361 sport Bouterse sterk in Wallenloop Belgen redden Frans Bevers in topontmoeting met TOW.NL Middelburger tweede achter Belg Maarten Mortelmans Snelle 60 meter Noah Heijnen in Apeldoorn Hiensch vertrekt bij Terneuzen Hans de Nooijer trainer Patrijzen Niels Mesu rijdt opnieuw naar zege Winst en remise dammer Provoost Harde wind bij eerste Goofies zeilwedstrijd maandag 9 januari 2012 Neal Bouterse loopt niet veel wedstrijden in Zeeland, maar als hij een keer meedoet, laat de Middelburger zien dat hij wat in zijn mars heeft. December vorig jaar schreef hij de Finlandcross op zijn naam en zaterdag werd hij tweede in de Wallenloop. door Koen de Vries GOES - Aan de overwinning had Neal Bouterse (18) nooit gedacht. De atleet van Dynamica gaf in de door de Goese atletiekclub AV'56 georganiseerde wedstrijd de sterke Belg Maarten-Mortelmans meteen de ruimte. De ROC-student con- APELDOORN - Noah Heijnen deed het in de Omnisporthal van Apel doorn uitstekend bij het plaatselij ke indoorspektakel. Op de 60 meter sprint bij de B-ju- nioren versloeg hij in de finale zijn grootste concurrent, de Amster dammer Yannick Mahieu. De 7.21 was een verbetering van zijn pr met 0,02 seconde. Heijnen deed verder mee op het verspringen met 5.38 meter, Edwin van Bemden (AV'56) kwam tót 5.33 en Chiel bij de Vaate (Delta Sport) produceerde een afstand van 4.90. Op de 800 meter liep Bij de Vaate een pr van 2.15.95, om zich daarna voor het eerst aan de 60 meter horden te wgen: 10.40 seconden. Fabian Ver- kaaik (Delta Sport) had op deze af stand 0,3 seconde meer nodig. -Op de 60 meter liep Verkaik 7^98 seconden. Coenraad Marinissen (Dynamica) noteerde 7.78. centreert zich dit seizoen op de landelijke crosscompetitie. Daar naast loopt hij zo af en toe een an dere wedstrijd, maar wekelijks komt hij zeker niet in actie. Bouter se traint één keer per week bij An ton Engels (Dynamica) en volgt voor de rest een schema van Ton- nie Dirks, de beste Nederlandse crosser ooit. Dirks erkent het ta lent van Bouterse en wil daar voor zichtig mee omgaan. „Hij weet dat Neal snel goed kan worden, maar dan is hij volgens hem ook weer snel opgebrand. Neal moet lang zaam groeien zodat hij ook langer meekan",,weet Neals vader. De Wallenloop was zaterdag daar om niet meer dan een training voor Bouterse. Na overleg met zijn door Joop van den Oudenhoven VLAARDINGEN/KAPELLE - De drie- banders van Frans Bevers kropen in Vlaardingen tegen koploper TO- W.NL/MCR door het oog van de naald. Ze speelden gelijk. Martens Cleaning verloor in eigen huis van Ai biljarts met 2-6. Een zucht van verlichting trok door de gelederen van Frans Be vers toen Eddy Leppens met een serie van twaalf een eind maakte aan het gevecht met Frans van Kuyk en daarmee een punt veilig stelde voor de ploeg uit Sluiskil. Het had er slecht uitgezien voor de Zeeuwen toen voor de pauze Jean-Paul de Bruijn en Glenn Hof man verloren en er een 4-0-achter- stand op het scorebord kwam. De Bruijn verloor in een wel heel matig duel kansloos van Dave Christiani met 50-34 in 38 beur ten. Een verklaring voor zijn slech- vader koos hij voor een rustige start. „Het had weinig zin om bij Maarten Mortelmans te blijven", verklaarde Bouterse zijn tactiek. „Hij loopt de drie kilometer in 8.20, ik in 8.59." Mortelmans, een 22-jarige inwoner van Aartselaar en lid van AV'56's zustervereni ging AV Duffel, deed precies het te genovergestelde. „Op dit smalle parkoers is passeren heel lastig. Daarom wilde ik snel een gat slaan en de race gecontroleerd uitlopen. Wie weet moet je anders nog om de overwinning spurten." Mortelmans, bij de junioren Bel gisch kampioen op de 3000 meter steeple en de 1500 meter, sloeg in de eerste ronde een gat van twin tig seconden. In de resterende vijf te spel had de Hulstenaar niet, maar hij baalde wel. Ook Hofman was niet blij. Hij kon de gerouti neerde Fransman Richard Bitalis lang bijbenen maar nooit voorbij lopen, 50-43. Teamleider Jan Kikken zag het somber in en gaf geen cent meer voor zijn ploeg. Na afloop klonk de Limburger heel wat opgewek ter. „We zijn gered door de Bel gen", sprak hij jubelend. „Hier ko men we goed weg. Wat zag het er donker uit, maar wat ben ik nu blij." Blij