Terneuzen weegt relatie met China ZEEUWS-VLAANDEREN Oordopjes in, Bloodshift begint Guust van Liere van Unitron IJzendijke: 'Je moet succes een beetje afdwingen' Raooud Nieuwe media helpen bij vermissing Drie jongeren vast na plegen vernielingen Gewonde bij bomenkap Sas van Gent MAANDAG 9 januari 2012 13 PZC Slechts drie rk kerken resteren in kanaalzone 14 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Terneuzen blijft voor lopig investeren in de relatie met China. Het moet op een gegeven moment wel duidelijk zijn dat de samenwerking ook iets oplevert, voor allebei, stelt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Om daar meer helderheid over te krijgen, is er donderdagavond 19 januari in het stadhuis een bijeenkomst met deskundigen. Terneuzen probeert al enkele jaren de banden met China te verstevi gen. In 2010 resulteerde dat in een samenwerkingsovereenkomst tus sen Terneuzen en de grote Chine se industriestad Gaoyou. Tot inves teringen in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone heeft dit nog niet geleid, maar er zijn wel stappen gezet. Zo is zorginstelling ZorgSaam betrok ken bij de ontwikkeling van eerste- lijnszorg (huisartsen) in China en het in Terneuzen gevestigde Regio nale Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde is er actief! Guust van Liere, directeur van de in IJzendijke gevestigde firma Uni tron, juicht die activiteiten van het ROC en ZorgSaam toe. Die bieden kansen om in China deuren te ope nen. Van Liere kan het weten. Zijn bedrijf is vorig jaar een joint ventu re aangegaan met Shinetop in Chi na, onderdeel van het XEMC-con- cern. XEMC is een grote windtur binebouwer in China. Unitron le vert besturingssystemen voor deze windturbines. XEMC zoekt ook in Europa expan siemogelijkheden en nam niet zo lang geleden het Nederlandse Dar- wind over. Onder meer het bedrij venterrein Axelse Vlakte was enige tijd geleden in beeld als plek voor het assembleren van windmolens. Hoe het nu met deze investering staat, is niet duidelijk. Het blijft aldus Van Liere hoe dan ook noodzakelijk te blijven investe ren in de relatie met de opkomen de economische grootmacht Chi na. „Je moet het succes een beetje afdwingen. Dat doe je door initia tieven te blijven opvolgen. Het is niet simpel, maar in China liggen erg veel kansen." Burgemeester Lonink is daar ook van overtuigd, al wil hij voorko men dat de indruk ontstaat dat Terneuzen een relatie wil met Chi na, omdat dit bij deze tijd past. „We moeten helder kunnen ma ken waarom we dit nodig vinden." In april reist vanuit Brabant weer een handelsmissie naar China. Ter neuzen heeft nog niet besloten daaraan mee te doen. mmm m mmmmmmmmmmam msmmjmmm WESTDORPE - Kan er nog iemand bij? Het lijkt er niet op, zaterdagavond, als metalband Bloodshift in de Chillsoos bij Westdorpe het eerste nummer inzet. Zo'n honderd jongeren en ook 'oudere' jongeren zijn afgekomen op de eerste voorronde van de Zeeuws-Vlaamse popbandwedstrijd Steenworp. 'Oudere' jonge ren doen schielijk oordopjes in als Bloodshift begint. De muziek is heftig én bevalt. Blood shift wint de jury- én de publieksprijs. De band uit Overslag mag door naar de finale 21 april in De Pit in Terneuzen. Zaterdag deden ook The Venues, Julio Melio en Sios mee. De tweede Steenworp-voorronde is 11 februari in De Komma in Hulst en de derde 24 maart in The Lane in Oostburg. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Een 49-jarige Terneu- zenaar die zaterdag door zijn fami lie als vermist was opgegeven bij de politie, is mede dankzij de in zet van sociale media als Twitter en het nieuwe waarschuwingssys teem Burgernet vrij snel terugge vonden. De man was vrijdagavond van huis gegaan. Om half zes zaterdag ochtend vond een laatste sms-con- tact plaats. De verontruste familie alarmeerde de politie, die vervol gens alle mogelijke middelen uit de kast haalde om de vermiste Ter- neuzenaar te vinden. Zo is met een schip de waterkant afgezocht en is een speurhond ingezet. Via internet en Burgernet zijn oproe pen verspreid. Ook een foto is daarbij vrijgegeven. Zaterdagavond vroeg kwam een mededeling van de politie dat de man gezond was aangetroffen. KLOOSTERZANDE Drie jongeren vernielden zondagochtend in Kloosterzande een fiets en een buitenspiegel van een auto, meldt de politie. Het trio, in de leeftijd van 20 tot 22 jaar, zou de vernielingen hebben gepleegd ter hoogte van de Hulsterweg. Twee verdachten komen uit de ge meente Hulst, de derde uit Axel. Te gen hen is proces-verbaal opge maakt. SAS VAN GENT - Een man is zater dagmiddag rond kwart over twee in Sas van Gent gewond geraakt bij het kappen van bomen op een bedrijfsterrein aan de Westkade, op een steenworp afstand van de Belgische grens. Twee mannen waren er aan het werk. Bij het kappen van de bo men kwam door onbekende oor zaak een boom op één van hen te recht. Twee ambulances, uit Ter neuzen en Hulst, zijn opgeroepen. In één van de ziekenwagens is de man naar een ziekenhuis in Gent gebracht. Hij was bij bewustzijn. Over de ernst van zijn verwondin gen is verder niets meegedeeld. Het kappen vond plaats op het ter rein van Feralco, dat is gespeciali seerd in de productie van chemica liën voor behandeling van drink-, proces- en afvalwater. Het bedrijf zit achter dezelfde poort als kunst- mestfabriek Rosier, ofwel het vroe gere Zuidchemie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41