Middelbare scholen samen verder P2Q WALCHEREN Vijftig Kunstwerkje aan de muur voor drie euro per maand Scheldemond en Nehalennia vormen Mondia Scholengroep Molen wint almanak Tip? redactie@pzc.nl Nog tot 13.00 uur vanmiddag! DINSDAG 10 januari 2012 17 HOEDEKENSKERKE - Molenstichting De Koutermolen in Hoedekensker- ke heeft een belastingzaak gewon nen van gemeentelijk belastingkan toor SaBeWa. Door een uitspraak van de belastingrechter is de stich ting gevrijwaard van gemeentelij ke heffingen en waterschapslasten. „Het is mogelijk dat we met deze uitspraak een stukje historie schrij ven. Het is niet alledaags dat je Sa BeWa op de knieën krijgt",- stelt voorzitter Jos Roelse. Gisteren werd de Brabantse vriend van onze Middelburgers vijftig jaar. Ze stuurden een sms-berichtje met de hartelijke gelukwemen. -„Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." -„Dat heet ontken ningsfase. Heb je al een proefexem plaar van de Plus ontvangen?" -„Ik loop snel naar de brievenbus." -„Snel? Kijk daar toch mee uit! Op jouw leeftijd." - „Ga nu even liggen. Bedankt voor de tip." Een uurtje later weer een sms-je van de verse Abraham. - „Dank u wel. Ik voel er nog weinig van, gelukkig." Vijf minuten later: - „Stuur ik u opnieuw hetzelfde be richt. Het gaat toch harder dan ik dacht..." door Emile Calon MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia (Middelburg) en het Scheldemond College (Vlis- singen) hebben van minister Van Bijsterveld (onderwijs) toestem ming gekregen te fuseren. De fusie is officieel op 1 januari ingegaan, zo maakten de beide scholen giste ren bekend. De bestuurlijke fusie maakt het volgens rector Hendrik-Jan van Arenthals mogelijk het onder wijsaanbod van de beide scholen te behouden. Samen vormen de scholen vanaf nu de Mondia Scho lengroep. Scheldemond en Neha lennia behouden, zo benadrukte hij met klem, wel hun eigen identi teit, naam en logo en blijven geves tigd op de locaties waar ze nu ook al zitten: Breeweg en Kruisweg in Middelburg en Weyevlietplein in Vlissingen. „We willen het goede van de drie locaties behouden en versterken." Van Arenthals liet ook weten dat er nu gekeken wordt of het moge lijk is in de nabije toekomst het on derwijsaanbod nog wat te verbre den. De bestuurlijke fusie leidt volgens de rector niet tot ontslagen. „Een aantal mensen krijgt wel een nieu we functie." Ook zullen de scholie ren voorlopig niets van het samen gaan van de beide scholen mer ken, aldus Van Arenthals. De nieuwe scholengroep biedt werk aan 345 mensen. Momenteel volgen 2970 leerlingen onderwijs in de drie vestigingen van de nieu we school. Daarmee is de Mondia Scholengroep net iets groter dan de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren (CSW), aldus Van Arenthals. Eind 2010 kondigden de beide scholen aan dat ze wilden fuseren. Daarvoor waren waren er al uitge breide verkenningen uitgevoerd en waren ook alle geledingen uitge breid gepolst hoe ze dachten over het samengaan. Vijf jaar geleden werd namelijk voor het eerst ge poogd de beide Walcherse openba re scholengemeenschappen ineen te schuiven. Dat lukte destijds niet omdat het plan velen koud op het dak viel, waardoor er de nodige weerstand ontstond. Volgens Van Arenthals is de naam Mondia gekozen om aan te geven dat de school staat voor 'modern, mondiaal en mondig'. „We staan open voor de omgeving, midden in de samenleving en hebben een mondiale blik naar de wereld." VLISSINGEN - Verdreven door schimmel, die uitleen begon maandag met de verhuizing het nodig maakt een nieuwe vloer te leggen van zo'n vierhonderd kunstwerken naar het in deWillem3, zoekt het Vlissings kunstencen- voormalig VW-kantoor aan de Oude Markt, trum asiel in het hart van de stad. De Kunst- Vanaf woensdag 18 januari kan het publiek daar terecht om kunst te lenen. Voor de Walstraat 25. Het kunstencentrum verwacht minst kostbare werken geldt dan een voor- na vier maanden weer terug te keren naar de- deelprijsje van drie euro per maand. De expo- Wil!em3, al is een reorganisatie op til die de sities wijken uit naar een leegstaande winkel: toekomst ongewis maakt, foto Lex de Meester Basisscholen trekken in brede school 18 en 19 Trekking 10 januari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17