Neonazi's aan digitale schandpaal Italië... Nu al voordelig! 81 buitenland Nederland kan afval goed gebruiken Rechts-extremisten te kijk gezet Nederland heeft te veel verbrandingsovens, de regio Napels te veel afval. Daarom vertrekt er morgen een schip met 3.000 ton afval uit Napels richting Rotterdam. Cameron: veto over Europese transactietaks maandag 9 januari 2012 Hackerscollectief Anonymous publiceert namen van leden en sympathisanten van extreem-rechtse groepen. Publicatie moet vijanden van democratie bestrijden. Niet bij alle namen gaat het om neonazi's. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Onder de naam Opera tion Blitzkrieg hebben internetacti- visten de jacht geopend op Duitse en andere neonazi's. Het gevreesde hackerscollectief Anonymous heeft op de website nazileaks.net diverse gegevens ver zameld over onder meer leden en sympathisanten van de ex- treem-rechtse partij NPD. Zo toont de site een lijst van geldschie ters, evenals adressen, e-mails en telefoonnummers. Klantgegevens van als extreem-rechts te boek staande postorderbedrijven en het bij neonazi's populaire kleding merk Thor Sternar zijn geopen baard. En gebruikers van ex treem-rechtse websites als Blood and Honour zien hun naam terug. De data zijn door inbraak in com puters en servers verkregen, maar net als bij onthullingsplatform WikiLeaks zou de openbaarma king een hoger doel dienen, in dit geval de bestrijding van extreem rechtse vijanden van de democra tie en de in Duitsland toegestane NPD. Anonymous hackers legden on langs verschillende extreem-recht se websites lam met zogeheten DDoS-aanvallen, een methode om websites zodanig over te belasten dat ze vastlopen. In het zeer privacygevoelige Duits land stuit de honderden namen tellende digitale schandpaal op kri tiek. Niet iedereen die een trui bij Thor Steinar bestelt is meteen een neonazi, zo klinkt het. Mensen die naar eigen zeggen 'Duits-natio naal' denken maar geen neonazi zijn, melden dreigtelefoontjes. „De bedoeling is goed, maar dit is niet de juiste manier", meent een woordvoerder van de website netz-gegen-nazis.de. „Bij enkele namen is al duidelijk dat het niet om rechts-extremisten gaat." Anonymous komt voort uit een netwerk van internetanarchisten. Ze werden bekend met acties te gen de Scientologysekte en onder steunden WikiLeaks met aanval len op Visa, Mastercard en Paypal nadat deze hun diensten aan het onthullingsplatform staakten. zie onze website:buitenland Anonymous: wie zijn het en hoe werkt de organisatie? door Ben Ackermans DEN BOSCH - Wat Dick Hoogen- doorn betreft zijn ze welkom, de schepen met huishoudelijk afval uit Napels. In Nederland is er ruimte voor, Europees gezien is het goed voor het milieu, en er valt ook nog wat aan te verdienen. Driedubbele winst, meent de di recteur van de Vereniging Afvalbe drijven in Den Bosch. „Er waren meer Nederlandse, maar ook buitenlandse onderne mingen die het contract wilden", weet hij. Maar het zijn de afvalbe drijven AVR en E.ON die de deal binnensleepten. Het afval wordt in Rozenburg en Delfzijl verbrand. Net als het merendeel van de tien andere verbrandinginstallaties voor restafval kampen die met overcapaciteit. In de 7,5 miljoen ton restafval dat wordt verbrand, zit nog veel dat hergebruikt kan worden: 37 pro cent gft, 22 procent papier, 14 pro cent kunststof en 4,3 procent glas. Het kan dus nog veel beter, en staatssecretaris Joop Atsma wil dat ook. Meer spul uit de Nederlandse bak of zak naar de ovens transpor teren is niet aan de orde. Om de le ge ovens weer te vullen komt het buitenland in beeld. Er komt al af val uit Engeland. Nu volgt Italië. Ooit was afvalverbranding omstre den vanwege de uitstoot van scha delijke gassen. Toch koos Neder land er voor. In 2011 gingen er zelfs nog nieuwe ovens open, in Harlingen en Roosendaal. LONDEN - De Britse premier David Cameron heeft gisteren gezegd dat hij een veto zal uitspreken over de invoering van een belasting op fi nanciële transacties in de Europe se Unie. Volgens Cameron zal een transactietaks banen kosten en de welvaart in gevaar brengen. Dat zei Cameron in een interview met de BBC. De uitlatingen van Cameron vol gen op de bekendmaking van de Franse president Nicolas Sarkozy op vrijdag dat Frankrijk nog dit jaar eenzijdig een transactietaks zal invoeren. De financiële sector in Frankrijk liet gisteren weten grote proble men te hebben met een eenzijdige Franse invoering van een transac tietaks. Volgens de branchevereni ging Association Paris Europlace, waarin belangrijke spelers van de Franse financiële sector zijn verte genwoordigd, kan een transactiebe lasting de Franse economie scha den, als die heffing niet wordt inge voerd in de hele Europese Unie. Volgens de vereniging zou een transactiebelasting die alleen voor Frankrijk geldt 'niet geschikt zijn'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8