'Beatrix toont met hoofddoek respect' 49,5° 41 binnenland TO©S weekendcompany Dode en gewonden bij botsing tram op bus Moordenaar Kerwin Duinmeijer overleden Jongen ontsnapt aan ontvoerder Schadevergoeding misbruik Benno L. Verklaringen La S. toch in dossier Koningin Beatrix droeg een hoofddoek tijdens haar bezoek aan Abu Dhabi. De PW begrijpt er niets van. „Maar dit is volkomen gepast", weerlegde minister Rosenthal van Buitenlandse Zaken de kritiek. Gevangen betogers in hongerstaking Vuurzee legt oude bakkerij in de as Ganzenveer voor Van der Zijl Qouyoudie, 9 jatuicuH. üoi a 3-daagse Veluwe Hoteiactie www.weekendcompany.nll maandag 9 januari 2012 AMSTELVEEN Bij een aanrijding tussen een tram en een bus zaterdagavond in Am stelveen is een 25-jarige vrouw uit Mijdrecht om het leven gekomen. Zij zat als passagier in de lijnbus, al dus de politie gisteren. Ook raak ten enkele passagiers in de tram en de bus lichtgewond. De tram raakte met de voorkant de linker achterkant van de bus, die juist overstak. AMSTERDAM De man die in 1983 de Antiliaan Kerwin Duinmeijer doodstak, is overleden. Dat meldt AT5. Hij zou zelfmoord hebben gepleegd. De destijds 16-jarige Nico Bodemeijer zou uit racistische overwegingen de 15-jarige Duinmeijer hebben neergestoken in het centrum van Amsterdam. De moord wordt nog ieder jaar herdacht CROESBEEK Een 11-jarige jongen uit Groesbeek is vrijdagavond ontsnapt aan een man, die kennelijk de bedoeling had hem te ontvoeren. De jongen had bij een vriendinnetje gespeeld en was onderweg naar huis. Mid denin het dorp stopte een auto naast hem. De bestuurder trok de jongen in zijn auto. Maar het kind wist even later te ontsnappen. HILVERSUM De 64 slachtoffers van zwemleraar Benno L. uit Den Bosch krijgen schadevergoeding.' De verzekeraar van zijn zwemschool betaalt 900.000 euro. Per slachtoffer is dat ongeveer 14.000 euro. De overeen komst is gesloten na onderhande lingen met de aansprakelijkheids verzekeraar van de zwemschool. AMSTERDAM Twee verklaringen van kroongetui ge Peter la S. in het liquidatiepro ces Passage zijn afgelopen week op last van de rechtbank alsnog inte graal toegevoegd aan het omvang rijke dossier. Het gaat om de eerste zogenoemde kluisverklaringen van La S., die belastende uitlatingen be vatten over Willem Holleeder. Een bezoek aan Abu Dhabi is niet compleet zonder be zoek aan de Sjeik Zayed bin Sultan Al Nahayan moskee. Dus droeg koningin Beatrix een hoofddoek. door Hans Jacobs Het is volstrekt normaal dat je je aanpast aan de zeden en gewoonten van het land dat je bezoekt. Minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken begreep gisteravond de opwinding dan ook niet bij gedoogpartner PW over de kledij van koningin Beatrix bij het bezoek aan de belangrijkste moskee van de Verenigde Arabi sche Emiraten. De vorstin ver scheen daar in een. abaya, een alles- bedekkend zwart kleed én met een hoofddoek gedrapeerd rond haar hoed. „Volkomen gepast", al dus de verantwoordelijke bewinds man, „een kwestie van respect to nen." PW-voorman Geert Wil- ders dacht er echter anders over. De koningin legitimeerde volgens hem daarmee de onderdrukking van vrouwen in islamitische lan den. Aan minister-president Mark Rut- te en minister Gerd Leers van Inte gratie vroeg hij publiekelijk om af keuring. Bij Rosenthal vond hij gis teren in elk geval geen gehoor. „Als je ergens naar toe gaat, dan houd je je aan de normen die daar gelden." Rosenthal had gezien de gevoeligheden die bij de PW be staan over het dragen van hoofd doeken ook geen moment overwo gen de koningin te adviseren niet naar de moskee te gaan. „Geen