buitenland 19 f Marrea Amnesty waarschuwt voor meer opstanden 'Die mannen waren op jacht' Besparing koning redt gezicht van regering Hotelarrangementen Eeneiige vierling geboren in Duitsland 'Boete' wegblijvers nieuwjaarsreceptie Auto valt van krik, kind zwaargewond Politie in Israël pakt drie pedofielen op |BRUGGE, 3 of 4 DAGEN PURE ROMANTIEK www.marrea.nl dinsdag 10 januari 2012 Brugge; romantische reien, middeleeuwse klinkerstraatjes, prachtige kathedralen en historische gebouwen. U slaapt in het mooiste hotel, in hartje centrum, Martin's Brugge voor een superprijs! door onze correspondent Eric Bracke BRUSSEL - Koning Albert bespaart de komende twee jaar 500.000 tot 600.000 euro. Met die mededeling haalde de vorst gisteren eigenhan dig de angel uit de discussie die is ontstaan over de verhoging van de toelage voor de Belgische vorst. Ondanks de afspraak in het regeer akkoord om de toelage aan het ko ningshuis de komende twee jaar te bevriezen, onthulde de Vlaams- nationalistische oppositiepartij N-VA dat de regering Di Rupo dit jaar 3 procent, ofwel 423.000 euro, meer uittrekt voor de Belgische ko ning. „De koning zegt in zijn kerst boodschap dat iedereen offers zal moeten brengen om uit de crisis te geraken. Iedereen, behalve hij zelf en zijn familie", sneerde N-VA-Kamerlid Theo Francken. Het was niet de enige 'rekenfout' die de regering dit weekend in het nauw dreef. Bij de eedaflegging eind vorig jaar verkondigden de ministers dat hun loon met 5 pro cent omlaag gaat. Maar uit begro tingsstukken blijkt nu dat er spra ke is van een verhoging van gemid deld 8 procent. Dit keer was het N-VA'er Ben Weyts die de voor de regering gênante cijfers doorspeel de aan de zondageditie van de krant Het Nieuwsblad. Volgens mi nister van Financiën Steven Van Ackere (CD8tV) gaat het om een 'administratieve tabelfout' die zon der gevolgen zou zijn gebleven. „U zou aan het eind van het jaar heb ben vastgesteld dat onze vergoe ding 5 procent is gedaald." Ook het 'foutje' rond de begroting van het koningshuis is volgens de minister geen ramp. „Dat er een X-bedrag in de begroting staat, be tekent niet noodzakelijk dat je het moet uitgeven." mmmmsmm CAIRO - Als de leiders van landen in het Midden-Oosten hun bevol king geen democratische en men senrechten garanderen staat de we reld opnieuw een jaar van demon straties en repressie te wachten. Daar waarschuwt Amnesty Inter national voor in een rapport over de Arabische opstanden van vorig jaar. Activisten in de regio accepte ren valse beloftes niet langer en zijn niet van plan hun eisen in te trekken, aldus de mensenrechten organisatie. „Ze hebben laten zien dat ze zich niet laten misleiden door hervormingen die vrijwel geen veranderingen teweegbren gen", zei Philip Luther, Amnesty's interim- directeur voor het Mid den-Oosten en Noord-Affika. „Ze willen vastomlijnde veranderin gen in de wijze waarop ze worden geregeerd en willen dat degenen die zich schuldig hebben gemaakt aan misdaden worden berecht." Tunesië, Egypte en Libië, de drie landen waarvan de bevolking erin is geslaagd zich van de oude macht hebbers te ontdoen, moeten nog steeds aantonen dat de democrati sche winst wordt bestendigd om herhaling van misstanden uit het verleden te voorkomen. Amnesty roept het militaire be stuur in Egypte daarom op de rech ten van demonstranten te respecte ren en verlangt van Tunesië dat de bescherming van mensenrechten in de nieuwe grondwet wordt ver ankerd. Libië moet ervoor oppas sen dat de milities die het regime van Muammar Kadaffi vorig jaar omver hebben geworpen het land niet in een spiraal van geweld doen belanden. Het alternatief is repressie en bloedig geweld, stelt Amnesty. De organisatie wijst als voorbeeld naar Syrië en lemen. LEIPZIG In het universiteitsziekenhuis in de Duitse stad Leipzig is vrijdag een eeneiige vierling geboren. De vier meisjes, Laura, Sophie, Jasmin en Kim, kwamen tien weken te vroeg met behulp van een keizer snede ter wereld, aldus het zieken huis gisteren. Moeder en dochters maken het goed. De kans op een eeneiige vierling volgens de Duitse artsen 1 op 13 miljoen. BRUSSEL Een vereniging in de Oost-Vlaamse regio Meetjesland is het beu na el ke nieuwjaarsreceptie met een hoop drankjes en hapjes te blijven zitten. Wie donderdag 12 januari zonder afmelding wegblijft van de receptie, kan een 'boete' verwach ten. De persoon krijgt dan een brief met het vriendelijk verzoek 15 euro over te maken aan een goed doel. WENEN Een kind van 4 is in Ligist, bij het Oostenrijkse Graz, zwaargewond geraakt. Het jongetje stak zijn hoofd onder een auto die op de krik stond. De wagen viel daar ech ter vanaf en het kind kwam met zijn hoofd vast te zitten tussen het wiel van de wagen en de stoep. Het jongetje werd naar het kinderzie kenhuis in Graz vervoerd en wordt kunstmatig in coma gehouden. JERUZALEM De politie in Israël heeft drie man nen ingerekend die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij een netwerk