éérste voorronde Tafelronde 39 eet voor steenworp aids-weeskinderen Handen ineen tijdens nieuwjaarsreceptie Politie zoekt persoon die in open put stapte Excursie Verdronken Land van Saeftinghe Jaarvergadering Vrouwen van Nu Seaking-heli's redden 37 personen op zee Vertoning 'The Maid* in Het Diekhuus Gift Westhoekzangers voor Hospice Seniorenraad Drie bonden voor ouderen willen alternatief Duo Les Autres luistert feestje ouderen op maandag 9 januari 2012 Spanning op de gezichten van de kinderen bij de uitslag van de loterij tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst in Dreischor. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - Metalband Bloodshift uit Overslag heeft zaterdagavond de eerste voorronde van de Zeeuws-Vlaamse popbandwed strijd Steenworp glansrijk gewon nen. De wedstrijd is vergelijkbaar met het project Regio Ruis op Schouwen-Duiveland. Bloodshift sleepte zowel de pu blieksprijs als de juryprijs in de wacht en drong daarmee als eerste door tot de finale van Steenworp, die 21 april wordt gehouden in De Pit in Terneuzen. De eerste voorronde was zaterdaga vond in de Chillsoos in Westdor- pe. De tweede voorronde staat ge pland op zaterdag 11 februari in De Komma in Hulst. BURGH-HAAMSTEDE - Leden van de serviceclub Tafelronde 39 Schou wen-Duiveland houden donder dag 26 januari een zogeheten Cha rity Dinner in restaurant De Schouwse Hoeve in Burgh-Haam- stede. De opbrengst van dit liefdadig heidsdiner komt ten goede aan het 'Jesu Kukhanya Care Point' in Swaziland (Zuid-Afrika). Het Care Point zorgt ervoor dat aids-wees- kinderen onderwijs, maaltijden en kleding krijgen, zodat zij ook later zelf aan een betere toekomst kun nen werken. Het Care Point is op gericht door William Diamini, een jonge predikant die zelfheeft erva ren wat het betekent een kans te krijgen een beter leven op te bou wen. In november 2011 hebben tien le den van Tafelronde 39 het project in Swaziland bezocht. Dit bezoek heeft diepe indruk op hen ge maakt. Zij zagen kinderen die 5 tot 10 kilometer moeten lopen voor een eenvoudige maaltijd en basale verzorging. Het gaat om jonge kin deren die zonder ouders of andere volwassenen alleen wonen en de zorg dragen voor broertjes en zus jes. De opbrengst van het diner en de te houden veiling komt volledig ten bate aan het goede doel. door Esme Soesman DREISCHOR - Beretrots is dorpsraad voorzitter Leone van der Sar uit Dreischor op de saamhorigheid in haar dorp. Tijdens de zaterdag gehouden nieuwjaarsreceptie, een gezamen lijk initiatief van de vele clubs en organisaties die Dreischor rijk is, blikte ze terug op de lange lijst acti viteiten die het afgelopen jaar de dorpsagenda kleurden. „We hebben ons actieve burger schap meer dan eens laten zien." Voor zover nuttig trekken de ver schillende clubs ook met elkaar op, zoals de kerk, de vlasdagorgani- satie en Streek- en landbouwmu seum Goemanszorg in de wens een parkeerterrein tegenover het museum te realiseren. De nieuwjaarsreceptie zelf leverde in de praktijk meteen het bewijs van de kracht van samenwerking. Elf verschillende dorpsorganisaties (van voetbalclub tot ijsvereniging en van brandweer tot landbouw- vereniging) legden de inwoners van Dreischor in de watten met bubbels, een hapje en een gratis verloting. GOES De politie zoekt iemand die op 1 ja nuari van dit jaar in de Eikenlaan in Goes in een open put is gestapt. Tijdens de jaarwisseling werden daar putdeksels gelicht Een toe zichthouder openbare ruimte heeft die nacht de deksels teruggeplaatst. Echter, in de tussentijd ontving de politie de melding dat er iemand in één van de putten is gestapt. De ze persoon kan naar het bureau in Goes of bellen met 0900-8844. EMMADORP Vanaf het bezoekerscentrum in Em- madorp begint zaterdag 14 januari om 10.30 uur een excursie door het Verdronken Land van Saeftinghe. Deelname kost voor volwassenen zes euro en voor kinderen (vanaf tien jaar) drie euro. Donateurs van Het Zeeuws Landschap mogen gra tis mee. Aanmelden uiterlijk twee dagen van te voren via, 0114-633110 of j.neve@het zeeuwselandschap.nl. SIRJANSLAND De afdeling Duiveland van de vere niging Vrouwen van Nu houdt woensdag 18 januari de jaarverga dering in het dorpshuis in Sirjans- land. Na het huishoudelijk gedeelte wordt voorlichting gegeven over de geneeskundige werking van de plant Aloe Vera. