Geen akkoord sloop Mondragon vm SCHOUWEN-DUIVELAND Rijksdienst Cultureel Erfgoed, Zeeuwland en gemeente maken samen plan Nog tot 13.00 uur vanmiddag! Scholen fuseren almanak DINSDAG 10 januari 2012 17 PZC Nieuwe Kerk in de steigers 18 en 19 door Esme Soesman ZIERIKZEE - De rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed gaat niet ak koord met de sloop van voormalig theater/restaurant Mondragon aan de Oude Haven en Paardenstraat in Zierikzee. Woningcorporatie Zeeuwland, gemeente en rijks dienst gaan nu samen aan de slag om een nieuw plan te ontwikke len. Zeeuwland wil nieuw bouwen op de Mondragonlocatie, mét behoud van de gevels aan de Oude Haven. De rijksdienst wil echter dat meer delen van de achterliggende pan den bewaard blijven. Om uit deze patstelling te,komen, trekken de woningbouwcorporatie, gemeente Schouwen-Duiveland en rijks dienst nu samen op. Daarmee proberen de betrokken partijen te voorkomen dat nog meer tijd in de1 planvorming wordt gestoken zonder dat dat uit eindelijk iets oplevert. „We willen gezamenlijk tot een oplossing ko men. We hebben er ook allemaal baat bij dat we zo snel mogelijk aan de slag kunnen", wijst Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster onder meer op de verpaupering die steeds harder toeslaat. De hoek panden worden, met het oog op de veiligheid, inmiddels gestut. Zeeuwland en de gemeente heb ben in het' voorjaar van 2010 een samenwerkingsovereenkomst afge sloten, onder meer met het doel snel tot herontwikkeling van het inmiddels al ruim tien jaar geslo ten theatercomplex over te kun nen gaan. De plannen hebben be trekking op het oude Mondragon (restaurant en bovenliggende za len), de oude Concertzaal en de twee hoekpanden daartussen. Zeeuwland wil die panden - met uitzondering van de gevel aan de havenzijde - neerhalen en vervan gen door een aantal appartemen ten en negen stadswoningen (op de locatie Concertzaal). Omdat het echter om een monument gaat, is toestemming van de rijksdienst Cultureel Erfgoed nodig. De dienst heeft een rapport afgeleverd met alle elementen die ze waardevol vindt en dus behouden wil. „Maar dat is voor ons niet haalbaar van wege de kosten. Dat is de bottle neck", zegt De Ceuster. Medio januari lopen de drie par tijen gezamenlijk door de panden, waarbij onder meer de technische staat onder de loep wordt geno men. Wanneer het nieuwe plan er ligt, is nog niet bekend. Omwille van de veiligheid moeten de pandjes op de hoek Oude Haven-Paardenstraat gestut. Dat is deels al voor de feestdagen gedaan, aan de rest wordt nu gewerkt. foto Dirk-jan Cjeltema Trekking 10 januari Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Nehalennia (Middel burg) en het Scheldemond College* (Vlissingen) hebben van minister Van Bijsterveld (onderwijs) toe stemming gekregen te fuseren. De fusie is officieel op 1 januari in gegaan, zo maakten de beide scho len gisteren bekend. Samen vor men de scholen vanaf nu de Mon dia Scholengroep. In leerlingenaan tal is Mondia nu net iets groter dan de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren (CSW). Gisteren werd de Brabantse vriend van onze Middelburgers vijftig jaar. Ze stuurden een sms-berichtje met de hartelijke gelukwensen. -„Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." -„Dat heet ontken ningsfase. Heb je al een proefexem plaar van de Plus ontvangen?" -„Ik loop snel naar de brievenbus." -„Snel? Kijk daar toch mee uit! Op jouw leeftijd." - „Ga nu even liggen. Bedankt voorde tip." Een uurtje later weer een sms-je van de verse Abraham. - „Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." Vijf minuten later: - „Stuur ik u opnieuw hetzelfde be richt. Het gaat toch harder dan ik dacht..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41