'Rechtszaak in Axel dreigt' Zeeuwse zorg gaat meer samenwerken m 181 zeeland Aftrap carnaval met schuurfeest Aardenburg Nog twee sloophuizen De Ruyterstraat bezet almanak Spookhuis dinsdag 10 januari 2012 1 Z door Raymond de Frel AXEL - Wooncorporatie Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen doet de ze week een laatste poging om Ak- ke 'tuut' Bijland uit haar woning in de De Ruyterstraat in Axel te krijgen. Als dat niet lukt, over weegt Woongoed een gang naar de rechter. Het huis van Bijland en haar vijf kinderen moet, net als alle andere huurwoningen in de De Ruyter straat en een deel van de Bankert- straat, wijken voor de bouw van een gezondheidscentrum. Bijland, in Axel beter bekend onder haar bijnaam Akketuut, heeft twee keer een alternatieve woning gewei gerd. Een derde aanbod van Woon goed heeft ze nog altijd in beraad. „Ik ben alle voors en tegens tegen elkaar aan het wegstrepen, in over leg met mijn adviseur Ton Lins- sen", zegt Bijland. Linssen, in het dagelijks leven wethouder in Ber gen op Zoom, was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. Woongoed houdt vast aan 15 ja nuari; dan moeten alle woningen leeg zijn. „Wij proberen mevrouw Bijland deze week met een brief nog eens te overtuigen dat we haar geen beter aanbod kunnen doen. We hebben het nu over een huis met vier slaapkamers. Groter hebben we in Axel niet", zegt ma nager woondiensten Boud Bakels van Woongoed. „Haar adviseur Linssen is het niet eens met onze aanpak. Als zij ons derde aanbod niet accepteert, rest ons niets an ders dan het pad naar de rechter. En dat levert vast vertraging op." Er is overigens nog een huis in de De Ruyterstraat bewoond. En als het aan Freddy Oppeneer ligt, blijft dat nog een maandje zo. „Ik heb een huis gekocht. Dat wordt op 1 februari opgeleverd. Ik ga niet voor die twee weken een keer extra met al mijn spullen sjouwen. Ik vind dat Woongoed niet netjes handelt. Ze zeggen nu dat ik slecht bereikbaar ben, maar dat is onzin. Vorige week heb ik telefonisch con tact gehad. Toen werd er meteen met een procedure gedreigd." Bakels zegt dat Oppeneer niets hoeft te vrezen. „We zouden een kort geding kunnen aanspannen, maar we proberen er zonder kleer scheuren uit te komen. Het zou wel fijn zijn als Oppeneer eens rea geert als wij iets voorstellen. Maar goed, ik heb begrip voor zijn stand punt. Het is ook niet zo dat wij precies op 15 januari beginnen met de sloop, al zijn de voorberei dingen wel in volle gang." door Christel Tuin TERNEUZEN - „Er komt meer Zeeuwse samenwerking in zieken- huisland", stelde bestuurder Paul Rademacher gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen in Snowbase in Terneuzen. ZorgSaam gaat in het nieuwe jaar meer samenwerken met het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis, dat ves tigingen heeft in Goes, Middel burg, Vlissingen en Zierikzee. Ook gaat de zorginstelling coöpereren met het Zeeuws Radio-Therapeuti sch Instituut, het centrum voor geestelijke gezondheidszorg Emer- gis en met revalidatiecentrum Re- vant. Het afgelopen jaar was voor het ziekenhuis in Terneuzen suc cesvol te noemen, betoogde Rade macher. Het aantal opnames steeg boven de 14.000. De dagverplegin- gen stegen met ruim 12 procent, de polibezoeken met bijna 4 pro cent. Het aantal dotterbehandelin gen kwam in 2011 al boven de 600 uit, eigenlijk het streefcijfer voor 2012. De winst bedroeg tussen de 2 en 3 miljoen euro. Dat was min der dan in 2011, toen er 4 miljoen eurowinst behaald werd. Opval lend is dat de toestroom aan pa- tiënten uit Midden-Zeeland verder is toenam. In 2012 starten in het Terneuzense ziekenhuis vier nieu we medisch specialisten: longarts Geert van Pottelberge, cardioloog Pieter Bisschops, psychiater Sofie de Wit en ziekenhuisarts Jeroen van Driessche. Ook, vertelde Rade macher, wordt er toegewerkt naar nieuwbouw bij de zorgcentra Coensdike in Aardenburg, Em- maus in IJzendijke en Bachten Die- ke in Terneuzen. De nadruk ligt daarbij op verpleeghuiszorg. Tip? redactie@pzc.nl Gisteren werd de Brabantse vriend van onze Middelburgers vijftig jaar. Ze stuurden een sms-berichtje met de hartelijke gelukwensen. -„Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." -„Dat heet ontken ningsfase. Heb je al een proefexem plaar van de Plus ontvangen?" -„Ik loop snel naar de brievenbus." -„Snel? Kijk daar toch mee uit! Op jouw leeftijd." - „Ga nu even liggen. Bedankt voor de tip." Een uurtje later weer een sms-je van de verse Abraham. - „Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." Vijf minuten later: - „Stuur ik u opnieuw hetzelfde be richt. Het gaat toch harder dan ik dacht..." Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 05 januari 2012 blijkt, dat ten verzoe ke van Rahma Mohamed Omar, wo nende te MIDDELBURG, aan Abukar Mohamed, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 10 aiigustus 2011, gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. AARDENBURC - Carnaval wordt in Aardenburg komend weekend in geluid met de jaarlijkse Schuurfees- ten. In de loods aan de Paarden markt in Aardenburg is er vrijdag 13 en zaterdag 14 februari voor jong en oud van alles te doen. De schooljeugd kan zich vrijdag tussen 13.15 en 16.00 uur verma ken met de Dolle Jeugdprinsen- schuurbalmiddag met optredens van clown Papa Chico en dj Jordy. De jeugdprins en jeugdprinses stel len zich aan de kinderen voor. Om 19.00 uur schuiven zo'n 200 mensen aan tafel voor de traditio nele camavalsmaaltijd. Nog nooit hebben zich hiervoor volgens orga nisator Germen Modde zoveel mensen opgegeven. Om 21.30 uur start de Goud van Oud Party van Club FM. Zaterdag 14 januari is iedereen van af 13.30 uur welkom voor een mid dag met optredens van lacco Ricar- do en boerenkapel De Blaosuuln. Deze middag wordt ook de Prins der Nachtuuln bekendgemaakt. Tussen 19.00 en 20.45 uur kan de jeugd tot en met 14 jaar hossen tij dens de alcoholvrije Frizzz-party. Daarna start om 21.00 uur Club FM Dance Party. Toegang 10 euro. Deze avond rijdt ook een discobus tussen de feesüocatie en verschil lende dorpen in de regio. Wie door 't Hoompje loopt (wat overigens eigenlijk niet mag), komt veel sporen tegen van vorige bezoe kers. Naast 'normaal' afval als blikjes en zakjes herin neren kaarsen, grondtekeningen en zelfs een 'offer plaats' aan de meer spiritueel ingestelde gasten. Het voormalige internaat tussen Sluis en Sint-Anna ter Muiden staat nog wel overeind, maar daar is ook alles mee gezegd. De voormalige kapel bij 't Hoompje is tamelijk onteerd, met onder meer graffiti op de muren. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54