Molen krijgt SaBeWa op de knieën BEVELANDEN/THOLEN Een 9,5 voor een 'wild' werkstuk VM Waarde van perceel aan Molenweg Hoedekenskerke op last van belastingrechter verlaagd van veertig mille naar één euro Vragen aanvaring almanak ■DINSDAG 10 januari 2012 17 PZC door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Molenstichting De Koutermolen in Hoedekensker ke heeft een belastingzaak gewon nen van gemeentelijk belastingkan toor SaBeWa. Door een uitspraak van de belas tingrechter is de stichting gevrij waard van gemeentelijke heffin gen en waterschapslasten. „Het is best mogelijk dat we met deze Uit spraak een stukje historie schrij ven. Het is niet alledaags dat je Sa BeWa op de knieën krijgt", stelt voorzitter Jos Roelse van de stich ting. De zaak draaide om de waarde van de grond aan de Molenstraat waarop de molen staat. Die waar de was door SaBeWa bepaald op veertigduizend euro, oftewel 52 eu ro per vierkante meter. Het belas tingkantoor vergeleek deze grond met soortgelijke percelen met een groenbestemming. Openbaar groen kost in Borsele volgens SaBe Wa gemiddeld vijftig euro per vier kante meter. Op basis van deze aanslag zou de stichting jaarlijks 160 euro moeten betalen aan ge meentelijke heffingen en water schapslasten. De molenstichting tekende be zwaar aan bij de belastingrechter. „We vonden de argumentatie van SaBeWa niet billijk. Dat openbaar groen in Borsele gemiddeld vijftig euro per vierkante meter kost, is ook discutabel. Onlangs is in ons dorp een stukje groen verkocht voor 25 euro per vierkante meter." De rechter stelde de stichting in het gelijk. De waarde van de grond waarop een monument zoals een molen staat, is niet in geld uit te drukken, oordeelde de rechtbank. De rechtbank verlaagde de waarde daarom naar het symbolische be drag van één euro. De waarde van de molen zelf was eerder al be paald op een euro. De totale waar de van twee euro (molen en grond) is te weinig voor een aan slag. Het was de stichting niet zo zeer óm die 160 euro te doen, alhoewel daar wel zestien donateurs voor nodig zijn, die jaarlijks een tientje betalen. „Het ging ons om het principe. Het doet ons deugd dat we door de belastingrechter in het gelijk zijn gesteld." SaBeWa gaat niet in hoger beroep. GOES - Op het schoolplein van het Goese Ly ceum aan de Van Dusseldorpstraat in Goes staat sinds gisteren een hert. Het kunstwerk is gemaakt door Marit Biemans (links) en Else- miek Maas. De twee leerlingen hebben het kunstwerk gemaakt als profielwerkstuk. „Het hert staat symbool voor de schoolperiode", legt Marit uit. „Van achter is het open, dat staat voor het begin van de schoolperiode. Hoe verder je naar voren gaat, hoe gedetail leerder het wordt." In het gewei loopt boven dien een brug met drie poppetjes. Ook deze staan symbool voor het doorlopen van de school. Het eerste figuurtje stelt een brugklas ser voor, het tweede is een derdeklasser en het laatste poppetje klimt naar de top. Uite- aard werden de meiden beloond met een rui me voldoende: een 9,5. Het is de bedoeling dat het kunstwerk permanent bij de school blijft staan. foto Izaak Verkeste Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl THOLEN - De Christenunie in Tho- len maakt zich zorgen over de vei ligheid op en rondom het Schel- de-Rijnkanaal. Aanleiding is het ongeval van afge lopen donderdag, waarbij 's nachts twee tankers op elkaar botsten. De oorzaak was de harde wind. De schade was beperkt. Toch wil de CU van het college we ten of er maatregelen te nemen zijn om dergelijke ongelukken in de toekomst te voorkomen. Gisteren werd de Brabantse vriend van onze Middelburgers vijftig jaar. Ze stuurden een sms-berichtje met de hartelijke gelukwensen. -„Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." -„Dat heet ontken ningsfase. Heb je al een proefexem plaar van de Plus ontvangen?" -„Ik loop snel naar de brievenbus." -„Snel? Kijk daar toch mee uit! Op jouw leeftijd." - „Ga nu even liggen. Bedankt voor de tip." Een uurtje later weer een sms-je van de verse Abraham. - „Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." Vijf minuten later: - „Stuur ik u opnieuw hetzelfde be richt. Het gaat toch harder dan ik dacht..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47