zeeland 13 Ed Dijkhuizen Albert de Vries Vijf vragen aan Hennie van Meerkerk Water goedkoper Ook schapen ziek in Colijnsplaat commentaar Naar Terneuzen Aantal meldingen van vermiste Zeeuwen is flink gestegen dinsdag 10 januari 2012 „Het is chantage, want we kunnen niets anders doen dan akkoord gaan. Moeten we nu de stekker uit de fusie trekken? Het ROC Zeeland kan alleen niet overleven, want dan moet er nóg meer bezuinigd worden." „Het is een kwalijke zaak dat de provincie geld uitgeeft om arbeidsplaatsen te verhuizen. Ik vind het prima als er in onderwijs geïnvesteerd wordt, maar nu gaat er geld naar overheadkosten." De meerkosten voor het hoofdkan toor in Terneuzen werden eerder ge raamd op 3,5 miljoen euro. Nu blijkt het 2,7 miljoen te zijn. Hoe zit dat? „We gingen er eerder vanuit dat we een extra kantoor moesten hu ren, maar door een onderwijsplan van de minister wordt een groot deel van de niveau 4-opleidingen verkort van vier naar drie jaar. Dat levert ruimte op in het bestaande ROC-gebouw in Terneuzen. Zo be sparen we op de huurkosten." De Zeeuws-Vlaamse gemeenten, pro vincie en bedrijven dragen in totaal COLIJNSPLAAT - Na Westdorpe en Zuidzande is ook op een schapen- bedrijf in Colijnsplaat het Schmal- lenbergvirus aangetroffen. Dat heeft het ministerie van EL&I be kendgemaakt. In Nederland is de ziekte nu aangetoond op 52 vee- teelbedrijven. Drie bedrijven in Zeeland worden onderzocht op de aanwezigheid van het virus: een runder- en twee schapenbedrij- ven. Lammeren kunnen door het virus misvormd ter wereld komen. twee miljoen euro bij aan de verhui zing. Waar komt de rest van het geld vandaan? „Er komt 660.000 euro uit het on- derhoudsfonds van het ROC Wes- terschelde." Maar er is toch afgesproken dat alle kosten voor het hoofdkantoor in Ter neuzen door externe partijen bijeen gebracht moesten worden? „Een deel van het geld komt inder daad vanuit het .ROC zelf maar het onderhoud aan het kantoor in Terneuzen moest tóch al gedaan worden. We hadden gehoopt dat .MONNIKENWERK Lees het blog van Willem Staat over de kerkelijke historié van Zeeland: www.pzc.nl/monnikenwerk TIPS NAAR monnikenwerk@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto alle middelen voor de verhuizing van het hoofdkantoor door exter ne partijen bijeen gebracht zou den worden, maar op een gegeven moment moet je een streep onder de discussie zetten." Is er dan straks minder geld voor het onderhoud van bijvoorbeeld lokalen voor leerlingen? „Ons onderhoudsbudget is vele malen groter dan die 660.000 eu ro. De lokalen worden ook echt wel onderhouden. Het gaat niet ten koste van de faciliteiten voor leerlingen." TERNEUZEN - Het aantal meldingen van vermiste Zeeuwen is in 2011 flink toegenomen ten opzichte van een jaar eerder. De politie kan geen specifieke oor zaak noemen voor de stijging. In totaal werd bij de politie vorig jaar driehonderd keer melding ge daan van de (al dan niet kortston dige) vermissing van een meerder jarig persoon. In 2010 waren dat er nog 244. Het aantal minderjarige vermisten steeg ook flink. In 2010 waren dat er 276, in 2011 385. Daar- Betekent de verhuizing van het be stuur en ondersteunende diensten dat er meer opleidingen vanuit Ter neuzen moeten verhuizen naar Goes, Middelburg en Vlissingen? „We bepalen in de loop van het jaar welke opleidingen behouden blijven en waar ze gevestigd wor den. We kijken hoe we het onder wijs zo goed mogelijk in stand kunnen houden. Dat staat volko men los van het aantal vierkante meters in Terneuzen. Het is zeker niet zo dat er door de komst van het hoofdkantoor in Terneuzen meer opleidingen verhuizen." iiiiiiiwiiii inimdi iiii iii,iiii»auMM«iamiimiiiHimiiiaHwg^ bij valt onder meer de stijging op Noord-Beveland op. Twee jaar gele den bleef de teller steken op twaalf meldingen, vorig jaar op 41. In Kortgene is sinds 2011 jeugdzorg instantie De Vliethoeve gevestigd. Ook Hulst is een negatieve uit schieter als het om minderjarigen gaat: 24 in 2011 ten opzichte van 7 in 2010. In Goes raakten er twaalf meer spoorloos, in Middelburg 21. In Tholen halveerde het aantal meldingen van vermiste minderja rigen. In 2011 waren dat er acht. Gemakkelijk Online Bestellen Alles is politiek. Dus ook de keuze voor de verhuizing van het hoofdkantoor van de gefuseerde ROC's naar Terneuzen. Ondanks hogere kosten en prak tische bezwaren kiest de direc tie van het ROC voor Zeeuws- Vlaanderen. Dat gebeurt kenne lijk onder enige druk, want het ROC komt terug op de toezeg ging geen extra eigen middelen te gebruiken voor het nieuwe hoofdkantoor. En het gebeurt tegen de zin van de onderne mingsraad. Vanuit Zeeuws-Vlaams perspec tief is de investering inde ver huizing van arbeidsplaatsen van boven naar onder de Wes- terschelde te billijken. Hoewel nog maar moet worden afge wacht wat het kantoor echt zal brengen. Aan alleen forensen heeft de streek weinig. Het ROC zelf zal op zijn tellen moeten passen. Met de bewus te 'tweede keus' Terneuzen, enigszins buiten het centrum van de Zeeuwse onderwijsacti viteiten, haalt het ROC een or ganisatorisch draakje binnen. MIDDELBURG - De variabele kosten voor het waterverbruik bij Evides dalen dit jaar met ongeveer 4 pro cent Reden hiervoor is de afschaf fing van de grondwaterbelasting. Deze belasting werd in het leven geroepen om mensen zuiniger te laten omgaan met water. In de praktijk bleken Nederlanders ech ter evenveel water te gebruiken. Deze afschaffing zorgt voor een be sparing van 3,7 cent per kubieke meter water (duizend liter). Voor een gemiddeld gezin met twee kin deren betekent dat een besparing van iets meer dan 6 euro per jaar. De variabele kosten voor dat gezin komen daarmee uit op zo'n 150 eu ro per jaar. BIJ NADER IHMW In het lijstje van bijzondere Zeeuw en dat de provincie vrijdag bekend maakte, stond de naam van de man uit Goes die een moeder en haar baby van de verdrinkings dood redde, fout gespeld. Het gaat om Admir Hamza, zoals wel cor rect stond in het fotobijschrift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3