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. KOKSIJDE De Seaking-helikopters van de Bel gische luchtmacht in Koksijde zijn vorig jaar 165 keer in actie geko men op zee. Dit blijkt uit de regis tratie van het afgelopen jaar. Tijdens de acties zijn in totaal 37 personen gered die naar het zieken huis zijn gebracht. Het jaar 2012 wordt waarschijnlijk één van de laatste jaren voor de sinds 1976 ac tieve Seakings. NH-90 heli's nemen hun rol over. MIDDELHARNIS Filmhuis Middelharnis, gevestigd in Het Diekhuus vertoont donder dagavond de film The Maid van re gisseur Sebastian Silva. Het verhaal gaat over Raquel: eenkennig, stug en koppig, maar ook trouw, precies en rustig. Zij is vergroeid met het huishouden van haar welgestelde bazen en hun vier verwende kinde ren. Als Raquel ziek wordt, komt er een tweede hulp in huis. De voorstelling begint om 20.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE De open schaalcollecte die het koor De Westhoekzangers op 9 de cember heeft gehouden tijdens een adventconcert heeft 250 euro opge bracht. Het koor heeft besloten dit bedrag te schenken aan het Hospi ce in Zierikzee. De cheque zal van avond tijdens de wekelijkse repeti- tïeavond worden overhandigd aan een bestuurslid van het Hospice. Met de opheffing van de Se niorenraad Schouwen-Dui veland is er een einde gekomen aan de advisering aan het gemeen tebestuur over de thema's wonen, openbaar vervoer, zorg en welzijn voor ouderen. De drie ouderenbonden in deze ge meente ANBO, PCOB en KBO zouden graag een alternatief bie den in het hiaat dat daardoor is ontstaan. Regiovoorzitter Klaas Mandemaker liet zaterdag tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst voor ouderen weten dat deze drie orga nisaties in het zogeheten bonden- beraad daarover overleg voeren. Daarin is ook ouderenadviseur Mels Hoogenboom van het Wel zijnshuis betrokken. De advisering van dat bondenbe- raad zou zich niet alleen richten op de eigen leden, maar zou be doeld zijn voor alle ouderen in de gemeente. Regiovoorzitter Klaas Mandemaker van de ANBO Schouwen-Duiveland betreurt de opheffing van de Seniorenraad. De oprichter van vijftien jaar geleden, Herman Asma, knikt somber bij die woorden. Even later waagt hij toch een dansje. Endrik heeft het eigenlijk veel te druk met het controleren van rolemmers om nog tijd te vinden voor het doornemen van het politieke jaar op Schou wen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema Een quickstep, Engelse wals, tango, cha cha cha, rumba en Weense wals. Ze kwamen alle maal voorbij zaterdagmiddag tij dens het optreden van het duo Les Autres tijdens het nieuwjaarsfeest je van de ANBO afdelingen op Schouwen-Duiveland. Hoewel veel ANBO-leden best van dansen houden, bleek de ani mo daarvoor tijdens dit optreden bijzonder laag. Blijkbaar luisterde het publiek liever naar de bekende hits die de zangeres en haar muzi kale begeleider ten gehore brach ten. Op de agenda van de ouderen bond staat voor donderdagmiddag overigens alweer een nieuwjaars bal bij Dance Masters Kramer in Zierikzee. Daarna volgen op 3 fe bruari een winterbal, op 10 maart een voorjaarsbal en op 5 april een paasbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39