Zondag Spannend supers 18 zeeland SSfflK JJSSSSS- Jongeren gepakt voor Geen verhuisvergoeding vernieling van auto's na ruzie met buurman van de reepe dinsdag 10 januari 2012 1 W 9 „Het is een heel spannend gebouw voor kinderen. Zo is er een touwbrug waar ónderen overheen kunnen lopenen de lokalen voor de jongste groepen fl/l OfflTIRIIJ ATIO I I BB hebben allemaal kleine trapjes." - Yvonne van Dijk, directeur Ravenstein. Uw wwl I BUlüvJL I H 0*5? BRGDG SCHOOI laatste Ronde Laagste prijs 1 SCHOENHODE I 1 MIDDELBURG - Drie jongeren zijn zondagavond gearresteerd omdat ze auto's hadden vernield op de Nieuwe Vlissingseweg van Middel burg naar Vlissingen en op de Kerklaan in Vlissingen. Het gaat om twee jongens van 16 en 18 uit Vlissingen en om een 17-jarige jon gen uit Oost-Souburg. De drie zijn vastgezet in Torentijd. Het drietal kon rond 23.30 uur wor den aangehouden nadat een getui ge had gemeld dat ze auto's had den beschadigd. De politie verdenkt de drie jon gens ervan ten minste 22 auto's te hebben beschadigd die geparkeerd stonden aan de Nieuwe Vlissingse weg en de Kerklaan. Ze zouden lakschade aan de auto's hebben veroorzaak en buitenspiegels heb ben vernield. De politie heeft alle mogelijke gedupeerden per- brief verzocht aangifte te doen bij het politiebureau in Vlissingen of Mid delburg. Bewoners van de Nieuwe Vlissing seweg hebben regelmatig last van vernielingen aan hun auto's. Zij hebben daarover ook al enkele ke ren geklaagd bij de gemeenten en verzocht maatregelen te nemen. Enkele maanden geleden konden ook al jongeren worden aangehou den nadat een bewoner de politie had gewaarschuwd. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank vindt dat een Vlissinger niet verantwoordelijk gehouden kan worden voor de verhuizing van zijn buurman. De twee buren, van nummer 9 en. 11, hadden een flinke tijd ruzie met elkaar. Een van hen drong zelfs in 2009 de woning van de an der binnen, met in zijn hand een stuk hout. Een vriend van de man van nummer 9, die op dat mo ment in dat huis was, liet zich ech ter niet onbetuigd en deelde op zijn beurt klappen uit. Twee jaar eerder was de bewoner van nummer 9 ook zelf al eens mishandeld door zijn buurman. De bewoner van nummer 9 is ver huisd naar Middelburg en vroeg de rechtbank zijn ex-buurman te dwingen een deel van de verhuis kosten te betalen. De rechthank vindt dat de ex-bewoner van num mer 9 slechts recht heeft op een beperkte vergoeding. Vooral om dat de man niet kon bewijzen dat hij daadwerkelijk erg veel heeft ge leden onder die burenruzie. Ook vindt de rechtbank dat de ex-bewo ner van nummer 9 niet met over tuigende bewijzen is gekomen dat zijn buurman hem lange tijd stel selmatig lastig viel. Uit de aangifte blijkt volgens de rechtbank dat het om incidenten ging. door Luc Oggel GOES - Wie het eerst komt, die het eerst maalt. Volgens dat principe krijgen supermarkten in Goes "toe stemming om op zondag open te zijn. En daarom heeft dit jaar niet langer de Dirk van den Broek dat voorrecht, maar de Albert Heijn aan het Kolveniershof Duidelijker beleid is echter op termijn onont beerlijk, denken B en W. Afgelopen week ontstond enige commotie over het feit dat de Dirk van den Broek in Goes-Zuid zijn zondagsvergunning kwijt is ten faveure van AH. Dirk van den Broek stelt dat in september en december vorig jaar een ver gunningsaanvraag is ingediend, maar dat die op het stadskantoor zouden zijn 'kwijtgeraakt'. Een woordvoerster van de gemeente bestrijdt dat. „Zoiets wordt inder daad snel een welles-nietesspel- letje, maar we hebben echt niets binnengekregen. AH heeft al in mei een aanvraag ingediend, dus het zou sowieso te laat zijn ge weest." Ook geluiden dat Goes vergunning aan Albert Heijn zou hebben gege ven om op die manier meer par- keeropbrengsten uit de tegenover gelegen parkeergarage Westwal te halen, verwijst zij naar het rijk der fabelen. Volgens de wet mag per 15.000 in woners één supermarkt op zondag open zijn. Goes heeft 36.000 inwo ners, dus recht op twee winkels met zondagopenstelling. Sinds 2010 waren dat Dirk van den Broek en Jumbo. Hoewel er bij an dere supermarketen aanvankelijk weinig animo voor zondagsopen stelling was, bleken Dirk van den Broek en Jumbo op die dag zeer goede zaken te doen. Het ligt voor de hand dat ook andere supermarkten een graantje willen meepikken, maar daar loopt een gemeente als Goes dus tegen de wettelijke bepalingen aan. Het jaarlijks laten rouleren van devergunningen zou daarvoor een oplossing kunnen zijn. Overigens konden klanten afgelo pen zondag wegens 'logistieke re denen' nog geen boodschappen doen bij AH in Goes. Leerlingen maken kennis met het schoolplein van de nieuwe brede school op het Pablo Picassoplein. foto's Lex de Meester Basisscholen in De Combinatie In de Open Wijkschool 'De Combi natie' aan het Vlissingse Pablo Pi cassoplein zijn vanaf deze week drie basisscholen uit de wijk ge vestigd: 't Vlot, de Ravenstein en St. Jozef. Elk van deze scholen heeft een ei gen maatschappelijke of levensbe schouwelijke identiteit, 't Vlot is christelijk/de Ravenstein is open baar en St. Jozef is van katholieke signatuur. Hoewel ze alledrie in hetzelfde ge bouw zitten, is het de bedoeling de identiteit van elke school zoveel mogelijk te behouden. Het gebouw, inclusief voorzienin gen als het plein, de gymzaal en de mediatheek, worden gedeeld. Bij elk van de scholen hoort een deel van de hoofdgangen. Elk heeft zijn eigen lokalen en ingang. Stippen op de vloer onderschei den de scholen van elkaar. v Elke school heeft een eigen kleur stippen. Ook de gezamenlijk me diatheek wordt zo aangegeven. Het gebouw is ontworpen door ar chitectenbureau Marlies Rohmer uit Amsterdam. Er is gekozen voor de vorm van een acht, bestaande uit twee cir kels, waarbij de scholen in het grootste gedeelte gevestigd zijn. Deze ronde vorm moet voorko men dat leerlingen verdwalen, om dat de gangen beginnen en eindi gen in dezelfde hal.. De lagere klassen zitten op de be gane grond, de hogere op de eer ste verdieping. Het andere deel van het gebouw huisvest onder meer afdelingen van de Stichting Kinderopvang Walcheren en zorgloket Porthos. Het is de bedoeling dat al deze in stanties samenwerken en experti se uitwisselen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18