'Beleid nodig voor supers SS» 181 zeeland „JWSWS" Borsele denkt mee over skatebaan Heinkenszand Meer animo voor zondagopenstelling Bibliotheek in de school Lekker mee-eten bij jonge boeren Concert Euterpe van de reepe Watersporters blijven bij claim haven Kortgene Kamperlandse felicitaties voor levensredders dinsdag 10 januari 2012 -x' Leespunten laten zich misschien nog het beste om schrijven als mini-bibliotheken op de basisscholen. Er zijn boeken aanwezig voor de leeftijdscategorie van 0 tot 12 jaar. Maar ook volwassenen kunnen er terecht voor het brengen en halen van boeken. door Luc Oggel goes - Wie het eerst komt, die het eerst maalt. Volgens dat principe krijgen supermarkten in Goes toe stemming om op zondag open te zijn. En daarom heeft dit jaar niet langer de Dirk van den Broek dat voorrecht, maar de Albert Heijn aan het Kolveniershof. Duidelijker beleid is echter op termijn onont beerlijk, denken B en W. Afgelopen week ontstond enige commotie over het feit dat de Dirk van den Broek in Goes-Zuid zijn zondagsvergunning kwijt is ten fa veure van AH. Dirk van den Broek stelt dat in september en decem ber vorig jaar een vergunningaan vraag is ingediend, maar dat die op het stadskantoor zouden zijn 'kwijtgeraakt'-. Een woordvoerster van de gemeente bestrijdt dat. „Zo iets wordt inderdaad snel een wel- les-nietesspelletje, maar we heb ben echt niets binnengekregen. AH heeft al mei een aanvraag inge diend, dus het zou sowieso te laat zijn geweest." Ook geluiden dat Goes een vergun ning aan Albert Heijn zou hebben gegeven om op die manier meer parkeeropbrengsten uit de tegen over de winkel gelegen parkeerga rage Westwal te halen, verwijst zij naar het rijk der fabelen. „Dat was hier nog niet eens bedacht." In de parkeergarage Westwal geldt op zondag een dagtarief van één euro. Wettelijk is vastgelegd dat per 15.000 inwoners één supermarkt op zondag open mag zijn. Goes heeft er dik 36.000, dus dat bete kent dat twee grootgrutters zeven dagen per week mogen draaien. Sinds 2010 waren dat Dirk van den Broek en - enige maanden la ter - de Jumbo. Hoewel er bij ande re super marketens .aanvankelijk weinig animo voor zondagsopen stelling was, bleken Dirk van den Broek en Jumbo ook op die dag zeer goede zaken te doen. Het ligt voor de hand dat ook andere su permarkten daarvan een graantje Willen meepikken, maar daar loopt een gemeente als Goes dus tegen de wettelijke bepalingen aan. Het jaarlijks laten rouleren van de vergunningen zou daar voor een oplossing kunnen zijn. „Daar zullen we inderdaad over moeten nadenken. Als er straks nog meer supermarkten op zon dag open willen, ontkomen we er niet aan om beleid op te stellen." Overigens konden klanten afgelo pen zondag wegens 'logistieke re denen' nog geen boodschappen doen bij Albert Heijn. wemeldinge - Om over en weer meer begrip te kweken tussen con sumenten en producenten van voedsel, nodigen jonge boeren van ZAJK burgers uit om eens lekker warm te komen eten. Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontact nodigt burgers uit op de Bevelanden en in Zeeuws-Vlaanderen. De eerste maaltijd, boerenkoolstamppot, wordt geserveerd in Wemeldinge bij de familie De Schipper. Om de dialoog nog breder te trekken, schillen de cliënten van zorgboer derij De Akkerwinde de aardappe len. Het aantal plaatsen is niet onbe perkt. Burgers kunnen zich opge ven via de site: www.zajk.nl of op telefoonnummer 0113-247728. Wie het eerst komt, die het eerst maalt. Het is de bedoeling de eerste maal tijd op 25 januari