Anne van Rijn zeeland 15 Terneuzen weegt relatie met China in bijeenkomst met deskundigen Anne van Rijn slaapt in Jacques' mossel T-shirts Nieuwe vergunning De Mikke Snelheidsduivel moet rijbewijs afstaan Drie jongeren vast na plegen vernielingen Vechtpartij in de Dorpsstraat Man raakt gewond bij bomenkap Westkade Snorfietsbestuurster onder invloed Excursie Verdronken Land van Saeftinghe maandag 9 januari 2012 'Een van de belangrijkste taken van een theaterdirecteur is die van gastheer' Jacques Boonman, programmeur Podium Reimerswaal „Artiesten blijven komen voor Jacques. Anders kom je in een lege zaal aan en moet je het zelf maar leuk maken. Maar met Jacques hebben we van te voren al even contact op Facebook. Maken we afspraken voor het eten." Het is o zo fijn als je warm ontvangen wordt, zoals hier bij Podium Reimers waal, vindt Anne van Rijn. De cabaretière gaf vrij dagavond een voorstelling in dorpshuis De Meyboom in Krab- bendijke. Een ode aan Conny Stuart, zangeres, actrice, cabare tière en musicalster, die samen werkte met Wim Sonneveld. „Mensen zeggen dat ik op haar lijk", verklaart Anne. „Toen ik uit haar repertoire ging zingen, ben ik MIDDELBURG - Vogel- en zoogdie- renopvang De Mikke in Middel burg heeft van het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie een nieuwe vergun ning voor vijf jaar gekregen. De Mikke had een vergunning voor onbepaalde tijd, maar moest een nieuwe aanvragen door de in voering van de nieuwe Flora- en Faunawet. „We moesten voldoen aan allerlei strenge eisen en regels, maar daaraan voldeden we al. We hoefden alleen wat formuleringen in onze statuten te wijzigen", zegt beheerster Coby Louwerse. Zij treedt op 1 juli terug als beheers ter, omdat ze 65 wordt. me in haar leven gaan verdiepen." Uitverkocht was het helaas niet, ondanks de aanbeveling van Jac ques Boonman in het programma boekje van het seizoen 2011/12. „Mijn tips zijn stuk voor stuk op tredens die ik persoonlijk heb ge zien en waarvan ik onder de in druk was", zegt hij. „Anne ver dient veel meer publiek dan we vandaag hadden." Desondanks straalt Anne na af loop van het optreden. Ook Jac ques stapt even op haar af „Goed gedaan", zegt hij. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Terneuzen blijft voor lopig investeren in de relatie met China. Het moet op een gegeven moment wel duidelijk zijn dat de samenwerking ook iets oplevert, voor allebei, stelt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Om daar meer helderheid over te krijgen, is er op 19 januari een bijeenkomst met deskundigen. Terneuzen probeert al enkele jaren de banden met China te verstevi gen. In 2010 resulteerde dat in een samenwerkingsovereenkomst met de grote Chinese industriestad Gaoyou. Tot investeringen in de Volgens Anne maakt de ontvangst van Jacques een wereld van ver schil. „Daarvoor blijven artiesten komen. Anders kom je in een lege zaal aan en moet je het zelf maar leuk maken. Maar met Jacques heb ben we van tevoren al even con tact op facebook. Maken we afspra ken voor het eten." Zoals vrijdaga- 'Als ik de Reimerswaalse polders bereik, krijg ik een gevoel van vakantie over me heen' Kanaalzone heeft dit nog niet ge leid, maar er zijn wel stappen ge zet. Zo is zorginstelling ZorgSaam betrokken bij de ontwikkeling van eerstelijnszorg (huisartsen) in Chi na en het in Terneuzen gevestigde Regionale Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde is er actief Volgens Guust van Liere, directeur van het in IJzendijke gevestigde Unitron, bieden die activiteiten van ROC en ZorgSaam kansen om in China