mm Nigeria plat na subsidiestop op brandstof kpn 8| hmf-omann i S III Gratis Spotify Premium bij het Alles-in-één Pakket Extra Nu de eerste 3 maanden 15r korting Drie doden bij protest Hindoes vieren Magh Mela Amerikaan in Iran ter dood veroordeeld dinsdag 10 januari 2012 r®ctieve Wm$ Met Interactieve TV, Internet, Betten en Spotify sluit je aan Prijs voor brandstof is verdub beld sinds regering vorige week de subsidie stopzette. Vrees voor stijging van voed selprijzen. Weinig vertrouwen dat rege ring geld investeert in onder wijs en gezondheidszorg. LAGOS - Stakingen tegen hoge brandstofprijzen hebben het door geweld geplaagde Nigeria gisteren grotendeels lamgelegd. Tijdens be togingen tegen het stopzetten van subsidies op-benzine en diesel vie len drie doden. De politie in Lagos schoot een de monstrant dood. In de stad Kano kwamen twee mensen om door kogels en raakten ongeveer dertig anderen gewond. Het kantoor van de gouverneur werd belaagd en een ander overheidsgebouw ging in vlammen op. Ook de hoofdstad Abuja was het toneel van protes ten. Tienduizenden mensen gingen op tal van plaatsen de straat op. Beto gers staken autobanden in brand en wierpen stenen. Vakbonden or ganiseerden de protesten en stakin gen. Een rechter heeft de staking verboden, maar de twee grootste bonden in het land hebben laten weten zich van dat verbod niets aan te trekken. Onder meer scho len, winkels, kantoren en benzine stations waren dicht. De stakingen gaan door voor onbepaalde tijd. Sinds de overheid vorige week stopte met het verstrekken van subsidies voor brandstof, zijn de prijzen verdubbeld, van iets meer dan 35 cent per liter naar ten min ste 74 cent per liter. Daardoor is ook transport duurder geworden TEHERAN - Een Iraanse rechter heeft gisteren een Amerikaan ver oordeeld tot de doodstraf wegens spionage voor de Amerikaanse ge heime dienst CIA. Dat meldde het persbureau Fars. De-28-jarige Amir Mirza Hekmati, een in Arizona geboren Ameri kaan van Iraanse komaf, was vol gens zijn familie in Iran om zijn grootouders te bezoeken. Volgens Teheran heeft de man toegegeven dat hij voor de CIA werkte. Hi[ zou getraind zijn op Amerikaanse bases in Irak en Afghanistan. De Amerikanen ontkennen dat Hekmati een spion is en eisen zijn vrijlating. De Verenigde Staten wij zen erop dat Iran vaker mensen vals beschuldigt van spionage. De relatie tussen Iran en de VS is erg gespannen. De Amerikanen ver moeden dat Iran in het geheim aan een kernwapen werkt. en gevreesd wordt dat ook de voed selprijzen zullen oplopen. Veel mensen leven in Nigeria in ar moede, waardoor ze de prijsstij ging niet kunnen betalen. Volgens economen is het echter van levens belang dat Nigeria stopt met de subsidies om een gezonde econo mie te krijgen. Afgelopen jaar kost te de brandstoftoelage Abuja ruim 6,3 miljard euro. Nigeria is een van de grootste olie producenten van Afrika. De inwo ners vinden dat ze met brandstof subsidies meedelen in de winst die de overheid maakt op de win ning van natuurlijke grondstoffen. President Goodluck Jonathan, door de demonstranten Bad Luck Jonathan genoemd, heeft toege zegd een deel van het bespaarde geld te investeren in onderwijs en gezondheidszorg. Maar veel Nigeri- anen geloven hem niet en denken dat het geld bij corrupte ambtena ren zal belanden. Het is niet de eerste keer dat de in woners van Nigeria protesteren te gen hoge brandstofprijzen. De af gelopen tien jaar lag het land enke le malen dagenlang plat. De betogingen komen op een mo ment dat het West-Afrika zwaar te lijden heeft onder geweld. Rond de kerst pleegden islamitische mili tanten een reeks aanslagen op christelijke kerken. Sindsdien is het onrustig in Nigeria. Gevreesd wordt voor meer aanslagen door de islamitische groepering Boko Haram. Nigeria, met 160 miljoen inwoners, is grofweg verdeeld in een islamitisch noorden en christe lijk zuiden. zie onze website:büitenland Correspondent Koert Lindijer: 'Regering wint 8 miljard dollar' ALLALABAD - Een heilige man heeft zijn gezicht met verf ingesmeerd bij de viering van Magh Mela. Dit jaar lijks terugkerende hindoeïstische feest vindt plaats bij Sangam in India, waar de rivieren de Ganges en de Ya muna samenkomen. De plek wordt door hindoes als hei lig beschouwd. Gedurende het feest, dat nog tot 20 fe bruari duurt, staan voor de deelnemers verschillende ba den in de rivier op het programma. Deze baden reini gen de pelgrims van hun zonden. foto Rajesh Kumar Singh/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8