binnenland 15 'Meerderheid wil verbod op vuurwerk' Noorden houdt alsnog droge voeten Langlaufen d winterwandelen in OOSTENRIJK D 66 moet lachen om voorspelbare reactie PW Kinderen ziek van chloorlucht in zwembad 'Geen hoofddoek dragen was geen optie' i aaizburgerland - St. Koloman Vertrek: 21 jan., 11-25 feb. 8-daagse busreis Oostenrijk 100% vertrekgarantie op alle data langlaufen in Abtenau, Faistenau, Werfenweng en een tocht naar een typische Salzburger Bauernhütte P langlaufbegeleiding in februari incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra's Tirol - Lechtal Vertrek: 28 jan., 18-25 feb., 3 mrt. 8-daagse busreis Oostenrijk met o.a. het Lechtal en Lermoos gezellig hotel, net over de grens met Oostenrijk, dus korte reistijd diverse data met gratis langlauf- materiaal en langlaufbegeleiding incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra' Zie www.kras.nl/41066 Tirol - Brandenberg Vertrek: 18-25 feb., 3 mrt. 8-daagse busreis Oostenrijk langlaufplezier in o.a. Pertisau, Westendorf en het Pillerseetal diverse data met gratis langlauf- materiaal en langlaufbegeleiding vele leuke entertainmentavonden incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra's ■mjiniiniimu.imi.i.M Zie www.kras.nl/41065 Zie www.kras.nl/41003 Zie www.kras.nl/41056 weert - Tientallen kinderen die vorige week een overdekt zwem bad in Weert hebben bezocht, zijn ziek geworden van de chloorlucht. Ze moesten hoesten en braken. Di recteur Leo Steegs van het bad zegt dat er problemen ontstaan als het erg druk is in het subtropisch zwembad. „We hadden de laatste weken dagelijks twaalf- tot dertien honderd bezoekers." Bij zulke be zoekersaantallen moet er meer chloorbleekloog aan het water worden toegevoegd. Dat bestrijdt het vuil in het water en houdt de waterkwaliteit goed. Steegs: „On der normale omstandigheden krijgt het water 's nachts de tijd om te herstellen. Dan daalt de con centratie chloor naar normale waarden. Maar als je het weken achtereen heel druk hebt, lukt dat niet. Dan is de buffercapaciteit op een gegeven moment te klein." maandag 9 januari 2012 rotterdam/den haag - Twee der de van de Nederlanders is voor een verbod op consumentenvuur werk. Dat is de uitkomst van een peiling van onderzoeksbureau No Ties in opdracht van de Groen- Links-raadsleden Arno Bonte (Rot terdam) en David Rietveld (Den Haag). Uit het onderzoek blijkt vol gens No Ties ook dat driekwart van de Nederlanders vuurwerk ziet als bron van overlast. No Ties stelt dat bij de kiezers van alle par tijen een meerderheid voor een vuurwerkverbod is. Groenlinks scoort daarbij met 78 procent het hoogste, CDA en WD met elk 57 procent het laagste. De uitkomsten zijn koren op de molen van Bonte en Rietveld, die al langer strijden voor een verbod op consumenten vuurwerk. In 2009 verzamelden ze 65.000 handtekeningen voor een burgerinitiatief om vuurwerk te verbieden. De raadsleden willen dat rond de jaarwisseling alleen nog professionele vuurwerkshows worden georganiseerd. Bonte en Rietveld willen dat het 'taboe op het vuurwerkverbod' wordt door broken. „De houdbaarheidsdatum van de Nederlandse vuurwerktra ditie. is verlopen. Het is hoog tijd dat die traditie wordt gemoderni seerd", aldus Bonte. De GroenLinksers hebben aan minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) gevraagd of gemeenten in de toekomst zelf mogen bepa len of ze vuurwerk willen verbie den. No Ties maakte voor het on derzoek gebruik van het internet- panel van peil.nl van Maurice de Hond. Vrijdag werd al bekend dat tot en met 5 januari 93.635 kilo aan verbo den vuurwerk in beslag is geno men. Dat is iets meer dan een jaar eerder. Toen stond de teller in de zelfde periode op ruim 89.623 kilo. groningen - Het is erg meegeval len met de hoge waterstanden in de noordelijke provincies. Geen en kele dijk van betekenis is doorge broken. Afgelopen weekeinde daal de het