te serveren. Tot vijftien mensen kunnen mee-eten. swmsawüBSi sss ISSKKB heinkenszand - Muziekvereniging Euterpe geeft zondag 15 januari een nieuwjaarsconcert in De Sten- ge in Heinkenszand. Het slagwerk, geleid door Bart van der Vaart en de fanfare, onder leiding van Bart van Neyghem, treden afzonderlijk op. Aanvang 14.30 uur. NOG SLECHTS ENKELE WEKEN laatste Ronde laagste prijs 5CKQENM0D£ I kortgene - Watersportvereniging Kortgene (WVK) blijft erbij dat Delta Marina, eigenaar van de jachthaven Kortgene, tot vijftig lig plaatsen beschikbaar moet maken voor de vereniging. Korting op lig geld vindt de vereniging te gering; zij wil de exploitatie van de plaat sen zelf beheren. Sinds Delta Mari na de haven overnam, heeft WVK er geen aanlegplaats. De leden heb ben hun boten in verschillende ha vens. Dat schaadt de saamhorig heid in WVK, stelt het bestuur. DM is de verplichting aangegaan toen de gemeente die opnam in het verkoopcontract. Delta Marina vroeg in een reactie om de leden lijst van de vereniging, alvorens in overleg te willen. Die eis willigt de vereniging niet in, zegt voorzitter B. van Fraassen. WVK vindt de ge meente Noord-Beveland ook aan sprakelijk in het geschil. door Frank van Cooten heinkenszand - Wethouder Con- ny Miermans van de gemeente Borsele nodigt de drie leerlingen uit groep 8 uit voor een gesprek over een skatepark in Heinkens zand. Deze jongeren zijn afgelopen week einde begonnen met een actie voor de aanleg van dit skatepark. De skaters vinden de speeltuin bij de Ganzestraat een geschikte plek. In deze speeltuin is echter geen plaats voor een skatebaan, laat Theo Smit van speeltuinvereni ging 't Zandkasteel weten. In een nieuw plan voor deze speeltuin is een pannaveldje gepland. „Deze speeltuin staat vol en de huizen staan te dicht bij de speeltuin voor een skatebaan", zegt Smit. Een skatebaan mag alleen maar staan op een plek waar in een om trek van vijftig meter geen huizen staan, stelt wethouder Miermans. „We zijn echter bereid samen met de jongeren mee te denken over een geschikte plaats voor een skate park. Er is wel een beperking. De gemeente heeft geen geld voor een dergelijke voorziening." De jeugd hoeft echter niet te wan hopen, zei de wethouder er giste ren gelijk bij. Ze wijst op Oudelan- de, waar op initiatief van de dorps raad een ijsbaan wordt aangelegd aan de rand van het dorp met daar bij skatevoorzieningen. Dorpsbe woners leggen deze voorziening aan. Miermans: „Wij stellen onder meer tegels beschikbaar die we nog over hebben en enkele onder delen voor de skatebaan. Een der gelijke constructie is ook voor. Heinkenszand denkbaar. Maar dan moet et ook draagvlak zijn van ouders en omwonenden." kamperland - Dorpsraad Dorak van Kamperland geeft voortaan dorpsgenoten die zich onderschei den door bijzondere inzet of initia tieven de Felicitatiekaart als blijk van waardering. Het gaat om idee ën of acties van zowel onderne mers als particulieren. De eerste Felicitatiekaarten zijn voor de Kamperlanders Dick Wi- gersma en Frits Nicolaas. Zij wa ren op 4 juli in Goes aan het gol fen toen een 56-jarige man uit Goes met zijn auto van de Katten- dijksedijk raakte en uiteindelijk in een sloot vol water terecht kwam. De mannen redden het leven van het slachtoffer door hem het hoofd boven water te houden tot de hulpdiensten de man konden bevrijden. Dorakvoorzitter Wim Jalink reikte de redders het ereblijk uit bij de Nieuwjaarsreceptie van de gemeente, afgelopen woensdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48