deuren te openen. Hij kan het weten. Zijn bedrijf is vorig jaar een joint venture aangegaan met Shinetop in China, onderdeel van het XEMC-concern. XEMC is een grote windturbinebouwer in vond dus, even eten bij de Viskêete in de haven van Yerseke. Goede, eenvoudige mosselen, unie ke locatie. De bandleden houden er ook van. En die mossel T-shirts, daarvan heeft ze er inmiddels al een aantal verzameld. „Ik slaap er in", bekent ze. Voor Anne is Reimerswaal sowie so wel een beetje thuiskomen. „Ik ben zeifin de polder geboren, niet Zeeland, maar de Flevopolder. Als ik Reimerswaal bereik, krijg ik een gevoel van vakantie over me heen." China. Unitron levert besturings systemen voor deze windturbines. XEMC zoekt ook in Europa expan siemogelijkheden en nam niet zo lang geleden het Nederlandse Dar- wind over. Onder meer het bedrij venterrein Axelse Vlakte was enige tijd geleden in beeld als plek voor het assembleren van windmolens. Hoe het nu met deze investering staat, is niet duidelijk. Het blijft aldus Van Liere hoe dan ook noodzakelijk te blijven investe ren in de relatie met de opkomen de economische grootmacht Chi na. „Je moet het succes een beetje afdwingen. Dat doe je door initia tieven te blijven opvolgen. NIEUWDORP Een 21-jarige snelheidsduivel uit België heeft gisterenmiddag zijn rij bewijs moeten afgeven aan de poli tie. De bestuurder werd betrapt tijdens een snelheidscontrole op de Bern- hardweg-west bij Nieuwdorp. Hij reed daar toen met een snelheid van 159 kilometer per uur. Ter plaat se geldt een maximumsnelheid van 100 km/h. KLOOSTERZANDE Drie jongeren vernielden gisterochtend in Kloosterzande een flets en een buitenspiegel van een auto, meldt de politie. Het trio, in de leeftijd van 20 tot 22 jaar, zou de vernielingen hebben gepleegd ter hoogte van de Hulster- weg. Twee verdachten komen uit de gemeente Hulst, de derde uit Axel. Tegen henis proces-verbaal opgemaakt HEINKENSZAND In de Dorpsstraat in Heinkenszand is vrijdagavond rond kwart voor twaalf een 19-jarige man gewond geraakt bij een vechtpartij. De jon gen was eerder op de avond in een horecagelegenheid mondeling las- tiggevallen door een groepje van ongeveer acht personen. De 19-jari- ge liep vechtpartij een gebroken neus, een gescheurde lip, een dik oog en schaafwonden op. SAS VAN GENT SAS VAN GENT - Een man is zater dagmiddag rond kwart over twee in Sas van Gent gewond geraakt bij het kappen van bomen op een bedrijfsterrein aan de Westkade, op een steenworp afstand van de Belgische grens. Door onbekende oorzaak kwam een boom op hem terecht. De man is naar een zieken huis in Gent gebracht Hij was bij bewustzijn. MIDDELBURG Op de Oude Vlissingseweg in Mid delburg is zaterdag rond 04.00 uur een 21-jarige vrouw uit Oost-Sou burg aangehouden. De vrouw reed daar op een snorfiets en werd door de politie betrapt op rijden onder invloed. De Souburgse bleek vol gens de politie bijna twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken te hebben. De vrouw moest haar rijbewijs inleveren. EMMADORP Vanaf het bezoekerscentrum in Em- madorp begint zaterdag 14 januari om 10.30 uur een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Deelname kost voor volwassenen zes euro en voor kinderen (vanaf tien jaar) drie euro. Donateurs van Het Zeeuws Landschap mogen gra tis mee. Aanmelden uiterlijk twee dagen van te voren, 0114-633110 of j.neve@het zeeuwselandschap.nl. Vooraf mosselen eten. V.l.n.r.: Daniël van Veen, Anne van Rijn, Sybren van Doesum, Ludo van der Winkel en Jacques Boonman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47