Toch twee biebvestigingen Naar Dirk dus! Jongeren beginnen actie voor skatepark BEVELANDEN/THOLEN College Reimerswaal werkt amendement uit van SGP en CDA Rni-Mini opent tweede kinderdagverblijf Senseo koffiepads Politie zoekt persoon die in open put stapte Vrouw slachtoffer van babbeltruc Nieuwe media helpen bij opsporing almanak Slachthuis MAANDAG 9 januari 2012 13 door Lilian Dominicus KRUININGEN - Het college van de burgemeester en wethouders gaat er vooralsnog van uit dat er twee bibliotheken overeind blijven in de gemeente Reimerswaal: Yerse- en Krabbendijke. In de andere Lmen komen zogeheten plug-ins, fcsoort van onbemande loket- net onder meer een afhaal- ie. Jfc blijkt uit antwoorden op vra gen die de Christenunie had ge steld over het bibliotheekbeleid. De fractie maakt zich zorgen over het verdwijnen van vestigingen in de kernen, omdat die ontmoetings plaatsen zijn voor vele mensen. „Dat blijkt maar weer eens uit de vele reacties die we van de men sen krijgen", aldus de Reimers- waalse Christenunie op haar web site. De dorpsraden, seniorenraad en en WMO-raad hadden in een ge sprek met de gemeente in septem ber aangegeven het oorspronkelij ke plan van wethouder Hans de Kunder (CDA, onderwijs) bij na der inzien te steunen. Dat hield weliswaar in dat er nog maar een bibliotheek in Yerseke zou blijven en in de rest van de kernen plug-ins, maar er zou ook veel geld gestoken worden in lezen op de scholen, met het project Kunst van Lezen. Door een amendement van SGP en CDA, een raadsmeerderheid, moet het college nu een voorstel uitwerken met een doorrekening van de twee bibliotheekvestigin gen. Kunst van Lezen komt op een lager pitje te staan, ook al hechten de dorpsraden, seniorenraad en WMO-raad daar bijzonder aan. „Staatsrechtelijk gezien is de ge meenteraad nu eenmaal het hoog ste orgaan", zegt De Kunder. „In het gesprek met de dorpsraden is dat beleid ook uitgelegd." GOES - 'Hocus, pocus, pilatus, pas, ik wilde dat Ini-Mini open was'. Met die woorden opende de Coese wethouder Jo-Annes de Bat zaterdagmid dag, samen met enkele kinderen de tweede vesti ging van kinderdagverblijf Ini-Mini in Goes in de Leliestraat. Er was al een kinderopvang Ini-Mini in de Beukenstraat. Volgens de wethouder is er nog altijd een groeiende vraag naar kinderop vang. foto Izaak Verkeste VOORDEELPAK 4$ KOFflEPAOS Diverse smaken. Voordeelpak 48 stuks door Lilian Dominicus Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! HEINKENSZAND - Drie leerlingen uit groep 8 zijn afgelopen weekein de begonnen met een actie voor de aanleg van een skatepark in Heinkenszand. Op twitter, hyves en facebook vragen ze aandacht voor hun zaak. Volgende week gaan ze handteke ningen verzamelen om hun wens kracht bij te zetten. De skaters den ken dat de speeltuin bij de Ganzes- traat een ideale locatie zou zijn voor een skatepark. Het liefst wil len ze een nieuwe halfpipe, quater- pipe, railing en een box. „Een half pipe hebben we al, die is ergens an ders in het dorp. Maar die zit vol deuken, dus daar hebben we wei nig aan", zegt woordvoerder Rienk Kommers. De Heinkenszandse jon geren moeten nu helemaal naar de Meker Middelburg om te kunnen skaten. "Dat doen we wel eens, maar daar kunnen we niet zelfstan dig naar toe rijden." Hoeveel skate- liefhebbers Heinkenszand en om liggende dorpen hebben, weet Kommers niet. Maar dat er veel skateboarders, skaters, BMXers en steppers staat voor de jongeren als een paal boven water. Wethouder Marga Vermue (CDA, ruimtelijke ordening) zei in een reactie op twitter benieuwd te zijn. Mosselen en podium gaan goed samen I4en15 GOES De politie is op zoek naar een per soon die op januari van dit jaar in de Eikenlaan in Goes in een open put is gestapt Tijdens de jaarwisse ling werden daar putdeksels ge licht. Als het deksel van de put is, ontstaat een gat van ongeveer 70 centimeter diep. Een toezichthou der openbare ruimte heeft diezelf de nacht de deksels nog terugge plaatst Echter, in de tussentijd kwam er bij de politie een melding binnen dat er iemand in één van de putten is gestapt. Deze persoon kan contact opnemen met het bu reau in Goes of bellen: 0900-8844. RILLAND Een 78-jarige vrouw uit Rilland is donderdagavond slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Ze werd in haar woning in de Saaf- tingestraat bezocht door twee jon ge, voor haar onbekende, vrouwen. Deze dames wisten zich door mid del van een babbeltruc naar bin nen te praten en na een kwartier tje zijn zij weer weggegaan. Later op de avond kwam de 78-jarige vrouw tot de ontdekking dat er sie raden weg waren. Ook haar bank pas was verdwenen. Met deze pas bleek later ook geld opgenomen te zijn. TERNEUZEN Een 49-jarige Terneuzenaar die za terdag door zijn familie als vermist was opgegeven bij de politie, is me de door de inzet van sociale media als Twitter en het nieuwe waar schuwingssysteem Burgemet vrij snel teruggevonden. De man ging vrijdagavond van huis. Om half zes zaterdagochtend vond een laatste sms-contact plaats. De politie stel de alles in het werk om de man te vinden. Zo werd met een schip de waterkant afgezocht en is een speurhond ingezet. Zaterdagavond was de Terneuzenaar terecht. MKOTsBsaaaüBHaasawsa Tip? redactie@pzc.nl Die parmantige maar niet meer zo jonge dame uit Vlissingen had het plan opgevat om wat extra te gaan bewegen. In de huis-aan-huis krant 'werd leuke cursus Taiji 55+ aanbevo len. Het zou gaan om een activiteit die bestaat uit langzame en sierlijke bewegingen. Dan moet je maar meteen het aan meldingsformulier invullen en inleve ren. Ze moest het brengen naar een kantoor aan het Slachthuisplein. Dat stond duidelijk vermeld. Ze wist niet waar dat was maar ze zou het onderweg wel vragen. Straat in straat uitniemand kon haar helpen. Haar wandeltocht verliep steeds langzamer. Tot ze bij het stadhuis kwam. Toen viel het kwartje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45