van pedofielen. De bende zou zo'n zeventig kinderen tussen de 2 en 7 jaar uit een ultraortho doxe wijk in Jeruzalem hebben misbruikt. Eerder zijn drie andere verdachten opgepakt. Het onder zoek naar het pedofielennetwerk is nog niet afgerond. Laat u betoveren door beeldschoon Brugge. Niet voor niets is Brugge opgenomen in de werelderfgoedlijst van UNESCO.Te midden van al deze pracht hebben wij een fantastisch hotel voor u uitgekozen. Direct achter het Belfort ligt Martin's Brugge. Een gastvrije oase van rust midden in het centrum. Het hele hotel ademt de sfeer van Brugge uit: rijke en diepe tinten, fluwelen kussens en bovenal pure romantiek. Vanuit uw hotel wandelt u zo de Grote Markt op.Verras uw geliefde met bonbons een Vlaams frietje, een boottochtje over de reien of een rit per koets door de stad. Mijmer samen na op een verwarmd terras met een glas Straffe Hendrik of Brugse Zot. Geniet 's avonds van een heerlijk diner in een intiem restaurant. Brugge is echt geweldig! 'Cultuur, shoppen en chocolade en een fantastisch hotel! Het arrangement: Belgisch biertje bij aankomst 2 of 3 x overnachting 2 of 3 x uitgebreid warm en koud ontbijtbuffet Kortingskaart voor de meeste Brugse bezienswaardigheden en musea Stadsplattegrond van Brugge Gratis draadloos internet 3 dagen van 159,00 voor 79,00 bij aankomst door de week C 89,00 bij aankomst vrijdag en zaterdag 4 dagen van 238,50 voorC 118,50 bij aankomst door de week 133,50 bij aankomst vrijdag en zaterdag *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Wanneer u alleen op een kamer verblijft betaalt u 2 keer de arrangementsprijs.Toeristenbelasting 2,00 p.k.p.n. Reserveringskosten €7,50 per boeking. Dit arrangement is geldig t/m 26 maart 2012. door Toon Verheijen TURNHOUT - Wat een plezierige oudejaarsnacht was, is voor de 19-jarige Kelly uit Turnhout uitge draaid op een gruwelijke nieuw jaarsochtend. Het meisje werd ont voerd en urenlang verkracht. Kelly was samen met haar vriend en nog enkele anderen de jaarwis seling gaan vieren in het centrum van Turnhout. Rond vier uur be sloten ze naar huis te gaan, maar Kelly en haar vriend kregen ruzie. Kelly beende boos weg maar keer de terug omdat ze zag dat het al bijna half vijf was. In de Patriotten- straat gebeurde het. „Ik passeerde een man en plotseling werd ik van achteren vastgegrepen. Hij sleurde me een wagen in. De man kwam naast me zitten. Achter het stuur zat een andere man. Ik kreeg tape over mijn mond en ogen. Toen we op de snelweg waren, mocht de tape even af. Maar toen we na on geveer een half uur de snelweg ver lieten, plakten ze mijn ogen weer dicht. Ik probeerde me te verzet ten, maar toen werd ik hard vastge grepen." Ruim een half uur na haar ontvoering werd ze in de buurt van Eindhoven in een huis gesleurd en op een matras ge gooid. Meer dan twee uur lang is ze verkracht. Drie keer door de ene en nog eens zoveel door de an dere. Ondertussen werd ze gesla gen en spuwden de mannen in haar gezicht „Heel de tijd was ik bang. Verlamd van angst. Hopend dat het allemaal snel voorbij zou zijn." Na meer dan twee uur ellende kreeg ze een deken omdat ze het koud had. En chocolademelk. „Daarna moest ik douchen en heb ben ze me zelfs gedesinfecteerd Zelfs mijn nagels maakten ze schoon." Dat feit doet haar vader vermoe den dat Kelly is verkracht door 'professionals'. „Die mannen wa ren op jacht. Het was allemaal veel te goed voorbereid. De tape, de matras in de kamer, het douchen. Die hebben dat vaker gedaan." Daarna werd Kelly opnieuw in de auto getrokken. „Na een kwartier tje rijden werd ik uit de auto ge haald. Ik moest op mijn knieën gaan zitten. Ik mocht niet kijken of ze zouden me toch vermoor den." Uiteindelijk bleek ze op een landweg te knielen. „Toen zag ik in de verte een vermoedelijk witte bestelwagen wegrijden. De daders waren wel zo 'vriendelijk' geweest om me in de buurt van een huis af te zetten." De politie probeert de daders op te sporen, maar Kelly kan bijna geen beschrijving geven. Öok over het huis weet ze weinig. De politie van Turnhout onder zoekt de zaak samen met de Ne derlandse collega's. „We hebben nog geen enkel spoor", aldus een betrokken rechercheur. Martin's Brugge is een trendy en gastvrij hotel, gelegen in het centrum van Brugge. De hotelkamers zijn bijzonder fraai en modern ingericht met flatscreen, airco, bureau, minibar, kluisje en een mooie badkamer. De kamers hebben een adembenemend uitzicht op het Belfort, de binnenplaatsen of de privétuin. Er is een gezellige bar en voor het diner is het naastgelegen Arthies is een echte aanrader. Het hotel heeft een eigen parkeergarage 25,- per 24 uur) o.b.v. beschikbaarheid of u parkeert bij het station voor 2,50 per nacht en neemt de gratis shuttle naar het centrum van Brugge. Boeken via www.marrea.nl/WEG056 boek online of bel 0571 27 77 44 vraag ook onze gratis arrangementenbrochure aan! Veruit de beste in reisjes dichtbij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9