maar door veel te trainen gaat het steeds beter. Van de pijn in de voet heb in ieder geval helemaal geen last meer." Ook sportief is err voor Martens evenmin reden te verkassen. AZ speelt onder meer nog in de Euro pa League, waarin volgende maand Anderlecht wacht. Martens voetbalde in de jeugd bij de Brus selse club en kwam tot één inval beurt in het eerste, in 2003. Van de huidige selectie kent hij nog vijf spelers, uit zijn Anderlecht-tijd of van de nationale (jeugd)ploeg. Ondanks het vertrek van de be langrijke Wernbloom gelooft Mar tens in een kampioenschap voor AZ. „Als je halverwege het seizoen bovenaan staat, kan dat aan het eind van het seizoen ook. Nee, bij ons is de doelstelling niet aange past. Dat is nog steeds het halen van Europees voetbal. Het was wat anders geweest als je in de winter stop twaalf punten los staat. Maar PSV staat dichtbij en Ajax en Twente staan in de buurt. Maar bij ons is er zeker het geloof dat we kampioen kunnen worden." Maarten Martens door Patrick Delait ALTEA - Voorbij is de tijd dat Pro ject it4i, het voormalige Skil-Shi- mano, zich verzoende met een rol als underdog. In een inleidend filmpje op de ploegenpresentatie in het Spaanse Altea flaneren Tom Veelers en de Duitse sprinters Mar cel Kittel en john Degenkolb vol zelfvertrouwen over de Champs Elysées in Parijs. Terwijl op de ach tergrond de stem van Tourspeaker Daniel Mengeas klinkt, roepen de drie in koor: 'Hier trainen we voor'. De boodschap is helder: in 2012 wil it4i een vervolg breien aan het Tourdebuut in 2010. Teammanager Iwan Spekenbrink acht de kans dat zijn team een wildcard krijgt van Tourorganisa tor ASO 'groot'. Hij baseert zich daarbij niet alleen op de goede rela tie die zijn team al enkele jaren on- Diederik Hiensch, in beeld bij KJIoe- tinge, trainde de club al in elf sei zoenen verdeeld in twee periodes. Een gebrek aan onderling vertrouwen leidt tot het opstap pen van trainer Cees Houtepen bij zaterdag-hoofdklasser Kloe tinge. door Jan Dagevos en Rudy Boogert KLOETINGE - Trainer Cees Hout epen heeft gisteravond per direct ontslag genomen bij hoofdklasser Kloetinge. Dat gebeurde nadat de spelersgroep het vertrouwen in de oefenmeester had opgezegd, vertel de Kloetinge-voorzitter Rinus Die- leman. Volgens Houtepen was de beslis sing van gisteravond de climax van een proces dat al maanden gaande was. „Het seizoen verloopt natuur lijk niet vlekkeloos", zei hij gistera vond. „Dat neem ik mezelf ook kwalijk." De trainer wilde niet ge detailleerd ingaan op zijn beweeg redenen. Net als voorzitter Rinus Dieleman verwees hij naar het persbericht waarin de club de scheiding bevestigt. „Het weder zijdse vertrouwen is door club, spe lers en trainer opgezegd, omdat er een onwerkbare situatie was ont staan", citeerde Houtepen. De trainer stond in zijn derde sei zoen bij de club al enige tijd onder druk. De resultaten in de competi tie vielen tegen - Kloetinge staat op een teleurstellende elfde plaats in de hoofdklasse B - en er was on duidelijkheid over de speelwijze. Daarnaast was de discipline in en buiten het veld soms ver te zoe ken. Bovendien was de relatie met sommige spelers slecht. Vier we ken geleden werd Houtepen daar om ter verantwoording geroepen. Na een onderhoud met het be stuur beloofde hij beterschap. Niet lang daarna werd bekendgemaakt dat Houtepen aan het eind van het seizoen zou vertrekken. Het vertrek komt echter nu al en dat heeft ook te maken met het trainingskamp van afgelopen week einde in Valencia. Het verblijf in de Spaanse stad was bedoeld om de basis te leggen voor een goede tweede competitiehelft, maar het had weinig om het lijf Ook nu ging het weer mis op het gebied van discipline. Zo was de afspraak dat 's morgens om negen uur ie dereen aan het ontbijt zou verschij nen, maar lang niet iedereen gaf op dat tijdstip acte de présence. Daarnaast was de oefenwedstrijd een niemendalletje. Gisteravond werd Houtepen voor de training ontboden bij het be stuur. Geconfronteerd met de kri tiek besloot de trainer zelf zijn ont slag in te dienen. „We hebben werk aan de winkel", zei voorzit ter Dieleman gisteravond. „We moeten nu op zoek naar een ver vanger. Er zijn opties binnen de ei gen vereniging (Erwin van der Woerdt, trainer van het tweede elf tal, zou een mogelijkheid zijn), maar ook daarbuiten." Aanvoerder Jaap Esser wilde gisteravond niet reageren op de perikelen. Houtepen leidde gisteravond de training dus al niet meer bij Kloe tinge. De honneurs werden waar genomen door Jaap Pijnenburg, normaliter de keeperstrainer. Wie komende donderdag de training gaat leiden, is nog niet bekend. Za terdag speelt Kloetinge een oefen wedstrijd tegen VC Vlissingen, waarna een week later de competi tie wordt hervat met een belangrij ke thuiswedstrijd tegen hekkenslui ter Heerjansdam. De perikelen bij Kloetinge komen op een moment dat de club volop in gesprek is met een trainer voor volgend seizoen. De Bevelandse club zou graag Diederik Hiensch weer aan zich binden. De gesprek ken zijn tot dusverre positief verlo pen, maar er is nog geen akkoord. Hiensch is momenteel nog trainer van zondag-eersteklasser Terneu- zen, waar hij afgelopen zondag heeft aangekondigd dat hij aan zijn laatste jaar bij die club bezig KLOETINGE - De trainerscarrière van Cees Houtepen kan gistera vond zomaar geëindigd zijn met zijn opstappen bij hoofdklasser Kloetinge. De Middelburger heeft momenteel niet de ambitie om el ders een doorstart te maken. „Ik ga het heel rustig aan doen", zei hij gisteravond. De vraag 'Wil ik nog trainer zijn?' speelt al langer door zijn hoofd, be kende Houtepen. „De voetbalwe reld is de laatste jaren sterk veran derd. Spelers hebben tegenwoor dig andere prioriteiten en afspra ken worden minder nagekomen. Dat ben ik anders gewend. Mis schien omdat ik van het oude stempel ben." derhoudt met de Tourorganisatie. Spekenbrinks optimisme wordt vooral gevoed door de ontwikke ling die zijn ploeg doormaakt. De doorbraak van het Duitse sprint- wonder Marcel Kittel, vorig sei zoen goed voor zeventien zeges, heeft it4i veel krediet opgeleverd. Met het aanwerven van Kittels maatje John Degenkolb, overgeko men van het opgedoekte HTC, wil de Nederlandse ploeg in 2012 een gevreesde sprintersploeg worden in het peloton. Naast de Tour heeft ook de Ronde van Spanje hoge prioriteit voor it4i, dat er vorig jaar zijn interna tionale doorbraak kende met een ritzege van Marcel Kittel. Speken- brink: „We willen alle grote klassie kers rijden en twee grote rondes. Dat is voor onze ploeg ideaal, maar we blijven natuurlijk wel af hankelijk van wildcards." Epke Zonderland in actie op het onderdeel rekstok tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in Londen foto Olaf Kraak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28