Walcheren krijgt nieuwe huurbaas Als de brandweer naar de bso WALCHEREN Woongoed Middelburg, l'Escaut en Woonburg willen fuseren tot één woningcorporatie Brand aan boord van schip almanak Vacature WOENSDAG 11 januari 2012 21 Positieve reacties op servicebus 24 en 25 door Carla van de Merbel en Theo Giele KOUDEKERKE - Een kleine 15.000 huurders krijgen te maken met een nieuwe huurbaas op Walche ren. l'Escaut Woonservice, Woon goed Middelburg en Woonburg willen fuseren tot één Walcherse woningcorporatie. Door samen te gaan, verwachten de corporaties zo'n vier miljoen eu ro te kunnen besparen. Dat is no- dig omdat woningcorporaties van af 2014 'huurtoeslag-heffing' moe ten betalen aan het Rijk. Om te voorkomen dat dit ten koste gaat van de service aan huurders, de kwaliteit van de woningen en mo gelijkheden om te investeren, heb ben de drie grote Walcherse corpo raties besloten het fusiepad op te gaan. De details moeten nog worden uit gewerkt. In mei willen de drie een definitief besluit nemen en als al les meezit is de fusie op 1 januari 2013 een feit. De 225 personeelsle den van de drie corporaties wer den gisterochtend geïnformeerd over het plan om samen te gaan. De fusie zal uiteindelijk leiden tot minder arbeidsplaatsen, maar de corporaties verwachten geen ge dwongen ontslagen. De personeels vermindering zal verwezenlijkt worden doordat mensen met pen sioen gaan of anderzins door na tuurlijk verloop. Verder worden kosten bespaard op zaken die nu de corporaties ieder afzonderlijk doen: websites, jaar verslagen en kantoorruimte. Waar het 'nieuwe' hoofdkantoor komt, is een van de zaken die nog onder zocht worden. De vierde regionale 'huurbaas' op Walcheren, de Woningbouwver eniging Amemuiden, blijft buiten de fusie en gaat vooralsnog zelf standig verder. Zij is vergeleken met de andere drie relatief klein met zo'n 377 woningen. Ze is door de andere drie woningbouwcorpo raties op de hoogte gesteld en blijft welkom om zich aan te slui ten. Over de leiding van de nieuwe cor- paratie is men het al eens. Eric de Ceuster (Woongoed Middelburg) en Marco van der Wel (Woon burg) worden de directeur-bestuur ders. fan van Beekhuizen, nu nog de baas van l'Escaut, gaat zich con centreren op het Scheldekwartier in Vlissingen, waar 330 sociale huurwoningen moeten verrijzen. pagina 22 en 23: kiezen of delen door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De kinderen van op vang De Maneblussertjes in Mid delburg trekken veel bekijks als ze uit school worden gehaald. Een echte oude brandweerbus pikt ze 's middags na schooltijd op bij de Regenboogschool, Herman Fauke- liusschool en Cederhof en brengt ze naar de buitenschoolse opvang (bso) aan het Damplein. Gistermiddag stapten Chaventelly, Bart, Ralf, Angela, Erik, Hilde en Sophie uit het rode Volkswagen busje van Duitse komaf De kinde ren vinden het 'erg leuk' en 'stoer' om zo opgehaald te worden van school. In de deuropening van het onderkomen van De Maneblusser tjes werden ze opgewacht door leidster Natasja Oggel. De 'blusbus' wordt bestuurd door Cathalijne Dokman, oprichter van De Maneblussertjes. Dokman be gon in 2010 met een christelijk kin derdagverblijf aan het Damplein. Sinds maandag is De Maneblusser tjes uitgebreid met een buiten schoolse opvang. Deze bso huist nu in het pand aan het Damplein. Het kinderdagverblijf van De Ma neblussertjes - voor baby's en peu ters - is verhuisd naar het Molen- VLISSINGEN-OOST - Bij de reparatie- werf Scheldepoort in Vlissin- gen-Oost woedde dinsdagmiddag brand op een schip. De brand ont stond in de machinekamer tijdens reparatiewerk. De brandweer ruk te uit met twee blusvoertuigen en een hoogwerker. Eén tankauto spuit werd ingezet om het vuur te blussen. De brand was kort daarna onder controle. Omdat het niet be kend was of er mensen aan boord waren, gaf de brandweer uit voor zorg een alarm middel-brand. Nie mand raakte gewond. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Tip? redactie@pzc.nl De krant zoekt een verslaggever/ eindredacteur om de regioredactie in Temeuzen te versterken. Zaterdag verscheen de vacature. Er wordt nog al wat gevraagd van de nieuwe aan wasbleek uit de functie-eisen. Jour nalistiek talent moet tegenwoordig van alle markten thuis zijn. Een verslaggever met toch al heel wat dienstjaren achter zijn naam, nam er met stijgende verbazing ken nis van. Met weemoed dacht hij te rug aan de tijd dat je bij de krant kon aankloppen met de mededeling dat je journalist wilde worden en het vak in de praktijk wilde leren. Mooie tijden. Zou hij nu solliciteren, zou hij nóóit worden aangenomen. De kinderen worden door Cathalijne Dokman naar de buitenschoolse opvang van De Maneblussertjes aan het Damplein gebracht. Hyacint I Multiflora i Diverse kleuren, hoogte J5 cm. halfschaduw, potmaat 10,5 cm Geldig t/m 14 januari. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 0X18-5511523. Nu ook donderdag en vrijdag koopavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21