Danny Sleeckx niet te stuiten - 5: 35 Titel HWP ver weg ondanks zege Edzard van Ewijk legt zich neer bij suprematie Belg Beckers fraaie naam op erelijst menwedstrijd maandag 9 januari 2012 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met ruim tachtig combinaties vestigde de nationale indoor marathon van de Stichting Zeeuwse Mensport in manege Stal de Kroo zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland een nieuw record. Dankzij de zege van Melanie Becker bij de enkelspan- paarden mocht de stichting ook nog eens een aansprekende naam op de erelijsten bijschrijven. De koetsier uit Klaaswaal veroverde in 2009 de wereldtitel enkelspan po ny's samengesteld mennen. De finale van de enkelspan paar den groeide uit tot een gevecht tus sen titelverdediger Stijn van Hecke uit het Belgische Moerbeke-Waas en Melanie Beckers. De Zuid-Hol landse besliste die strijd met haar paard Tristan duidelijk in haar voordeel. - Qua snelheid waren de aanspan ningen aan elkaar gewaagd. Maar Beckers stuurde de mooi in balans lopende Jazz-zoon in beide man ches foutloos door het door Dom burger Christian Provoost uit de hoge hoed getoverde technisch par koers. Stijn van Hecke haalde met de in drukwekkende en ruim galoppe rende Belgische volbloed Diego in beide omlopen een balletje naar:> beneden. Van deze foutjes leek de Zeeuwse favoriet Jaco van 't Westeinde met Dandelions Tiko te profiteren. De hoefsmid uit Ovezande toonde zich in de tweede manche bedui dend sneller dan de Belgische titel verdediger. Maar door de vijf seconden straf tijd die hij in de eerste manche op liep, kwam de Zuid-Bevelandse aanspanning anderhalve tel tekort om Van Hecke van het zilver af te houden. Jaco van 't Westeindes partner Si- mone van Hoepen maakte bij het tweespan pony's de hoog gespan- nen verwachtingen waar. De die renartsassistente realiseerde met Gerrit en Floortje in de eerste man che de snelste tijd en wist als eni ge aanspanning het strafblad blank te houden. Met vijf strafseconden wegens het afgooien van een balletje in de tweede omloop leek het voor Van Hoepen echter alsnog mis te gaan. In een ware dodemansrit ging Lea- nne van Berg met de merries Meis- ke en Rooske in de achtervolging. De aanspanning uit Renesse bleeP foutloos, maar kwam ruim een tel tekort voor de zege. Bij het enkelspan pony's werd favo riet Chantal Vermerris achtervolgd door pech. Onder toeziend oog van de met ruim tweehonderd toe schouwers afgeladen foyer toonde de koetsier uit Kats met de Welsh Cob Rapsodie zich in beide man ches overtuigend de snelste van - het hele veld. Maar door twee pechfoutjes moest de Noord-Bevelandse rijdster de hoogste eer aan Marnix Maene met Wonny uit het Belgische Rok- sem laten. „Vraag mij niet wat er mis is ge gaan. Rapsodie stuurde heel fijn en ik dacht dat we goed door de poortjes gingen", vertelde Chantal Vermerris na afloop. En met een lach en een knipoog richting vriend en groom Pieter Karelse voegde ze eraan toe: „Mis schien heeft hij niet helemaal goed opgelet." door Roeland Alders MIDDELBURG - In de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie, herstelden deschakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zich van de nederlaag tegen Kennemer Combinatie. Omdat de concurren ten ook wonnen, blijven de Zeeuws-Vlamingen achter de fei ten aanlopen en is de titel ver weg. HWP Sas van Gent-Eindhoven 7,5-2,5: Tegen Eindhoven ging het ouderwets lekker. Al snel was het 7-0 voor de thuisploeg. Koen Leen- houts beet daarna in het stof Daar na moest Hans Groffen een neder laag incasseren. In een gelijke stel ling deed zijn opponent een min dere zet. Groffen leek te gaan win nen, maar een trucje deed Groffen uiteindelijk de das om. Met nog vier ronden te spelen staat de Sas- se formatie nog steeds drie punten achter op de koplopers. HWP Sas van Gent 2-DSC Delft 2 2,5-5,5: HWP komt in de tweede klasse steeds meer in problemen. Tegen het ongeveer gelijkwaardige DSC Delft 2 werd veel te gefor ceerd gespeeld. Teamleider Kees Nieuwelink focuste zich te veel op de vijandelijke koning terwijl hij op het gemak een gunstig eindspel kon bereiken. Maarten Radema kers was ook te gretig en moest dit bekopen met een nederlaag. Wou ter Ghyselen blunderde en tot overmaat van ramp onderschatte Adrian Roos de gevaarlijke dubbel- pion van zijn tegenstander. Fre deric Verduijn was de enige