hoofddoek dragen was geen op tie", wist de minister. „Dan had de uitnodiging om de moskee te be zoeken niet aangenomen moeten worden." Maar dat is niet aan de orde ge weest, zo maakte Rosenthal tij dens een ingelast persgesprek in het pompeuze Emirates Palace ho tel duidelijk. Gastheer president sjeik Khalifa bin Zayed Al Naha yan zou zo'n weigering ook niet hebben begrepen. De megamos- kee aan de rand van Abu Dhabi is vernoemd naar diens vader sjeik Zayed, de grondlegger en architect van de Verenigde Arabische Emira ten. De in 2004 overleden eerste MUSCAT - In Oman zijn meer dan twintig gevangenen die vorig jaar zijn opgepakt tijdens betogingen voor meer democratie, al enkele weken in hongerstaking. Zij zeg gen dat hun veroordelingen on rechtvaardig zijn. Tussen januari en mei waren er demonstraties in Oman voor meer banen en minder corruptie. De onrust was reden voor Beatrix om een bezoek op het laatste moment uit te stellen. Ko ningin Beatrix brengt morgen als nog een staatsbezoek aan Oman. GORINCHEM - Een oude bakkerij in Gorinchem is gisteren volledig uit gebrand. Enkele andere bedrijven in het bedrijfsverzamelgebouw lie pen daarbij rook- en waterschade op. Er vielen geen gewonden. De PAUL KUSTERS president heeft er ook zijn laatste rustplaats en alle belangrijke bezoe kers worden er naar toe gebracht. Koningin Elizabeth was er in 2010 - met hoofddoek - en gisteren dus koningin Beatrix, prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxi ma. Het moskeebezoek, goed te verge lijken met de kranslegging bij een nationaal monument bij bezoeken aan andere landen, was de ope- ningsacte van het vijftigste staats bezoek uit de regeerperiode van Beatrix. Volgens de meegereisde ministers Rosenthal en Maxime Verhagen zijn de Emiraten van groot belang voor Nederland, re den ook om groen licht te geven voor het bezoek. „De VAE spelen een steeds belangrijker rol op het wereldtoneel", aldus Rosenthal, die wees op de recente inzet in Li bië, Jemen en Afghanistan. Daarnaast is de oliestaat zeer be langrijk als handelspartner. „We hebben een handelsoverschot van twee miljard euro. Dat betekent dat we veel meer exporteren dan we importeren. Dat hebben we niet met zoveel landen in de we reld", wist Rosenthal. „De betrek kingen met de VAE zijn uiterst be langrijk", zei eerder op de dag ook vicepremier Verhagen, die een han delsmissie aanvoert naar de VAE en het later deze week nog te be zoeken Oman. Het staatsbezoek wordt vandaag voortgezet met een bezoek aan Dubai. zie ooze websiterbimnerolland Beelden van het bezoek van koningin Bea trix aan Abu Dhabi bakkerij moet als verloren worden beschouwd. Het is onduidelijk hoe de brand kon ontstaan. Voor zover bekend was er niemand aanwezig. Er stond ook een vrachtwagen bij de bakkerij, die vlam vatte. AMSTERDAM - De Gouden Ganzen veer 2012 gaat naar Annejet van der Zijl, bekend van bestseller Son ny Boy en' biografieën van prins Bernhard en Annie M.G. Schmidt. De Academie De Gouden Ganzen veer roemt 'de goed gedocumen teerde en met vaardige pen ge schreven levensverhalen' van Van der Zijl. „Zij is erin geslaagd biogra fieën te schrijven die wetenschap pelijk verantwoord zijn èn een breed publiek aanspreken." Van der Zijl krijgt de prijs op 5 april uit gereikt. 2 overnachtingen 2 x ontbijtbuffet Golden Tulip Victoria Gratis zwembad fitness Even buiten Hoenderloo Geldig t/m 27 maart 2012 5B42gggLSM Van C2dr5ü Korting 37% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) "Excl. reservenngskosten 12,50 per boeking Let op! Alleen op 9 januari tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4