Poging tot gesprek CruijfT en Van Gaal 241 sport Stem op Zeeuwse sportploeg Ajax probeert kemphanen tot elkaar te brengen De Rooy moet Loprais voor zich dulden in Dakar Rally dinsdag 10 januari 2012 Drie op een rij voor Messi MIDDELBURG - De regionale sport- verkiezingen zijn pas volgende maand, maar het publiek kan zijn stem nu al laten horen. Via de si tes van de PZC en Omroep Zee land krijgen mensen de gelegen heid om hun voorkeur uit te spre ken voor de sportploeg van het jaar 2011. Er kan gestemd worden tot en met 30 januari. Er zijn in deze categorie drie teams genomineerd: de zaalvoet ballers van Groene Ster, de basket ballers van BC Vlissingen en het danspaar Jasmijn van Jole/Ciccio Pecoraro. Alle informatie is te vin den op www.pzc.nl/ sport- ploeg20ii en www.omroepzee- land.nl/sportploeg2011. Door het publiek bij de verkiezing te betrekken hoopt de regionale sportkoepel SportZeeland het Sportgala een impuls te geven. Het gaat om een proef en er kan dit jaar alleen nog maar op de sport ploeg worden gestemd. Bij de ove rige categorieën worden de win- door Geert Langendorff DEN HAAG - Terwijl de selectie zich ophoudt in Brazilië om zich voor te bereiden op de tweede seizoens helft, probeert de bestuursraad van Ajax in stilte Johan Cruijff en Louis van Gaal te verleiden tot een gesprek. Voorzitter Hennie Hen richs neemt hierin het voortouw. Daarmee geeft hij gehoor aan een verzoek van de algemene ledenver gadering (alv) om beide partijen te overreden hun verschillen opzij te zetten. Bij zijn aanstelling op 22 december kreeg Henrichs de opdracht zowel Cruijff als Van Gaal te behouden voor de club. Gezien het voortra ject lijkt deze missie weinig kans van slagen te hebben. Nadat de raad van commissarissen (rvc) Van Gaal, zonder Cruijff te raadplegen, had aangezocht per 1 juli algemeen directeur te worden, spande Cruijff een kort geding aan tegen het orgaan, waarvan hijzelf deel uitmaakt, om de voorgeno men benoeming af te wenden. De rechter besloot de aanstel lingen) op te schorten, totdat de Algemene Vergadering van Aan deelhouders (ava) zich hierover of ficieel had gebogen. Aangezien de ledenraad in een eerder stadium het vertrouwen in de voltallige rvc opzegde, mocht Cruijff zich mo reel winnaar noemen. De rvc te kende beroep aan tegen het von nis. De zaak komt op 18 januari nogmaals voor de rechter. Getuige de motie van de ALV wil lang niet iedereen binnen de club het zo hard spelen. Henrichs weigerde gisteren toelich ting te geven. Elke woord kan, ge zien de overgevoeligheid van de twee kampen, er één te veel zijn. „Geen commentaar", klonk het af gemeten. Niettemin erkende hij in bedekte termen te werken aan een verzoening om een samenwerking tussen Van Gaal en Cruijff moge lijk te maken, hoe onwaarschijn lijk die ook is. „Of de bestuursraad een goedgekeurde motie altijd overneemt? Wat denkt u zelf? Ja. Hier laat ik het bij." Rob Been sprak zich wel uit. Over de sla- gingskans hoefde de voormalig voorzitter van de ledenraad en het interim-bestuur, geen tel na te den ken. „Een kansloze activiteit", stel de hij. „Maar door de leden van de ALV is erom gevraagd, middels een motie. Die werd aangenomen met een overweldigende meerder heid van stemmen: 254 voor, zes tegen. Ik hoorde bij de laatste groep. De leden stemden duidelijk meer met hun hart dan met hun hoofd." Zelf zou hij willen dat Cruijff en Van Gaal vrede sloten in het be lang van Ajax. Maar uit eigen erva ring weet hij dat beiden nooit op één lijn zullen komen. „Sommige dingen gaan nu eenmaal niet. Het is niet reëel te veronderstellen, dat het tussen hen nog goed komt. Daar moet Ajax zich bij neerleg gen, hoe jammer dat ook is." Keje Molenaar wilde zich niet aan de materie branden, maar liet dui delijk merken geen heil te zien in de missie van Henrichs. De advo caat en oud-prof gold in de opge heven ledenraad als een spreek buis van Cruijff. Meerdere malen werd hem verweten dat hij de pu blieke opinie stuurde met media- optredens. Daarom verwees de Vo- lendammer naar een interview met Cruijff, recentelijk verschenen in Voetbal