die zijn plicht deed. Hij won gedeci deerd, maar dat mocht niet baten. HWP Sas van Gent 3-DSC Delft 4 5>5-2,5: Tegen het laag geklasseer de vierde team van DSC werd flink gescoord. Eric van de Wynke- le maakte korte metten met zijn te genstander en ook op de andere borden ging het prima. Teamlei der Etienne van Leeuwen had zich zelf op een lager bord gezet het geen resulteerde in een zege. Maar ten de Vleeschauwer greep ook de winst waardoor de Sasse formatie nog altijd meedoet om de titel in de derde klasse F. Terneuzen-Goes 5-3: In een tacti sche opstelling trad Goes aan in de Zeeuwse derby tegen Terneuzen. Dat wierp echter geen vruchten af Na spannende strijd bleven de matchpunten dan ook in Terneu zen. Rien de Böck kon het niet bol werken tegen Chris Ghijsels en Louis Nieuwenhuijse ging de boot in tegen talent Renzo Ducarmon. Alleen Maxim le Clercq wist te winnen. Hij versloeg Kees Freeke. Terneuzen gaat de Goesenaren voorbij op de ranglijst. Middelburg-De Drie Torens 2,5-5,5: De Middelburgers kwa men stootkracht te kort ondanks de inbreng van invaller Wim Stan- ge. Mathijs Janssen was de enige Middelburger die een zege boekte. Door deze winstpartij heeft hij nu een 4-uit-4score. Bij een bijna ho peloze achterstand probeerde teamleider Maarten Westerweele vanuit een iets betere positie te for ceren, maar hij kon een nederlaag voor zijn team niet voorkomen. De Middelburgers moeten uitkij ken voor degradatie. Overschie-Souburg 3,5-4,5: De Souburgers hebben alleen nog maar spannende wedstrijden ge speeld. Zo ook nu tegen Over- schie. Al snel kwam Souburg op 2-0 door topscorer Jeroen Hekhuis en Koos Zomer. Daarna kon de wedstrijd alle kanten op. Hen rik Westerweele zette Souburg een stap dichter bij de zege. Bert Hen- derikse moest bij een 4-3-tussen- stand remise houden. Dit lukte met kunst- en vliegwerk. door Wim de Vos VLISSINGEN - Voor de start van de huidige editie van de strijd om de Zeeuwse ATB Cup was Edzard van Ewijk nog zelfverzekerd. De coureur uit Wolphaartsdijk won al een paar jaar de beker en was met een goede conditie uit het zomer seizoen gekomen. Inmiddels heeft Van Ewijk zijn doelstellingen bijge steld omdat de Belg Danny Sleeckx een maatje te groot blijkt te zijn. Zaterdag, in Vlissingen, was Sleeckx opnieuw de sterkste. Edzard van Ewijk is de eerste die volledig toe wil geven dat hij dit seizoen niet de eerste viool kan spelen. „Ik heb een goede reeks van wedstrijden in de Zomercup achter de rug en ik heb het idee dat ik veel sterker aan de strijd om de Zeeuwse ATB kan gaan begin nen. Ze moeten me er maar van zien af te houden", zei Van Ewijk enkele maanden geleden kort na dat hij was gehuldigd als winnaar van de Zomercompetitie waaraan hij voor de eerste maal had deelge nomen en ook meteen winnaar was geworden. Van Ewijk had echter geen reke ning gehouden met de deelname van Danny Sleeckx aan deze wed strijdenreeks. „Dat was inderdaad niet het geval. Vanaf het moment dat hij is mee gaan doen, moet ik bekennen dat hij vooralsnog een maatje te groot is voor mij. Sleeckx is zo snel en hij kan op zo wat ieder parkoers behoorlijk uit de voeten", zei Van Ewijk zaterdag in Vlissingen na afloop van de ne gende wedstrijd waarin hij achter de Belg en Dennis Radatgever der de was geworden. „Vandaag reed hij ook weer zo bijzonder sterk. Hij versnelde even en het was voor ons meteen gedaan. We za gen hem alleen maar verder van ons wegrijden", aldus Van Ewijk. Hij had zaterdag ook redelijk wat moeite om de jonge Pim van de Swaluw van zich af te houden. De jonge coureur uit Kwadendamme reed lang op de derde plaats maar moest in de slotronde de gerouti neerde Van Ewijk vooral voor zich dulden. - Bij de vrouwen waren de deel neemsters aan het nationaal kam pioenschap veldrijden dit weekein de in Huijbergen niet van de par tij. Aimee Schoe had lange tijd het idee om daar gebruik van te kun nen maken, maar zag Christel Jans sen bij het ingaan van de slotron de aansluiten en zelfs nog van haar vandaan rijden. „Ik heb meer kracht. Zij was op het technisch ge deelte van het parkoers sterker maar ik kon dat op de klimmetjes uiteindelijk goed maken", zei Jans sen die vermoedelijk over twee we ken bij de finale in Hulst als win nares zal worden gehuldigd. De koplopers hebben er flink de sokken in in het Nollebos van Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35