mocht hij zijn, net als zijn hele team. De schade bleef be perkt tot één punt, al zakt de ploeg wel naar de vierde plaats om dat Snellen Recycling wel won. In Kapelle viel er voor Martens Cleaning weinig vreugde te bele ven. Voor de thee hield de thuis ploeg gelijke tred met de nummer twee van de eredivisie, Ai Biljarts, dankzij een sterk optreden van omlopen bouwde hij dat iets uit, zodat hij na 7200 meter op de fi nish 28 seconden voorsprong had op Bouterse. Derde werd Dynami- ca-atleet Willem de Korte. Hij moest tweeënhalve minuut toege ven op Bouterse. Bij de vrouwen legde Paola van Gilst beslag op.de overwinning. Een mooie zege voor de 38-jarige Goese, die nog geen twee jaar aan atletiek doet. Eind vorig jaar proefde ze tijdens haar vakantie in Israel voor het eerst het zoet van de overwinning, toen ze in Eilat de Desert Run op haar naam schreef Aan de Wallenloop deden 225 atle ten - van jong tot oud - mee. Vorig jaar waren dat er 221. Henk Habraken. Op de andere ta fel bleek weer dat Raymund Swertz te licht is voor dit werk. Hij werd weggespeeld door een niet eens imponerende Addy Wienk. Na de pauze kreeg Mar tens de rekening gepresenteerd. Raimond Burgman ging als een ra ket van start en scoorde in dertien beurten veertig punten. Raymond Ceulemans kon en wilde niet af gaan en gooide de deur in het slot waardoor het nog elf beurten duur de voor de Heemstedenaar het uit maakte. Martin Spoormans ver trok tegen de Zweed Michael Nils- son sterk maar kon geen vervolg geven. Spoormans na afloop: „Ray mund Swertz is niet zover als Van Dam. Die stond er meteen toen hij werd opgesteld. Hij is meer een driebanden Swertz niet of nog niet. We moeten ook op het team- belang letten, we willen in de ere divisie blijven." MIDDELBURG Diederik Hiensch stopt na dit sei zoen als trainer bij Terneuzen. Hij is bezig aan zijn derde jaar bij de zondag-eersteklasser. Vorig sei zoen werd Hiensch kampioen met Terneuzen in de tweede klasse. John Bentschapknook wordt de nieuwe trainer van zaterdag-twee deklasser Serooskerke. Hij is nu nog assistent-trainer bij Hoek en volgt Eddy Kiesenberg op. Edwin Zuijdwegt heeft zijn contract bij za terdag-vierdeklasser Wolfaartsdïjk met een jaar verlengd. 'S-HEERENHOEK Hans de Nooijer wordt de nieuwe trainer van zondag-vierdeklasser patrijzen. De Middelburger volgt Leen Verburg op, die aan zijn twee de jaar bezig is bij de ploeg uit 's-Heerenhoek. De Nooijer komt over van JVOZ Ai. Hij wordt daar opgevolgd door Gé- rard de Nooijer. Eerder was Hans de Nooijer trainer van onder meer Veere, RCS, VCK en Oostkapelle. Patrijzen staat op de derde plaats in de 4e klasse A. Vorig jaar eindig de de ploeg op die plaats. Schaatser Erwin Mesu is in de twaalfde wedstrijd om de KPN ma rathoncompetitie als twaalfde geëindigd. De Middelburger sprint te achter de twee koplopers Bob de Vries (winnaar) en Douwe Bierma (tweede) met het peloton om de derde plaats. In de eerste divisie ging de winst naar Erwins broertje Niels Mesu. Hij had met twaalf an deren een ronde voorsprong en sloop in de finale nogmaals weg. Niels Mesu hield tien ronden stand en greep de zege. Hij staat nu der de in het klassement Antwan Tol- hoek uit Yerseke werd 22e. MIDDELBURG Ben Provoost, dit jaar de enige Zeeuwse deelnemer in het kwalifi catietoernooi voor het NK dam men, ging zaterdag in Amstelveen van start met een gelijkspel en een overwinning. Met Andrew Tjon A Ong uit Maarssen deelde hij de punten, Leidenaar Joost Hooijberg versloeg hij. Bij de vrouwen begon Leonie de Graag uit Goes met twee gelijke spelen, tegen Heike Verheul en Lot te AleVen. Het NK voor vrouwen is in maart in Zoutelande. COLIJNSPLAAT Met een windkracht zes maar ook met een strakblauwe lucht is de èerste Goofies zeilwedstrijd van 2012 gevaren. De zware omstandig heden vroegen veel van de schip pers, hun bemanning en de boten. Zeeuwse successen waren er voor Astrid de Vin uit Breskens met II Corvo (eerste in ORC I), Johan Bol uit Kruiningen met de Aboen (win naar ORC 2 tm 5), Johan Bol uit Goes met de Aboen (winnaar IRC 1) en J. van Eerten uit Kortgene met de Axie (tweede in ongemeten kleiner dan 10m.)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36