International, en zweeg hij zelf Daarin zegt Cruijff een ver zoening met Van Gaal uit te slui ten. „Daar is het te laat voor. Los nog van het feit dat Van Gaal heeft ingestemd met de achterbakse ma nier waarop Ajax met hem in ge sprek is gegaan. Onze karakters lig gen mijlenver uit elkaar. En het be langrijkste: we hebben een totaal verschillende voetbalvisie." ANTOFAGASTA - Trucker Gerard de Rooy heeft gisteren een zeldzame nederlaag moeten incasseren in de Dakar Rally. De Brabantse trans portondernemer eindigde in de achtste etappe, een special van 477 kilometer tussen Copiapo en Anto- fagasta, als tweede achter de Tsjech Ales Loprais. De Ta- tra-trucker was anderhalve mi nuut sneller dan De Rooy met zijn Iveco. In het algemeen klassement heeft de Brabander, die al vier etappes won, vijftien minuten en 39 secon den voorsprong op Loprais. Hans Stacey staat derde op dik 48 minu ten. De Fransman Stéphane Peterhan- sel heeft wat van zijn voorsprong in het klassement bij de auto's moeten prijsgeven. De negenvou dig winnaar van de beruchte woes tijnrally kwam niet verder dan de vierde tijd. De Spanjaard Joan Ro ma (Mini) was de snelste, gevolgd door de Amerikaan Robby Gor don en de Pool Krzysztof Holowc- zyc. De Spanjaard Mare Coma heeft gis teren flink toegeslagen bij de moto ren. De titelverdediger won in Chi li de achtste etappe en nam tevens de leiding in het algemeen klasse ment over van de Fransman 'Cyril Després. naars bepaald door een vakjury. De Zeeuwse sportverkiezingen zijn donderdag 2 februari in thea ter de Mythe in Goes. De presenta tie is in handen van Dione de Graaff. De genomineerden zijn: Sporttalent: Björn Scherbeijn (zwem men), Niels Mesu (skeeleren), Lars Paan dekooper (atletiek) Aangepast sporten met lichamelijke beperking: Kees-Jan van der Klooster (zitskiën), Tessa Baaijens (paarden sport), Edwin Schalkx (rolstoelbasket bal). Aangepast sporten met verstandelij ke beperking: Marco van de Boogaart (wielrennen), Joannathan Duinkerke (wielrennen), Tonny Hoogstraate (wiel rennen). Sportvrouw: Lesley Kerkhove (tennis), Judith Stap (zwemmen), Tess van 't Westende (judo). Sportman: Hans Peter Minderhoud (paardensport), Anthony van Assche (turnen), Johnny Hoogerland (wielren nen). Lionel Messi is voor het derde jaar op rij gekozen tot beste voetballer ter wereld. De Argentijnse aanvaller van FC Barcelona kreeg bij de verkiezing van de Fifa meer stemmen dan zijn Spaanse ploeggenoot Xavi en de Portugees Cristiano Ronaldo van Real Madrid. Messi (24) ontving uit handen van de Braziliaanse oud-voetballer Ronaldo de Gouden Bal. De Argentijn veroverde in 2011 met Barcelona onder meer de Champions League en de wereldbeker voor clubteams. Naam: Lionel Andrés Messi. Geboren: 24 juni 1987 in Rosario (Arg). Club: FC Barcelona (sinds 2000). Interlands: 66 (19 doelpunten). Erelijst: winnaar Champions League (2006,2009,2011WK voor clubteams (2009, 2011Europese Supercup (2009,2011Spaans kampioen (2005,2006,2009,2010, 2011Spaanse beker (2009), Spaanse Supercup (2005,2006,2009,2010,2011 wereldkampioen onder 20 jaar met Argentinië (2005), olympisch kampioen met Argentinië (2008). Persoonlijke onderscheidingen: wereldvoetballer van het jaar (2009,2010,2011 Europees voe.tballer van het jaar (2009), beste speler in Europa (2010), beste speler en topscorer WK onder 20 jaar (2005), topscorer Champions League (2009,2010,2011 topscorer Primera Division (2010). Atlete Irma Heeren in actie op het strand tijdens de Egmond Halve Marathon van afgelopen zondag. foto Karei Delvoye/GPD De Spaanse grootmachten FC Barcelona en Real Mad Samen leverden ze liefst negen spelers aan de ploeg die samengesteld door 50.000 profvoetballers. Robin van R doelman Edwin van der Sar behoorden ook tot de 55 ge niet. Sneijder 'zat in 2010 wel in het beste elftal ter were Het wereldelftal van 2011Iker Casillas (Spa, Real Madrii FC Barcelona), Sergio Ramos (Spa, Real Madrid), Neman (Spa, FC Barcelona), Xabi Alonso (Spa, Real Madrid), Xav Barcelona), Cristiano Ronaldo (Por, Real Madrid) en Way

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24