waterpeil fors doordat de waterschappen konden spuien op de Waddenzee. Varen mag ook overal weer in het noorden. Zaterdagochtend is het geëvacueer de gebied rond Woltersum langs het Eemskanaal vrijgegeven, om dat er geen gevaar meer is voor het doorbreken van de dijk. Ook in an dere gebieden is het grootste risico voorbij. „Het water is dus nergens echt over de dijken gelopen", zegt woordvoerder Erica Mosch van wa terschap Hunze en Aa's. „Waar er toch water is doorgesij peld, kwam dat meer doordat de bovenkant van de dijken verza digd was door de hevige regenval." Uiteindelijk hebben de waterschap pen lang niet alle aangewezen wa- terbergingsgebieden hoeven te ge bruiken. Inwoners van Friesland konden ook opgelucht ademhalen. Bewoners van de bedreigde gebie den Yn'e Lijte en De Burd bij Grou konden na een evacuatie van een paar dagen hun huizen weer betrekken. De waterstand in Rijn, Waal en IJs- sel zakt sneller dan verwacht. Gis teren bereikte de Rijn bij Lobith een stand van 13.95 meter boven NAR De verwachting is dat de Rijn vandaag uitkomt op 14.10 me ter boven NAP. Vermoedelijk zakt het water mor gen naar een peil van 14.05 boven NAP en later in de week staat de Rijn bij Lobith op ruim 12 meter boven NAP. Dat zijn normale wa terstanden voor deze tijd van het jaar. waarom zou je meer betalen Vertrek: 4 feb., 3 mrt. 8-daagse busreis Oostenrijk met de Grossglockner, Maria Alm en Salzburger Sonnenterrasse uitstekend hotel, beoordeling 8.8 diverse data met gratis langlauf- materiaal en langlaufbegeleiding incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra's Minister Rosenthal Koningin Beatrix draagt een abaya, een lang zwart alles verhullend gewaad, en een blauwe hoofddoek. foto Robin Utrecht/ANP den haag - Minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken had giste ren geen goed woord over voor de kritiek van de PW over het dra gen van een hoofddoek door ko ningin Beatrix en Maxima. Hij was niet de enige. Eerder had ook de Rijksvoorlichtingsdienst al laten weten dat de koningin haar hoofd bedekte 'uit respect voor de ge woontes van het ontvangende land'. D66 reageerde gisteren lacherig op de kritiek van de PW dat met de hoofddoek van Beatrix de onder drukking van de vrouw wordt gele gitimeerd. Wilders zet bij de Klaag muur in Jeruzalem immers ook een keppeltje op, oordeelt de par tij. „Heel voorspelbaar", vond frac tieleider Alexander Pechthold van D66 de reactie van de PW. Hij zei dat hij al een tweet had gestuurd met de mededeling aan Geert Wil ders of die niet moest reageren: „En ja hoor." Pechtold vindt het wel een mooi statement van de vorstin om als eerste agendapunt van haar staatsbezoek een moskee te bezoeken, zei hij. Tofik Dibi van GroenLinks: „Een reactie heb ik ze ker: het probleem is niet alleen dat collega Wilders Nederland bezig houdt met heel prijzige Kamervra gen over Kinderen voor Kinde ren-liedjes waarin Allah genoemd wordt, of de garderobe van onze koningin, maar dat vervolgens ie dereen daarop reageert. Deze ritue le dans leidt de aandacht af van echte problemen. Nederland ver keert in een recessie en daar moe ten we onze gezamenlijke veront waardiging op richten!" Vertrek: 4 feb. 8-daagse busreis Oostenrijk slechts 1 vertrekdatum, boek nu fantastisch wintersportgebied, met de sneeuwzekere loipen van Seefeld, Leutasch en Kühtai ook geschikt voor skiërs incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra's Vertrek: 4-25 feb, 8-daagse busreis Oostenrijk met o.a. het Olympische Seefeld, Pitztal en Mieminger Plateau recentelijk gerenoveerd hotel, door gasten beoordeeld met een 8 langlaufbegeleiding op 4/2 incl. busreis, verblijf in hotel, 7 x ontbijt en diner en diverse extra's f^" BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpn, of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van V Arke 0f js-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5